Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Dave™ #20 üzenetére

    Illetve az áradás előttiek már nagyon-nagyon nyomott árak voltak. Továbbá szerintem ezek az emelések azért vannak, mert most kezd igazán csökkenni a kereslet a HDD-k és a külön alaplapok iránt, mert a fogyasztók a desktop gépek és HDD helyett a kézi készülékeket és az SSD-ket keresik inkább, a gyártók meg árameléssel szeretnék (szerintem nem fog nekik sikerülni) szinten tartani a bevételüket, pedig inkább rá kellene ébredni, hogy ebből most már nem lehet úgy megélni, mint mondjuk 4-5 éve.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz Dave™ #40 üzenetére

    Nem feltétlenül mindegy a tároló kérdése, sőt szerintem nagyon komplex. A gyors netelérés és felhő szerintem eléggé belenyúlhat a dlogba. Mert most, mi van, pontosabban mi volt az áradás előtt? Kapta az ember fillérért a TB-okat, telerakta válogatás nélküli 0,0...01 értéket képviselő, félresikerlt fotóival, videóival, más meg szénné torrentezte. Garantálom, hogy a többségnél pár napnyi racionalizáció és elgondolkodás után teljesen fölöslegessé válna a tárkapacitás bővítése, ha tényleg csak az értékes dolgokat, (1000 nyaralási képből a top 30-at, nem az öszes barátok közt részt, mert le lehet szedni akár mikor 3 perc alatt és hasonló) tartanák meg. Nekem is ott rohad a merevlemezemen tisszamenőleg több száz PH-s cikk fotó nyersanyaga, ami kvázi digitális szemét már, mert sosem fogom használni.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák