Új hozzászólás Aktív témák

  • kriszbon

    őstag

    válasz kriszbon #3629 üzenetére

    Sziasztok ismét!

    Egyébként jól elbeszélgetek itt magammal is, mindig tájékoztatom magam a fejleményekről. :DDD

    Na szóval ismét túl vagyok egy "átmulatott" éjszakán, és ott tartok hogy sehol. :(
    Este gondoltam egyet, és mondom magamnak, próbáljuk meg összehozni a MinimOSD-t az Oze32 vezérlővel(rossz jel már a többesszám).
    Persze ez a tragacs még félig sincs készen, így elég bonyodalmas volt összeállítani vezetékeket megfelelő csatlakozókkal, na persze a színek sem stimmeltek(ott címkéztem), forrasztgattam, kamera sem volt meg VTX sem, de mint látható a képen átvezettem a másikról.

    Na szóval, ugye azon van alapból beépített OSD, de én letiltottam, kikapcsoltam CF alatt.
    De bárhogyan is kötöztem a Minimet akkor sem adott más képet csak állót, meg hogy NO GPS+idő+akkufesz.
    Elkezdtem kutakodni, hogy mit is tudhat a beépített OSD rajta, és [kiderült] hogy nagyon is sok mindent.
    Azt hittem csak ilyen akkufeszt, Ampert, időt jelenít csak meg, ami nekem édes kevés a Runner után.
    Annyit tud kb. megjeleníteni, mint a külön álló MinimOSD.

    Az egész éjszaka tartó bohóckodásom eredménye az lett, hogy most a kicsi gépen az OSD működik, mutatja is a GPS adatokat, megy a Magnetométer, tehát ahogy forgatom a gépet úgy mutatja az adatokat.
    Mindent fel kellett tölteni rá, és konfigolni is, még jó hogy ennél megy ez az USB portról.
    Barométert sajnos nem próbáltam még vele, mert már nagyon le kellett feküdnöm aludni, annyira fáradt voltam a sok olvasgatástól, kínlódástól. :D

    Ilyen adatokat raktam a kijelzőre, amiket rendesen mutat is:

    Ezen meg az összekötözgetésem van hogy működjön minden a próbához, ami végül is nem sikerült, de azért lett eredménye.

    [ Szerkesztve ]

    Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

Új hozzászólás Aktív témák