Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz #336 üzenetére

    De sajnos ma már új LP-ből is van olyan, ami serceg, vagy egy-két lejátszás után elkezd. Anyagfüggő. Vannak olyan vacak anyagból készült LP-k, hogy a legnagyobb gondosság sem ér semmit. Persze vannak jók is még ma is. Ami az LP-nek viszont létjogosultságot ad a minőségi hangra vágyóknak, pláne ma, és ez tagadhatatlan: a loudness war. A CD-ket nagyon elcseszik vele. LP-nél nem lehet megcsinálni, és általában arra egy lényegesen jobb minőségű keverés jut ki.

    Épp ma néztem meg egy '89-ben kiadott CD-met (amúgy AAD-s), meg egy valamikor 2000 után (2 cd-s példányban, afféle két album 1 áráért akció a kiadótól, én csak az egyik miatt vettem meg) kiadott, és sajnos remasterelt változatát. Utóbbi hangosabb persze, de jóval kopottabb, fedettebb, kevésbé élvezetes hang. A 89-es kiadás lényegesen tisztább, és hozzá képest valódi erővel szólal meg, nem csak erőfitogtatással. Bár hozzá kell tennem, hogy az a 89-es lemez úgy szólaljon meg, ahhoz kell a jobb erősítő + hangfal. Egy nem jó cuccon az újabb kiadás fog jobban hangzani, sajnos ezekre "optimalizálják". :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák