Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alchemist

    addikt

    válasz #44630784 #72 üzenetére

    az otthoni PC-nek csak akkor van igazán létjogosultsága, ha az ember otthoni irodát tart fenn

    Nem biztos, hogy minden funkcióra külön eszköz a legpraktikusabb. Másrészt ha az otthoni fénykép- és videofeldolgozást, torrentezést, nagyobb elektronikus dolgozatok írását, szkennelést, távcsővezérlést, stb. vesszük alapul, még mindig valamilyen PC-féle eszközzel jár a legjobban az ember.
    Emellett persze joggal terjednek el egyszerűbben kezelhető eszközök is.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Dany007

    veterán

    válasz #44630784 #72 üzenetére

    Megjegyzem rohadt szépen összefoglaltad a lényeget! :R
    Pontosan erről van szó szerintem is. Sajnos.
    Elértünk egy olyan szintet teljesítményben, ami már a legtöbb ember mindennapi igényét képes kielégíteni egy 10 centis telefonban. Nincs olyan széleskörűen igényelt program / IT feladat ami nagyobb teljesítményt igényel egy 5-6 évvel ezelőtti PC-nél. (persze a munkát nem számolva, hétköznapi, otthoni átlaghasználatra gondolok)

  • rudi

    nagyúr

    válasz #44630784 #72 üzenetére

    Nagyszerű meglátás! Idővel minden eszköz, technológia a maga reális helyére kerül, nem pedig megukik. Ha egyszer az átlagember úgy érzi (vagy a fogyasztói gépezet úgy érezteti vele, de a lényegen nem változtat), hogy nem kellenek a klasszikus PC (de ide lehetne írni bármi mást is) lehetőségei, akkor nem fogja megvenni, ha meg úgy érzi (vagy éreztetik vele), hogy igen, ez a dolog kell neki, akkor meg fogja venni.

    Igazából ha minden a helyén lenne (anyagilag és esetleg morálisan is), mindenki optimálisan használná az eszközeit és erőforrásait (pénz, idő, munkavégző képesség) még rég bedőlt volna a fogyasztói társadalom, de lehet, hogy az emberi faj is.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • cucka

    addikt

    válasz #44630784 #72 üzenetére

    Pontosan így van. Annak idején lecserélni a 486-osodat egy Pentiumra egy vagyonba került, viszont már első bekapcsolásnál érezhető volt, hogy mire fizetted ki azt a sok pénzt. Most ha van egy 3-4 éves laptopod, akkor miért is cserélnéd le? Érzésre ugyanaz a teljesítmény, ugyanaz a fosadék 1366-os képernyő, stb. Olyan érzés, hogy megállt a fejlődés. (Desktopot felejtsük el, annak harangoztak hosszú távon)

    A másik probléma szintén, hogy a pc-re még mindig sokkal inkább vállalati eszközként tekintenek, mintsem otthoni mindenes szórakoztatóközpontként. Új generációs processzort és memóriát akarnak eladni az embereknek, ahelyett, hogy felhasználói élményt adnának.
    A bűnös ebben főleg a Microsoft, aki boldogan hagyta, hogy a pc gyártók azt csináljanak, amit akarnak, a legkevésbé sem volt fontos számukra a felhasználók frusztrációja. Nyugodtan lehetett Windows pc-ket árulni szar driver supporttal, gyenge hardverrel (netbook, valaki?), előreinstallált szeméttel (Office trial verziók, realPlayer), gyenge minőségű és tolakodó szoftverekkel, sorolhatnám. Sem a hardver, sem pedig a szoftver gyártók körmére nem pirítottak oda, pedig az ő piaci pozíciójuk alapján ez nem lett volna probléma. Jól láthatóan csak a saját érdekük volt fontos, a júzereké nem, a piacot pedig hosszú évekig képtelenek voltak a saját, topmenedzseri szempontjaikat félretéve látni.
    Innen egyenes út vezet oda, hogy az emberek elkezdtek más, egyszerűbb, élményszerűbben használható eszközök felé fordulni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák