Új hozzászólás Aktív témák

  • Overmind

    aktív tag

    A mai tesztek eredménye:
    1. Az egyik memória szuper. Ez alatt azt értem, hogy: 333-as létére megy 400-at turbó beállításokkal, feszültségemelés nélkül.
    2. A másik memória sz*r: Optimális beállításokkal éppen megy egyedül, és ha 1.6V-ra lövöm be a procit, akkor bírja a turbót (6,2,2,2.5) 333-ként. Ha a processzor fesz ennél kisebb, akkor fagy, ha nagyobb => hibázik a memória. Tehát végre találtam egy olyan DIMM és Vcore kombinációt, ami mellett megy a dual-channel. Már csak az idegesít, hogy a másik memória bírná a 400-at turbón, és ha egyedül ezt a memóriát használom, akkor gyorsabb a memóriaolvasás meg úgy általában a rendszer, mint amikor a kettő együtt van. :(
    Szívesen kicseréltetném a rosszabbikat, de tuti az lesz, hogy „nincs ennek semmi baja”. Aztán meg fizethetem a szervizköltséget… :((
    Az egészben az a legjobb, hogy ez a két mem ugyanaz a márka, egy napon készítették, stb. Hogy lehet ekkora óriási differencia???

    Kérdés: Ha tegyük fel elpasszolom az egyik memóriát, akkor fog menni a dual-channel egy más márkájú memóriával, ami szintén bírja a 400-at turbóban?

Új hozzászólás Aktív témák