Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepken

    veterán

    válasz Jim-Y #7255 üzenetére

    köszönöm! és Neked is doc!

    igazából - és kérlek, tényleg ne értsétek félre! :D - éppen ugyanazt a két végletet fogalmaztátok meg, ami miatt képtelen vagyok dönteni (mint a rajzfilmekben, amikor megjelenik a kisangyal, aztán meg a kisördög :DDD)

    a helyzet az, hogy valóban nem szeretnék semmit sem eröltetni, de valamilyen szinten úgyis muszáj lesz rászánnom magam valamelyikre (teccikérteni) - a mérnökinfó kicsit közelebb áll hozzám, úgy érzem. a programozás meg csak úgy tetszik. kreatív munka. pepecs munka. a semmiből valamit. az ilyenek általában tetszenek. na de ez vajon elég? :)

    a matek miatt félek tőle a legjobban egyébként...sosem volt az erősségem, érettségin is egy gyenge 4-es sikeredett (középszint) - ráadásul ez nem most volt...és azóta...hát maradjunk annyiban, hogy amolyan "holtnyelv" kategóriává vált számomra :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Jim-Y #7255 üzenetére

    Hát a kettő közül mindenképp a proginf, azért az sokkal nívósabb. Ez azért elég ROTFL. Mivel a kettő mást terület, elég marhaság összehasonlítani, mi a nívósabb. A mérnökinfós a villamosmérnökhöz hasonló, kevesebb villanytan, több programozás. A programtervező kizárólag matek/programozás. A kettő szakma nem egyértelműen összevethető, arról nem is beszélve, hogy könnyebb felszívni magad programozásra, mint elektronikára, és általában jobban kenik az alacsonyabb szintű dolgokat. Emiatt gyakran a villamosmérnökök a legjobb C-sek.
    Egyébként ha annyira bele akarsz menni a nívósabb kérdésbe, nyugaton a mérnök neve elé odakerül, hogy Dipl.-Ing., ami igen jól cseng kint.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Jim-Y #7255 üzenetére

    "Hát a kettő közül mindenképp a proginf, azért az sokkal nívósabb. Bár ez nem azt jelenti, hogy aki proginfet végez, az jobb, mint aki mérnökinfót. [...] ha csak a papírt nézzük, akkor egy programtervező diploma nívósabb mint egy mérnökinfós, bár ez elég straigtforward de azért leírom"
    Mondd, mégis hogyan mondhattál ekkora oltári nagy baromságot? :W Sorry, de ez úgy, ahogy van, bullshit.
    Totál más képzést ad a kettő, a mérnök informatikus szakon nem meglepő módon mérnökibb képzés folyik, míg programtervező informatikus szakon sokkal komolyabban veszik a matematikát, miközben hardvert alig látnak (ezt egy ELTÉ-n végzett járó srác mesélte, szóval én legalább nem csak a levegőbe beszélek butaságokat), ennek megfelelően eléggé más jellegű feladatok elvégzését kalapálják a két szak diákjainak fejébe. Ettől még egyik sem "nívósabb", mint a másik, és egyik sem "jobb", sőt, egyik sem a másiknak az alapképzése, mint ahogy beállítottad, hanem egyszerűen tök más a kettő, és el kell dönteni, kit melyik érdekel jobban... :U
    Akinek nincs gondja a matekkal, és szeretne is jobban belemenni, alkalmazni mindezt a tudását a későbbi szakmájában, az maradjon a progtervnél, akit a mérnöki része jobban érdekel, szeretne több hardvert is látni, stb., az menjen mérnök infóra, egyikkel sem jár rosszul az ember, sőt, mindkettő jellegű tudásra nagyon sok területen van szükség. Fog is találni munkát mindkét szakon végzett ember, ezzel nem lesz gondja.

    Azért túl kevés információ birtokában lehetőleg ne jelents ki szélsőséges dolgokat.
    De most látom, hogy mindezt már szerencsére elmagyarázta neked Jim Tonic is, így nem maradt a fájó butaságokat tartalmazó hozzászólásod megtorlatlanul. ;]

    ======================

    (#7263) bepken :
    Nem, ne hallgass rá, rohadtul nem így van, ahogy leírta. Nehogy már valaki azt gondolja, hogy egyik a másiknak az alapképzése, és kevesebbet ér. Lásd fentebbi okfejtésem. :)

    ======================

    (#7264) bambano :

    "az első héten rögtön szintfelmérő dogát írnak matekból és fizikából"
    Mondjuk ennek emlékeim szerint rossz következménye nem volt, nem történt semmi, ha katasztrofális eredménnyel zárult a teszted, vagy éppen csodálatossal, de legalább felmérték, mi a pálya.

    "mérnök infóra programozási affinitás nélkül menni erős ötlet"
    Hát igen, de azért nem lehetetlen vállalkozás, csak nagyon akarni kell. Én full humán képzések után mentem oda, és rendesen vért izzadtam, mire egyáltalán fogalmam volt róla, mi az a programozás, elsőre megbuktam belőle, de aztán rákattantam, mint gyöngytyúk a takonyra. :DDD ;] Nyilván nekem jóval többet kellett készülnöm mindenből, mint annak, akinek volt bármi szakirányú előképzettsége.
    Ez persze nem változtat azon, hogy aki nem akar szopni, mint a torkosborz, az mindenképpen próbáljon még egyetemre kerülés előtt nagyon rágyúrni a programozásra.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák