Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7

    addikt

    válasz ragazzo #16 üzenetére

    Szerintem azért ilyen rohamosan növekvő hardware-igény mellett egyre több játékos fog átpártolni valamilyen konzolra, így ez az aduja a Windowsoknak egyre gyengébbé válik lassacskán. Arról nem is szólva, hogy a Blizzard játékai most már kivétel nélkül futtathatók Linuxon gond nélkül, ahogy az id alkotásai is, illetve az UT. :K

  • #65675776

    törölt tag

    válasz ragazzo #16 üzenetére

    Nem az a probléma, hogy az átlaguser nem akar hegeszteni, ez ugyanis így normális. Az autót használók 99%-a sem akarja maga építeni a járművét, ez is olyan nagy probléma?

    A probléma az, hogy a linux fejlesztői közössége nem is próbálja ezt tiszteletben tartani. Nem ők akarnak alkalmazkodni az igényekhez, hanem rá akarják kényszeríteni a usereket a komolyabb rendszerbuzerálásra.

    Anno magam is kipróbáltam egy-két linuxot. De nem láttam 3-4 év távlatában semmi előrelépést a felhasználóközpontúságban. Még 2002-ben is nekem kellett megadni a monitor tulajdonságait (függőleges és vízszintes frekvenciák és egyebek), amikor a VESA DDC már 8 éves volt. Nem hiszem, hogy bonyolult lett volna beépíteni ezt a rendszerbe...

    Ahogy meglepő módon a userek döntő többsége nem akar parancssorban sem bűvészkedni.

    Miért olyan nehéz ezt felfogni? Amíg programozói szemszögből zajlik a fejlesztés és nem átlafelhasználóiból, addig nem is fog előretörni a linux.

    Egyébként érdekes a cikk címe. A Mac sokkal jobban növelte a részesedését.

  • fastervótam

    tag

    válasz ragazzo #16 üzenetére

    Sok szempontból a linux tényleg nem konkurenciája a Windowsnak. Laikusnak nálunk csakis a Windows ajánlott, és ennek számos oka van.

    Problémának látom azt is a linux nagyobb elterjedésében, hogy sok home user egyaáltalán nem akar heggesztgetni, csak bekapcsolni a gépet, és működjön minden.

    És nekik van igazuk. Ez az arány a 90-es évektől fogva a rossz irányba megy, ha lehet ezt rossznak nevezni, mert összetételét tekintve a felhasználóbázis egyre nagyobb hányada nem ért hozzá, és nincs rá sem ideje, sem türelme, sem affinitása, hogy elmerüljön a technikai részletekben.

    De ha a linux nem a windows konkurense akar lenni, hanem a műszaki vénájúak speciális eszköze, akkor nincs is ezzel gond. Ennek az a hátránya, hogy szoftverellátottság terén mindig hátrányban marad, mert sok cégnek nem éri meg linuxos verziót készíteni, ha egyszer nincs vásárlóerő ebben a szegmensben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák