Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ragazzo

    őstag

    válasz #65675776 #18 üzenetére

    Igazad van,de ez a tendencia kezd megdőlni.Lásd a Suse linuxot vagy akár az ubuntut.Már félig meddig kattingatós lámák által is használható desktop linux. Szinte minden műkszik benne. Az ablakállítgatás meg valóban régen probléma volt.Ma már nem.

    Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz #65675776 #18 üzenetére

    1: aki nem akar linux-felhasználóvá válni, az ne legyen. de akkor egyrészt ne fikázza a linuxot, hogy így szar, meg úgy szar, másrészt ne sírjon a win miatt, hogy nem lehet használni. döntse el, hogy mit akar használni.

    2: direkt feltettem úgy egy ubuntut, hogy parancssort nem nyitottam meg. ment. használható volt. mindent be tudtam állítani graf felületről, nagyrészt kattingatva.

    a felmérés a piaci helyzetben tényleg elég érdekes... nyújtsa fel a kezét az, aki fizetett a linuxáért. mert nálam már volt egy pár, de eddig egy fillért se adtam ki érte. win is volt, azért az állambácsi fizetett, ha akartam, ha nem. nem használtam, mert folyton csak felhúzott a hülyeségeivel. mindig visszatértem a linuxhoz.

  • 7

    addikt

    válasz #65675776 #18 üzenetére

    Meg sem fordult a fejedben, hogy aki használja a Linuxot, az pont azért használja, mert úgy érzi, hogy mondjuk parancssorban hatékonyabban tud dolgozni?
    Ez a kérdés a többi problémádat tekintve is áll...

  • bambano

    titán

    válasz #65675776 #18 üzenetére

    Előfordult már veled, hogy egy linuxos pisztolyt szorított a tarkódhoz, mert nem voltál hajlandó áttérni linuxra? Mert ha nem, akkor figyelmedbe ajánlom azt a tényt, hogy a linuxos csak akkor akarhatja rákényszeríteni az akaratát az userre, ha a linuxát is rá akarná kényszeríteni. Ellenkező esetben az állításod logikailag nonszensz.

    De a linuxosokat egyszerűen nem érdekli, hogy aki nem linuxos, az mit akar a linuxtól. Engem se érdekel, hogy a te gépeden mi fut, nekem se az nem fáj, ha linuxozol, se az, ha windowsozol. Engem csak annyi érdekel, hogy senki ne ugasson bele abba, hogy én boldog vagyok a linuxommal.

    Neked a Vesa ddc nem működött? ja, nekem is volt olyan monitorom, de 99-ben kidobtam.

    Amíg programozói szemszögből zajlik a feljesztés, nem is fog előretörni a linux: egyrészt ez nem igaz, mert szerveroldalon terjed, másrészt meg kit zavar, ha nem tör előre? Téged zavar? Miért? Engem nem...

    "Nem az a probléma, hogy az átlaguser nem akar hegeszteni, ez ugyanis így normális. Az autót használók 99%-a sem akarja maga építeni a járművét, ez is olyan nagy probléma?": ja. az userek 99%-a, aki nem akar minden vasárnap a kocsija alá feküdni, az vegyen olyan autót vagy vegyen új autót. Akinek meg jó kikapcsolódás az olajsár meg a benzingőz, az meg vegyen olyan autót. Mi ezzel a baj?

    Nem csak neked: miért látom, hogy mindig olyanok fikázzák a linuxot, akik soha nem tettek érdemi próbát vele?

    #24-re: a fejlesztők nagy része szórakozásból fejleszt. Tojik az egészre. Mit szólnál ahhoz, ha megmondanám neked, hogy a munkaidődön túl meg a szabadságod alatt, vagy pl. karácsony este mit programozz? Gondolom nagyívben hülyének néznél.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák