Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tasiadam

    Topikgazda

    válasz ViZion #1006 üzenetére

    Zabbix

    Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

  • inspiroyhome

    aktív tag

    válasz ViZion #1006 üzenetére

    zabbix + influxdb + grafana kombo.

    a hypervisor influxdb-be feedel, azt grafanaben jelenitem meg:


    Errol van leiras a neten, baromi egyszeru.

    a guestek mindegyikere felraktam zabbix agentet ansible-el, az egyikre pedig egy zabbix szervert is. Ez monitoring es alerting is egyben. Ezt szinten meglehet jelenitettetni grafanaval. Itt rengeteg template van kulonbozo dolgok monitorozasara.

    Ha konkretan pl SMART gondrol akarsz alertet kapni, akkor a legegyszerubb ha a hypervisorra ravarazsolod a zabbix agentet. En ilyet meg nem probaltam, alertingre ebben a formaban nincs szuksegem, egyelore. Jo ha a VM-ek figyele vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • ViZion

    félisten

    válasz ViZion #1006 üzenetére

    Nah, ma ráértem, igaz felületesen, de gyorsban kipróbáltam mindent IS. :o

    Netdata: ez is mint a Grafana, rengeteg cuccot hoz, de saját dashboardot nem tudtam csinálni, a settings szürke, gondolom cloud kell. A videókban látott látványos mutatós dashboardot nem tudtam előcsalni, valami volt, de nem az igazi.
    VM-ekhez görgetni kell, meg keresgélni: ez nem az, amire rápillantok és kész.
    Netdata azért csak jobb lett volna VM-ben, mert bizony bekavart a dpkg-ben [link] nálam is ez volt, megoldás lentebb a kommentekben.

    Checkmk: a netes videók szerint haladtam, már a saját VM-jét sem tudta hibátlanul monitorozni, authentikációs baja volt... erre viszont kis guglival sem találtam megoldást, jópofák a leírások, de működő példa jobb lenne. Ahogy láttam, mások is elakadtak. Rebootnál a root autologin-t sem engedi, nem indul semmi alapból, szal. ezzel azért kell szuttyogni, nem egy out-of-the-box dolog. Indításkor is dob pár hibát, ami az OMV-re emlékeztet, az is tönkre rakta magát. :B Egyelőre itt megálltam vele.

    Observium: ez kimaradt fentebb, turnkey linuxként is van. snmpd service kell neki...
    Felraktam, működik... Sajnos ez is olyan, h mindent IS tud, de egy normális manuál dashboardot nem enged összerakni. Minden van: CPU, Memory, stb... de minden külön lapon. Nekem nem kell részletes infó pl. ramról, de egy összkép legyen az első lapon, ahonnan lehet a részletekre lépni, ha indokolt. Nem akarok 8 oldalt végigkattintgatni.
    Az eszköz oldal elég jó, de ott meg nem lehet módosítani. Event log középen, nem érdekel... Szal. nekem ez kuka sajnos.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák