Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shummo

    aktív tag

    válasz ViZion #1655 üzenetére

    Bocsi, hogy kicsit off, de gyanítom, hogy ti tudtok segítnei benne.

    Este csináltam egy clone-t a mostani Debian 12 VMemről tesztnek. (Ezen fut a samba/nfs/qbittorent) amihez passthroughtolva van egy 2tb-os ssd (röviden legyen ez a NAS). A NAS az egyszerűség kedvérét a /media/nas-ra van mountolva .

    Sikerült a dockerben a sonarr telepítés, viszont a kérdésem az lenne, hogy ide, hogy a legjobb becsatolni(mountolni) a /media/nast, mert alapból ugye ezt nem látja.

    Docker compose-ban az alábbiakat csináltam:
    sudo docker create --name=sonarr \
    --restart=always \
    -p 8989:8989 \
    -e PUID=1000 -e PGID=1000 \
    -v /dev/rtc:/dev/rtc:ro \
    -v /home/docker/sonarr/config:/config \
    -v /media/nas:/tv \
    -v /media/nas/Downloads/[DLASonarr]:/downloads \
    linuxserver/sonarr

    Ennek eredményeként, az egész NAS-t látom. Szóval elvileg a probléma megoldódott. Kérdés, hogy a /tv opciót erre kell-e használni?

    (Vagy egyszerűen csak a settings/download clinets/ Remote Path Mappings-ot kellett volna beállítani mondjuk így:
    HostRemote PathLocal Path
    192.168.100.22 /media/nas/ /media/)

    2.
    Ezt követően sikerült is a qbittorrentnek letöltési parancsot adni, le is tölti amit kell, de az alábbi event-et kapom:

    Import failed, path does not exist or is not accessible by Sonarr: /media/Downloads/tv-sonarr/[Naruto-Kun.Hu] Dr. Stone S3 - 15 [1080p].mkv. Ensure the path exists and the user running Sonarr has the correct permissions to access this file/folder
    +
    Nem a /media/nas/Downloads/[DLASonarr]-ba tölt, hanem a /media/nas/Downloads/tv-sonarr mappába, de ilyet én sehol nem adtam meg.

    -e PUID=1000 -e PGID=1000 \ a debian userem, ami a sudo group tagja, így nem értem.
    A telöltött fájl 770-es és a 1000:1000 az owner.

    Én úgy gondoltam, hogy miután letöltődik a fájl, áthelyezésre kerül, abba a mappába, ahol a többi rész van... Vagy ezt nem fogja tudni megcsinaálni nekem a sonarr?

    Köszike, és bocs ha butaságokat írtam. :R

Új hozzászólás Aktív témák