Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #93794560

    törölt tag

    Én azért úgy érzem, hogy a MS hazardírozik. Legalábbis az op. rendszerek túl gyors váltogatásával kialakulhat egy sajnálatos szoftveres és hardveres inkompatibilitási káosz, mert mire az új Windows-ra kijönnek a megfelelő meghajtók, kompatibilis szoftverek, már jön is a váltás. Mire a júzer megtalál minden kompatibilis összetevőt a gépéhez, már válthat is újra. És ezt nem feltétlenül fogják a felhasználók tolerálni.
    Tulajdonképpen még ma is az van. A Windows táborban is van három csoport. Az egyikben a régi gépek használói, és az esetlegesen váltani nem akarók még mindig a jól bevált XP-t használják. A másik táborban vannak a Vista felhasználók, akik most abban a helyzetben vannak, hogy az elején döcögősen induló Vistájuk mostanra már beérett, és teljesen jól használható rendszer lett. És ebben pont az a szomorú, hogy a Vista épp akkorra érett be, amikor kijött a Win7. És itt felmerül a kérdés. Váltani, vagy nem váltani? A Win7 villámgyorsan terjed, és már most az elején sokkal gyorsabb, mint a Vista, de számtalan driveres problémával és egyéb bajjal küzd. Mire a Vistások megszokták a rendszert, kijött az utód. Lesz egyáltalán ideje a Win7-nek is olyan kiforrottá válni, mint az elődei, amíg ki nem jön az utódja? Mert ha túl gyorsan jönek az új rendszerek, könnyen előfordulhat, hogy a felhasználók tényleg nem fogják tudni, hogy melyiket használják, melyiken fog futni a kedvenc játékuk, kedvenc médiaalkalmazásuk, tv-tuner kártyájuk, stb.

  • #93794560

    törölt tag

    válasz moonman #19 üzenetére

    Én is Vistáról váltottam, tehát okkal feltételeztem, hogy a Vistás cuccok kompatibilisek lesznek. De nem egészen. Nekem Nvidia videokártyám van, de Win7 alatt problémák vannak a megjelenítéssel. Szélesvásznú képernyőm van, és úgy van beállítva, hogy 4:3-as, és 5:4-es képarányú felbontásoknál megtartsa a képarányt, és ne húzza ki teljes képernyőre. Ám a Win7-es driver fütyül rá, 3D-ben mindig kihúzza a képet, és ráadásul csak 60Hz-en hajlandó járatni a monitort. Beállítom 75Hz-re, és látszólag át is állítja, de ennek ellenére a monitor továbbra is 60Hz-et megy. Ezt a Vantage futtatásakor vettem észre, mert az default-on 1280x1024-ben fut. S a kép így széthúzva nagyon eltorzult. De amin igazán meglepődtem, az az, hogy lekérdeztem a monitor beállítómenüjében a felbontást, mindig azt írta ki, hogy 1680x1050, 60Hz. Akkor is, ha 800x600-ba volt állítva, 75Hz-en.
    A másik pedig a tv-tuner. Vistán tökéletesen működött, de a Vistás driverrel Win7-en nem. Hol volt kép, hol nem, ha volt, akkor is ronda, pixeles, villogó kép. Felvenni fel is vett a program, de a felvett videót már nem lehetett visszanézni, mert ha megnyitottam azt a mappát, amibe a filmet írta, jött egy hibaüzenet. Leokéztam, ismét előjött. És ezt csinálhattam az örökkévalóságig. A Win7-es driver pedig csak a Media Centerhez jó, ami viszont rossz minőségű felvételt csinál, csúszik a kép és a hang, s ráadásul olyan formátumban rögzít, amit semmivel nem tudok átkonvertálni XVID-es avi-ba.
    Kollégámnak pedig egy XP-n és Vistán is tökéletesen működő hangkártyája meg sem nyekken Win7 alatt. Látszólag van hangkártya, a lejátszóprogramok mutatják is a lejátszást, de a hangszórók némák.
    Effélék. A neten találni sok más hasonló problémáról író felhasználókat.

  • #93794560

    törölt tag

    válasz kokyt #24 üzenetére

    Fujitsu Siemens Amilo LL3220W, 1680x1050. Ebben a natív felbontásban valóban csak 60Hz-et megy, de kisebb felbontásokban 75Hz. A desktopot natívban használom, de vannak játékok, ahol ez a felbontás erős neki. Itt lejjebb veszem a felbontást, és ha a programban állítható, akkor a képfrissítést is 75Hz-re állítom. Ez XP-n és Vistán is jól működött, tehát a monitorral semmi gond. A tv-tunerrel sem, hiszen az is jól működik XP-n és Vistán is. Ebből látszik leginkább, hogy ez bizony driver probléma. Méghozzá szép nagy! Most az előbb megnéztem, hogy 2D-ben átállítom a felbontást 800x600-ra, mi történik. A képarány 2d-ben jó, de a monitor menüjében lekérdezve a felbontást, 1680x1050-nek írja. Mindez XP-n és Vistán tökéletesen működik. Nem a hardverrel van gond, hanem a Win7-es driverrel.

  • #93794560

    törölt tag

    válasz FTeR #27 üzenetére

    Szerintem a 75Hz inkább azért keletkezett LCD képernyőkön, hogy pl egy játékban a Vsync bekapcsolásával ne csökkenjen le nagyon az fps szám.

  • #93794560

    törölt tag

    Azért az elég érdekes, hogy az XP támogatása tovább tart, mint a Vistáé. Az egyik barátommal azon röhögtünk, hogy nehogy úgy történjenek a dolgok, mint egy Shakespeare színműben. Az ifjú örökösök, és mindenki azt várja, hogy az öreg XP papa mikor patkol el, és mikor hagyja rájuk a hatalmas vagyonát. De lehet, hogy addig várnak, hogy végül az örökösök halnak meg előbb, és az öreg papa még mindig vígan él. Bár ez csak "színpadi jelenet", de egyáltalán nem lehetetlen.

  • #93794560

    törölt tag

    válasz Tomcat #49 üzenetére

    Egyetértek veled. Én is kipróbáltam a Win7-et, tetszett, amit láttam, de a már említett problémák miatt még várok a teljes átállással. Amikor már a driverek és a felhasználók is elég felkészültek lesznek, és a Win7-es sokkal kiforrottabb lesz, mint most, akkor biztos, hogy váltok. De én sem szeretek kísérletezni, inkompatibilis driverekkel nyűglődni. Megvárom, míg az új Win teljesen jól használható lesz, és akkor lépek át rá. S ez majd a 8-as megjelenésénél is így lesz.
    Most épp visszaváltottam Vistára, a kezdeti nehézségei után az most teljesen jó.

    [ Szerkesztve ]

  • #93794560

    törölt tag

    válasz Alexios #56 üzenetére

    Nekem ne mondd! Én ugyanis próbáltam Win7 alatt Vista drivert, ami nem ment. Ha esetleg visszaolvasol, akkor láthatod, hogy nem minden klappol ezzel a Vista-Win7 kompatibilitással. Tapasztalatból beszélek, nem pedig csak úgy hasból. Ami pedig azt a bizonyos 99%-ot illeti, az közel sem 100%.
    Pl. VGA driverek. Vistán WDDM 1.0 driver modell szükséges, míg Win7-en már WDDM 1.1-es. De előfordultak már másoknál hálókártya inkompatibilitás, nem megfelelően működő hangkártyák, stb.
    Ha utánanézel, a neten találsz sok inkompatibilitási hiba leírását.

Új hozzászólás Aktív témák