Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hettaki

    tag

    válasz Mr. Byu #167 üzenetére

    Itt valamit nagyon elnéztél:

    Kicsit érdekes, hogy pont az alapáron 2 giga rammal, és generációs hátrányban lévő C2D procival szerelt gépet bátran ajánlottátok volna, ami bár tényleg nagyon jó gép volt, a jövőbe tekintve még én is erősen gondolkoztam, hogy megéri-e rá ennyi pénzt költeni.

    Na igen, de akkor nem jött ki a konkurencia ezt is leírta a cikkíró, azért ajánlották volna, de most hogy itt, a konkurencia 2/3 áron, már nem annyi bes buy a dolog. 1 év garival meg pláne nem.

    Erre itt van ugyanez a gép, 4 giga rammal, modern alacsony feszültségű, kategóriájához képest nagyon erős procival, visszahozták a billentyűzetvilágítást is, és most vagytok bizonytalanok? :)

    Bizony ám, mert a konkurencia alaphelyzetben 3 év garanciát, ad hozzá, Amit ha beleszámolsz a legolcsóbb 13"-os MBA árába reseller garancia esetén 426, gyári garancia esetén 460 000-be kerül, bizony ha összehasonlítod, egy ASUS UltrBook-al, akkor elgondolkodtató 150 000 Ft plusz.

    UI. 1: azt meg azért sose felejtsük el, hogy míg a konkurensek meghatározott pénzért adnak egy üres gépet, amire vehetsz Windowst, meg méregdrágán programokat, hogy valamennyire használható legyen kreatív munkára, addig egy Machez alapból kapsz egy modern operációs rendszert,értékes szoftverekkel az iLife szoftvercsomagban.

    Mutatsz azért olyan ultrabookot, amit oprendszer nélkül adnak el? Ez konkréten nem igaz., Ha pedig esetleg úgy adják el, akkor -20 000 Ft, az árból. Mi az hogy modern operációs rendszer? Ne menjünk bele, mert ez nem egyértelmű.

    UI. 2: ki kell próbálni az OSX Lion multi-touch vezérlését... hihetetlen kényelmes, ha az ember hozzászokik, Windowsos notit olyan használni utána, mint visszatérni a kőkorszakba.

    Pláne, ha rendszergazda vagy, és órákat gépelsz, vagy nem használod ki, ez kétélű fegyvel, lehet idegesítő is az a nagy TouchPad, engem kifejezetten zavar.

    :)

    szvsz.

    (#168) Xero

    És ezen felül nem sok valódi UNIX jellemzőt tud felmutatni. Ezért papíron valóban UNIX, meg van a tanusítványa ehhez, ami a Linuxoknak nincs, de amúgy miben is hasonlít a UNIX.-hoz? Ok fut rajta valamennyi Unix forrás, de az Linuxon is. Bár lehet rosszul tanultam az egyetemen, Bev Prog gyakorlaton.

    szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz Mr. Byu #170 üzenetére

    Erről nem kell meggyőznöd, én 10 éve használok Linuxot :) Nekem a terminál teszi ki a legtöbb időmet. Windowss fut viszont a Workstationomon, mert azért ott jobb ha az van, de azt 99%-ban távoli asztallal használom, ha éppen kell, de szerencsére ritkán. A helyzet az, hogy én is vettem magamnak egy Mac Mini-t (pont most), mert engem is érdekel az OSX, de alapvetően, ha professzionális programokban gondolkodik az ember, akkor az mindenhol sokba kerül, mindegy a platform.

    Amúgy én sem veszekedni járok ide, és az a jó, hogy mindenkinek van egy véleménye, mert akkor abból mindenki képes levonni a konzekvenciát, azaz tanul belőle.

    Én teljesen elfogadom, amit írsz. Mert neked ez felel meg, csak azért elszáltak ám az árakkal, persze ha munka a cél az más, mert ott mások a követelmények, más a prioritás. De otthonra ez picit sok. Nekem. :)

    szvsz.

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • Xero

    nagyúr

    válasz Mr. Byu #246 üzenetére

    Az OS X EULA-ben szerepel, hogy az csak Apple számítógépre telepíthető. Tehát nem legális az Apple szempontjából a dolog, még ha teljesen retail lemezről beszélünk, akkor sem.
    Itt a topicban volt szó helyi szabályozásról, de alapvetően az Apple nem így tekinti a dolgokat.

Új hozzászólás Aktív témák