Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Buckey

    senior tag

    válasz Geth #5101 üzenetére

    Nem tudom, de nálam a minimum ventilátorfordulatszám 2880 RPM volt, de akkor a tárolóban nem volt több kb. 23°C-nál, míg a 3 és 4TB Purple-k 38-39°C-ak voltak. De persze tavasztól őszig a tárolóban mindig 23°C fölött van a hőmérséklet, de ha nincsenek kint mínusz 5-10°C-ok, akkor 25°C alá sohasem ment le.
    Így a TS-228 zárt rendszere jóval melegebb volt, mint amit most barkácsoltam.
    És, hogy miért szántam el magam erre a műveletre?
    Hát azért, mert eladni kb. 20-25 ezer Ft körül lehet (ha itt a környéken adnak érte annyit, ugyanis személyesen, kipróbált állapotban szeretem átadni az eladósorba került cuccaimat), így, viszont egy hasonló hűtésű NAS-ra (pl. Synology DS218j), kb. ilyen tudással minimum 30-35 ezer Ft-ot kellene ráfizetnem.
    De ha cserélem, akkor viszont már jobbat, "okosabbat" szeretnék, az viszont már minimum 45-50Ft plusz kiadást jelentene (Synology DS218play, QNAP TS-328 stb.).
    De, 2019-ben, egy megyeszékhely központjában még mindig csak 500/15 Mbit/s maximum sebességet tudnak biztosítani (letöltés oké, de a feltöltés nekem karcsú) 12 895 Ft /hó pénzért, így ezt a ziccert kihagyom. Majd, ha lesz normális feltöltési sebesség (legalább 100 Mbit/s), akkor elgondolkozom ezért a pénzért, és cserélem (mert ennek a tudását sem tudom így kihasználni). De az itt kb. még fényév múlva lesz, ahogy ismerem a helyi szolgáltatókat (TARR Kft. és T-Home) és az igényeket (addig marad a korlátlan mobilnet, ami 40/20 Mbit/s és fölötte).
    Így, hogy levettem a burkolatot (10 csavart kicsavartam), kicseréltem a ventilátort és barkácsoltam egy állványt, ezt megúsztam kemény 4500 Ft-ból meg kb. 3 óra szabadidőből ( [ventilátor] és 2 méter alumínium L profil 2000 Ft-ért az OBI-ban, pár popszegecs, csavar és maradék deszka).
    És természetesen bármikor visszaállítható gyári állapotába. Nekem ennyit megért.

    [(#5102) Alex91] , tudom, hogy lekapcsol, ha túlmelegszik, de mi is melegszik túl, hogy lekapcsoljon? A processzor? A rendszer, de mit értenek rendszer alatt? Mert mire a rendszer eléri a kritikus hőmérsékletet, akkor a HDD-k szerintem elérik a 65-70°C-ot is, ugyanis mikor a 8TB-os lemezre másoltam az adatokat, akkor az 50°C-os volt, míg a rendszerhőmérséklet még csak 40°C. Pedig a ventilátor maximumon pörgött! (a tárolóban csak 26°C körül volt a hőmérséklet)
    Úgyhogy inkább beáldoztam az "olcsó" NAS-t a drágább HDD-ért cserébe.
    És a szervertermekben is 20-on pár °C-on üzemelnek a HDD-k, nem 44-50 + °C-on.

    (egy kicsit hosszú lett, elnézést :D )

    [ Szerkesztve ]

  • iceQ!

    addikt

    válasz Geth #5101 üzenetére

    És tényleg elérhető...Minden penge.

    Köszöntem :)

    Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Új hozzászólás Aktív témák