Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaben92

    őstag

    válasz bogabi #7335 üzenetére

    QNAP support úgy tolja, hogy ha nem gyári QNAP RAM van a vasban (jó vicc, nem is gyártanak memóriát) ami 170€/8GB akkor rá se néznek. Ha az van akkor azt mondják HW hiba. Nem találják a problémát, igazából nem is próbálják már megkeresni.

    A gond ott van, hogy volt akinek 3x cserélték a NAS-t és végül a harmadik lett jó, az is csak azért mert nem állított vissza backupból semmit. Rossz RAM (értsd: rossz specifikáció. 1.2V-os kell) okozhat ilyen gondot amúgy de nálam és sok más embernél nem ez a helyzet.

    Volt egy hibás firmware még évekkel ezelőtt ami pont ezt okozta amúgy, de azt javították még azelőtt, hogy én megvettem a NAS-t, szóval azt a firmware-t az enyém sose látta. De akinél az okozta a gondot azoknál meg is szűnt az új verzióval.

    Aztán voltak csomagokkal összefüggő hibák, ilyen volt a Plex is például. Egyes embereknél ha manuálisan volt telepítve az új verzió (mivel az App Centerben 2 évig nem frissült) előhozta a hibát de az más jellegű volt. Mikor újraindult a NAS, egyszerűen nem tudta bezárni a Plexet emiatt hibába ment. Elvileg ez is meg lett oldva azóta mert visszakerült a validált Plex. Nálam is jó volt hónapokig utána.

    Jelenleg ami nálam fut azok a gyári QTS cuccok, Plex (App centerből) és egy VM Virtualizatzon station alatt szóval semmi “nagyon 3rd party” de még így is ugyanott vagyok ahol eddig. VM nem lehet a gond mert már azelőtt is meg volt a probléma, hogy elkezdtem használni. Plexet lelőttem 2 hétre egyszer nyaralás alatt, mégis tolt 3 reboot-ot is a rendszer 2 hét alatt.

    Timestamp alapján próbáltam lenyomozni, hogy nem valami cron job okozza a galibát de elvileg nem.

    Teljes újrainicializálás lehet megoldaná a dolgot de nem tudom mire kimenteni az adataimat és nincs is időm rá. Majd ha elköltözünk akkor lesz másik NAS (vagy ESXi) akkor majd foglalkozom vele de amíg albiban vagyunk addig feladtam.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Új hozzászólás Aktív témák