Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #5011 üzenetére

    nálam a fekete alapon sárga feliratok, stb. nem jön be, így vim-ből biztos nem azt választanám
    alapbol 17 db szinsemaval erkezik, es nyilvan tetszoleges atvarialhatoak, szoval van valasztek
    sot, a gvim (egy grafikus ablakban futo vim, a fontosabb funkciok toolbargombokon/menukben vannak) defaultbol feher hatteru (broaf :D)
    en pont a fekete hatteret szeretem, a VS-t is ugy hasznalom, nem szeretem ha egy hatalmas feher reflektor vilagit a pofamba, de ez nyilvan erosen izles dolga

    mert kezdetekben csakis Notepad++-t, Code::Blocks-ot és társait használtam
    ezt igen jol tetted, ezzel valoszinuleg massziv jovobeni szopastol kimelted meg magad :D

    Valószínű, hogy ki fogom próbálni a vim-et, csak ahhoz, hogy kényelmesen berendezkedjek benne, nem árt, ha van egy kis időm.
    ezzel nem ertek egyet. rengeteg ido kell :D persze ez fugg attol hogy mennyire gyorsan tanulsz, mennyire illik hozzad a vim gondolkodasmodja, de a legalapvetobb parancsok megtanulasa es foleg megszokasa eltart egy darabig, ahhoz pedig hogy tenyleg kihasznalhasd a vim kepessegeit, sok ido kell. es az elso par nap az bizony szentsegeles es verizzadas dogivel :DDD de megeri :)
    ha eljutsz odaig, hogy nem kell gondolkodni a parancsokon hanem anelkul pottyan a kezedbol a billentyuzetre hogy igazabol tudataban lennel, soha nem latott hatekonysaggal fogsz tudni szoveget szerkeszteni :)
    es a vimet sosem lehet teljesen megtanulni, mindig talal az ember ujabb trukkoket benne
    eleinte nekem az volt a sikerelmeny hogy az olyan 'magikus' parancsokat, mint pl. a dd (kitorli az aktualis sort) megtanultam, ma mar ugy irok be pl. egy cat-t (ket XML tag kozotti szoveget a tagekkel egyutt kitorli es insert modba tesz - nem kell tul gyakran, de olyankor baromi jol esik) vagy dib-t (az aktualis blokk (pl zarojelparon beluli resz) kitorli ) hogy nem kell rajta gondolkoznom,nem beszelve az olyan elkepesztoen hasznos parancsokrol mint a * (a kurzor alatti teljes szo kovetkezo elofordulasara ugrik, es ha a hlsearch valtozo be van allitva, akkor mindegyiket ki is emeli nalam pl. sarga hatterrel)

Új hozzászólás Aktív témák