Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz doc #5010 üzenetére

    Ja persze, nem is volt célom kritizálni a vim-et, főleg, hogy nem ismerem. :) Gondoltam, hogy van valami oka, hogy annyira népszerű. ;) Csomószor látom, hogy emberkék ebben fejlesztenek (ahelyett, hogy az órára figyelnének :DD), de így külső szemmel valahogy tényleg nagyon minimalistának tűnt, és nem árt, ha azért egy program a szemnek is kényelmes - de igen, vágom, hogy vannak különböző témák is a vim-re, így az is testreszabható. Csak nálam a fekete alapon sárga feliratok, stb. nem jön be, így vim-ből biztos nem azt választanám - bár gondolom ez is megszokás kérdése.
    Valószínű azért nem szoktam rá a "nem szabványos" kódrészletek használatára, mert kezdetekben csakis Notepad++-t, Code::Blocks-ot és társait használtam, így ezek rászoktattak, hogy ha valami nem működik, akkor valószínűleg én vagyok a hibás, és nem a program (meg nem az, hogy valami idióta saját szabványnak megfelelő fájlt nem include-oltam). :D
    Az "stdafx.h" szerencsére nem mond semmit. :P
    A #pragma direktívákat többnyire kitörlöm a francba.
    Managed C++ borzalmaival sem találkoztam, úgy tűnik, nem vagyok elég tapasztalt, de szívesen meghallgatom az ezzel kapcsolatos "élményeket". :)

    Valószínű, hogy ki fogom próbálni a vim-et, csak ahhoz, hogy kényelmesen berendezkedjek benne, nem árt, ha van egy kis időm. :(

    Ja, még egy, pl. debuggolásnál nagyon kényelmes a VS használata, az nagyon feltűnően jól meg van csinálva. Pl. az nagyon tetszik, hogy futási időben egy breakpointnál vissza lehet tologatni a kis sárga nyilat, ahol éppen tartunk, így "visszafordíthatóak" műveletek, és még kényelmesebben lehet követni a program futását.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • kingabo

    őstag

    válasz doc #5010 üzenetére

    A vim-es dologhoz: ezzel mindenki így van, hogy nem ért hozzá, csak amit elsőre lát az alapján ítél... Én pl a rengeteg funkció miatt egyszerűen elvesztem benne. :DDD (aztán vmi miatt Emacs lett helyette) A kezdők pl az mcedit-re ránéznek és tudják is használni, amit tanulni kell az már nem kell, holott sokkal kényelmesebb lenne vele később. Volt egy idő amikor a kate-et (ha jól rémlik a neve) szerettem nagyon, mert volt benne terminál ablak is, így egyből tudtam javítani a kódot ha hibás volt, meg a lapok is nagy segítség volt.

Új hozzászólás Aktív témák