Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolee3000

    tag

    válasz brd #10232 üzenetére

    Köszi. Igen, tudom, hogy az adat elosztva (csíkokban?) található meg a HDD-ken, csak úgy gondoltam, hogy annak analógiájára, amikor egy tömb újraépül (pl. egy új HDD-vel való kibővítés vagy egy meghibásodott merevlemez cseréje után), elindítható egy olyan algoritmus, amelynek során a szétvagdosott adatokat összeilleszti és átcsoportosítja, úgy hogy egyesével elkezdi megtölteni az egyes HDD-ket. Nem tudom érthető-e - tudom elég elvadult ötlet.

    Egy NAS-t tervezek venni, konkrétan a Synology DS1817+ modellt, amelynek 8 slotját fokozatosan tölteném fel. Induláskor csak 4 HDD-vel, aztán olyan ütemben bővíteném, ahogy alakul (lehet, hogy csak egyesével, de lehet, hogy egyben másik 4 lemezzel . még nem tudom). Sosem volt még NAS-om, ahogy RAID-be sem kötöttem még soha, ezért tele vagyok kérdésekkel, bizonytalansággal. Az egyik fő kérdés, hogy RAID5 vagy RAID6 tömböt hozzak-e létre. Vonzó az utóbbi nyújtotta nagyobb biztonság, csak ugye akkor már 2 lemeznyi (nagyon sok HUF-nyi :DDD) tárolókapacitástól esek el. Ezért érdekelt, hogy ha először csak RAID5-be kötöm a 4 lemezt, amit berakok, majd később mégis szeretnék RAID6-ra váltani (mondjuk a következő bővítéskor), akkor megtehetem-e vagy csak úgy, ha legyalulok mindent, és teljesen újrakezdem a kötet-építést. Ez utóbbit nyilván nem szeretném, mert 4x8TB adatot visszatöltetni az offsite backup külső USB-s HDD-kről nagyon sokáig tartana.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák