Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Muton

    addikt

    válasz moonman #19 üzenetére

    nekem pl most sem tud sok fájlt törölni. vagy elmossa a betűket, és olyan, mintha nem natívba menne a kijelző. persze randomra. vagy pl néha nem kapcsolja ki a gépet. mondjuk ezek nem biztos, h drv gondok :U

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • #93794560

    törölt tag

    válasz moonman #19 üzenetére

    Én is Vistáról váltottam, tehát okkal feltételeztem, hogy a Vistás cuccok kompatibilisek lesznek. De nem egészen. Nekem Nvidia videokártyám van, de Win7 alatt problémák vannak a megjelenítéssel. Szélesvásznú képernyőm van, és úgy van beállítva, hogy 4:3-as, és 5:4-es képarányú felbontásoknál megtartsa a képarányt, és ne húzza ki teljes képernyőre. Ám a Win7-es driver fütyül rá, 3D-ben mindig kihúzza a képet, és ráadásul csak 60Hz-en hajlandó járatni a monitort. Beállítom 75Hz-re, és látszólag át is állítja, de ennek ellenére a monitor továbbra is 60Hz-et megy. Ezt a Vantage futtatásakor vettem észre, mert az default-on 1280x1024-ben fut. S a kép így széthúzva nagyon eltorzult. De amin igazán meglepődtem, az az, hogy lekérdeztem a monitor beállítómenüjében a felbontást, mindig azt írta ki, hogy 1680x1050, 60Hz. Akkor is, ha 800x600-ba volt állítva, 75Hz-en.
    A másik pedig a tv-tuner. Vistán tökéletesen működött, de a Vistás driverrel Win7-en nem. Hol volt kép, hol nem, ha volt, akkor is ronda, pixeles, villogó kép. Felvenni fel is vett a program, de a felvett videót már nem lehetett visszanézni, mert ha megnyitottam azt a mappát, amibe a filmet írta, jött egy hibaüzenet. Leokéztam, ismét előjött. És ezt csinálhattam az örökkévalóságig. A Win7-es driver pedig csak a Media Centerhez jó, ami viszont rossz minőségű felvételt csinál, csúszik a kép és a hang, s ráadásul olyan formátumban rögzít, amit semmivel nem tudok átkonvertálni XVID-es avi-ba.
    Kollégámnak pedig egy XP-n és Vistán is tökéletesen működő hangkártyája meg sem nyekken Win7 alatt. Látszólag van hangkártya, a lejátszóprogramok mutatják is a lejátszást, de a hangszórók némák.
    Effélék. A neten találni sok más hasonló problémáról író felhasználókat.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz moonman #19 üzenetére

    tényleg a lábánál kén fellógatni egy csomó mindenkit driver téren, főleg a 32-64 bit a probléma-
    röhej, mert a vuescan kezeli a scannert, de a canon nem írt hozzó 64 bitest.
    a xerox dettó, de mert remarked samu, ott meg van, így az lett felhekkelve.
    az ati + win7 megint csak horror, ha az ember monitor + proji + tv kombóval akar boldogulni.
    az asus hangkártyánál valamiért a jobb hangfal elhalkul. újraindítás megoldja.
    egyébként rettenetes gyors az xp-hez, kisebb erőforrásigény vistához képest, ha a köv gen ez a tendencia marad, akkor az ember talán nem sajnálja, h a filekeresés ebben a formában egy rossz vicc, de azt már a vistában elszúrták.
    esetleg az se lenne rossz, ha végre méltóztatna megjegyezni az ikonok helyét, és ha a felbontás változik, oda visszarakni.
    + kívánságlista: 3d ablaknézet egérrel előcsalható (mouse gestures funkcióval rengeteget tudnék kezdeni), plusz a 3d nézet használható is lenne valamire, lehetne "kártyázni", léptetni, aztán 2d-be rakni.
    kevesebb csicsa, nagyobb funcionalitás és személyre szabhatóság, tágabb határok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák