Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz ricsip #833 üzenetére

    Inkább a végével kezdeném. Ha a fehéregyensúly beállításoknál nem látsz a 0-tól eltérő értékeket, akkor LUT-os kalibráció történt, így az ha jól tudom, akkor a tévé gyári beállításokba állításakor vissza állítódik a gyári értékekre. Ezzel nem tudsz mit csinálni.
    Ha látsz értékeket 0-tól eltérőeket, akkor azokat kell elmentened, s ha valamiért eltűnik, vissza írni.
    Ilyeneket keress:
    ISFvilágos
    Háttérfény: 37 131nits
    Kontraszt: 85
    Fényeró: 50
    Vizszintes élesség:10
    Függőleges élesség:10
    Színmélység: 0
    Árnyalat: G0
    Gamma: 2.2
    Fehéregyensúly:meleg2
    2 pontos: alacsony: piros 0, zöld 0, kék 0
    magas: piros: 8, zöld -4, kék 3
    20pontos: 100 (131 nits): 0: piros -2,zöld 0,kék -2
    95: 0: 0, 0, 0
    90: -2: 3, 0, 3
    85: 0: 6, -1, 0
    80: 0: 4, -5, -6
    75: -2: 7, -3, -5
    70: -2: 7, -4, -4
    65: -2: 8, 0, -1
    60: 0: 7, -2, -3
    55: -4: 8, 0, -2
    50: -2: 7, 0, -2
    45: -5: 6, 0, 1
    40: 0: 1, -5, -2
    35: 0: 0, -3, -1
    30: -4: 1, -1, 3
    25: -1: -2, -3, 0
    20: 0: -2, 0, 0
    15: -1: -1, 0, -3
    10: 1: 1, -2, 1
    5: 0: 1, -2, 0
    Színskála: Automatikus
    Színkezelő : piros 3, 0, 4
    zöld 0, 0, 0
    kék : 1, 0, 1
    cián : 2, 1, -1
    Bibor: 2, 2, 2
    sárga: 0, -9, 5
    Ezeket nézd meg minden olyan képmódban, amire írták, hogy kalibrálták, s ha eltéréseket látsz, akkor azokat jegyezd fel, mentsd el.
    Én azt mondanám egyébként, hogy ennyiből nem lehet megmondani, hogy megérte-e vagy sem, de erről nem az MM tehet, ez a szoftver ilyen, hogy csak ennyit mutat. A fehéregyensúly az szép lett, főleg a nappali, de az Éjszakai is a tűréshatáron belül van. A színeknél csak a 100%-os értékeket mutatja a "mérési jegyzőkönyv", hogy a köztes színek milyenek lettek, egyáltalán mérve lettek-e, arról nincs információ, s az MM leírása sem említi.
    Érdekes egyébként, hogy az sdr előkalibrálás nagyon rossz értékeket mutat, ez a 4 képed. Én szinte biztos vagyok benne, hogy trükközött az MM, ez nem valamelyik Szakértői képmód, ennyire rosszak nem szoktak lenni a gyári beállítások. Nem is szerepel a lapon, hogy ez melyik képmód, a többinél ott van az is. Ha így nézzük, akkor megérte a kalibrálás, de nincs viszonyítási alap a gyári beállításoknál milyen mért értékek voltak valamely Szakértői képmódban.
    S hogy értsed az ábrákat, maradjunk a 4-nél.
    Fent a Fehéregyensúly dE értéket látod, ami egy arányszámot jelent, azt mutatja meg a mért pont mennyire van a szabványban rögzített értékhez képest. Ez minél kisebb, annál pontosabb a megjelenítés, dE 2.00 alatti már szemmel nem igazán látható. Alatta a 3 alapszín együtt futását. Értelemszerűen ez akkor jó, ha mindhárom szín egyforma értékben van jelen adott ponton. Nálad 100%-nál, ami a fehéret jelenti, a kék nagyon sok, a zöld is kevés, a piros pedig nagyon kevés. Így a fehéred igazából kékes árnyalatú volt ebben a képmódban, s mivel ez a tendencia figyelhető meg a 0 ponttól emelkedő értékeken, így a képre általánosan elmondható ez, nem csak a fehérre, igaz ott a legnagyobb az értéke. Ez azt is jelenti, hogy a színhőmérséklet nagyon magas, 6504K helyett 10854K, ez viszont a színtérben minden színt neked a kék felé fog eltolni, így minden színárnyalatod kékes volt.
    Az alsó két képen a jobb oldali a színtér megjelenítést mutatja, a baloldali a színek dE értékét. Itt is a minél kisebb érték a jobb.
    A színtér ábrán látsz négyzeteket, ezek jelölik az adott pont szabványban rögzített helyét. A kör jelölések a mért értékek. Értelemszerűen a négyzetben kellene lennie a megfelelő körnek. Egyébként az ábrán az is látszik hogy minden mért érték a kék felé mozdult el, csak a sárga nem. A kalibrált ábrákon ezek is a helyükre kerültek, de ezek csak a gamut pont mérések, azt nem tudjuk meg ezekből, a köztes színárnyalatok mennyire pontosak.
    A többi ábrába szerintem a leírás alapján betudod helyettesíteni a dolgokat, ha valami nem tiszta akkor konkrétan arra kérdezz rá.

    codec project

  • junior19

    senior tag

    válasz ricsip #836 üzenetére

    Ezek leginkább a szakértői képmódokban találhatóak. Ha nem ezek valamelyikét használod, akkor nem volt értelme a kalibrálásnak. A képeiden a kalibrált képmódoknál meg is van említve, melyik képmódhoz tartozik.
    A képmódban a További képbeállítások menüpontban található mind amit felsoroltam. A többpontos, az 5%-os ott van a fehéregyensúly beállításokban, csak a 2 pontosra rá kell lépni, s kiválasztani a többi lehetőség valamelyikét.

    codec project

  • junior19

    senior tag

    válasz ricsip #838 üzenetére

    Filmmaker módot nem kalibrálták neked, illetve amit beraktál képeket, azokban sem szerepel a Filmaker mód mérése, kalibrálása.

    SDR: Szakértői sötét és világos képmódok
    HDR: HDR Cinema
    Dolby Vision: Dolby Vision Cinema
    Ezeket a képmódokat kalibrálták a leírás és mellékelt képek alapján.
    Azt meg tudod még mondani, hogy sdr módban használod-e sötétben? Gondolom ha használod, akkor a Sötét képmódot választod, s ilyenkor mennyi az Oledfény értéke? Arra emlékszel-e még, hogy ezen változtattál-e, vagy a beállított Oledfény értékén használod?

    codec project

  • junior19

    senior tag

    válasz ricsip #842 üzenetére

    Akkor valószínűleg a Filmaker mód a Színház megfelelője HDR jel esetén. A korábbi (nekem B7van) még a Színház az ajánlott HDR jel esetén.

    Azt is nézd már meg, hogy azoknál a képmódoknál, amiben akárcsak az Oledfény értékét megváltoztatták, a képmódok kiválasztásánál nálam oda kerül a képmód után, hogy Felhasználói. Tehát ez jelzi, hogy valami ebben a képmódban változtatásra került. Ilyen van-e nálad valamelyik képmód után?

    codec project

  • alaves

    addikt

    válasz ricsip #844 üzenetére

    A kalibráció alapján OLED fény 37-nél 131 nit bőven elég, de még a 28 is. Eddig úgy tudtam, hogy LG-nél is a helyes élesség, OLED-nél meg főleg: 0 (10-nél már belenyúl), illetve szuperfelbontás: ki.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • junior19

    senior tag

    válasz ricsip #844 üzenetére

    Akkor ha nincs ezekben a menüpontokban semmi megváltoztatva, akkor semmit nem tudsz elmenteni, ezért nem ad az MM sem semmilyen változtatásról adatot.
    Ez ha jól tudom, akkor azt jelentené elméletileg, hogy a készülék LUT tábláját írták át, ami az első gyári beállítások vissza állításáig marad benne, akkor vissza állnak a gyári értékek, magyarul bukod a kalibrációt. Azért erre is illene az MM-nek felhívni a figyelmet a leírásban.
    Azért azt nézd már meg, ha a Szakértői Sötét képmódban csökkented az oledfény értékét, akkor megjelenik-e mögötte a felhasználói felirat. Én egyébként is csökkenteném sötét körülmények között, ezt sem igazán értem, miért nem teszik meg. Az egy dolog, hogy alapértéken kalibrálnak, de azután úgy is hagyják? Így ha a felhasználó nem változtatja meg, alig van Fényerő különbség a sötétben és a világos helyiségben való használatkor.

    Alavas: A B7-nél az Élesség 10 a jó érték, csökkentve lágyítja a képet, emelve élesít. Illetve ha az Éljavító be van kapcsolva, akkor Bypass-ban működik, mindegy hova van állítva. Hogy az X-es és 1-es modelleknél ez változott-e és hogyan azt nem tudom, de a 7.8. 9-es szériáknál így volt, van.

    codec project

  • chros

    őstag

    válasz ricsip #840 üzenetére

    Tobb problema is lehet ezzel (amiket beszeltetek is):
    - 100-200 ora bejaratas uran kalibralnak (az elso par kis frissitesi ciklus utan sokat valtozik a kijelzo), ezt lehet, hogy megtettek, de legalabb 1 napig kellett volna jaratniuk (az is csak 24 ora) 4 orankent kikapcsolva (6 pixel frissites), hogy lefussanak
    - nincs lehetoseg kinyerni az 1d/3dlut-okat a TV-bol, azaz nem tudsz backup-ot kesziteni a "kalibralas"-rol, igy ha pl preset reset-et vagy teljes factory reset-et csinalsz, akkor ment a kukaba az egesz
    - LG konnyen el tud cseszni dolgokat firmware frissitessel, igy a kalibraciot is: ekkor is kuka az egesz
    - ha a kalibralt preset-ben atallitasz valamit (ami befolyasolja ezt), akkor is kuka (lasd fenti hozzaszolas)
    (- idovel is valtozik a keszulek, legyen 10.000 ora, utana mar nem jo a kalibracio, bar errol sok infot meg nem tudunk Oled eseten)
    - egy-egy SDR preset-t csak ugy belonek, s nem szemelyre szabjak (lasd lentebb)

    En, ha most kalibraltatnek, akkor 4 preset-et kernek SDR-hoz igy:
    - normal/magas APL anyagokhoz:
    - - 120 nits gamma 2,4-el sotetre
    - - 140 nits gamma 2,2-vel vilagosra
    - alacsony APL anyagokhoz:
    - - 271 nits gamma 2,73-al sotetre
    - - 271 nits gamma 2,53-al vilagosra

    @Tobbiek: akkor kijelenthetjuk, hogy az MM altali kalibracio nem ajanlott?

  • alaves

    addikt

    válasz ricsip #860 üzenetére

    Ha zavaró mértékű az elszíneződés, kérhetsz kijelzőcserét, LG-nél nem probléma.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • chros

    őstag

    válasz ricsip #860 üzenetére

    Ez sajnalatos, nagyon, mennyi idos? 1-2 nap utan meg nem volt rajta? (En kb 100 ora hasznalatnal vettem eszre anno, nalam enyhe sarga tint jelent meg, s azota is jelen van.)
    Ha meg garin beluli, akkor ne panel cseret kerj LG-tol, hanem teljes TV keszulek cseret MM-tol, ha nagyon zavaro. Ennek oka: a gyari kalibracios adatok az alaplapon vannak, ami nem kerul cserere panel cserekor (csak a panel es T-CON board), igy uj teljes kalibraciora lenne szukseg, ismet.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ricsip #890 üzenetére

    Ne az IN-STOP gombbal lépj ki, mert az egy full factory reset (a számlálókat is nullázza). Nyomj egy vissza gombot, vagy kapcsold ki.
    És úgy alapvetően semmire se nyomj rá, amiről nem tudod mit csinál (csak TPC, GSR).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ricsip #893 üzenetére

    Ezek az automata képsötétítők beégésvédelem célból, amik zavaróak lehetnek PC monitorként használva, vagy beüthetnek akár egy sötét film közben is (pl. trónok harca utolsó évada).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • omgfx

    tag

    válasz ricsip #914 üzenetére

    Igen. És a facebook LG webos csoportban más is erre panaszkodott C1 esetén.

    Van a lakásban 2 tv, most az LG C1 és egy sok éves egyszerű Samsung led (6-7 éves).
    Van egy Synology nas-om, amin a letöltött filmek, gyerek mesék vannak. Ezen eddig csak a gyári Synology Media Server alkalmazás futott, ami biztosította a DLNA hozzáférést.
    Minden eszköz vezetékesen, közös switch-be csatlakozik.

    A Samsung tv-n korábban és most is a beépített média lejátszójával tallózom be dlna-n a tartalmakat a nasról. Mind a tallózás, mind a lejátszás gyors, azonnal megtörténik.

    Az LG C1 esetén is így akartam használni, a gyári média lejátszóján tallózom dlna-n a nas-t, de ennél véletlenszerűen a tallózások lassúk, nem mindig, de mondjuk minden második/harmadik esetben. Van a mikor már a gyökérkönyvtár is, van amikor egy film könyvtára. Ilyenkor 1-2 perc várakozás után lép csak be, addig homokóra. Mindegy ha a tartalom 100MB-os, vagy 30GB-os.
    Ha már belépett, akkor tartalom elindításával, lejátszásával nincs gond, gyorsan elindítja, megfelelően lejátsza.
    Sok mindent próbáltam mind a nas, mind a tv oldalán, de nem változott semmi.
    Konkrétan komplett nas-t is cseréltem közben, egy újabb Synology-ra, ami amúgy is tervezve volt.
    Miután nem sikerült előrébb jutni, Plex szerver lett a nas, és az LG Plex appjával már működik rendesen. Még tetszik is, de egyébként nem szerettem volna bonyolítan a dolgokat. Ha volna rá megoldás, megszüntetném a Plex-et.

  • powerup2

    addikt

    válasz ricsip #916 üzenetére

    csájníz herripotter az kicsoda ?

    TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

  • powerup2

    addikt

    válasz ricsip #918 üzenetére

    Jah így már tudom :D

    TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

  • Aftershock11

    csendes tag

    válasz ricsip #916 üzenetére

    Ez egy random probléma ezek szerint, vagy olyan kevés a DLNA felhasználó, hogy nem jön elő gyakran, mint téma?

    Nekem még nem érkezett meg a C1-em, de a mostani Samsung-omon csak DLNA-n keresztül nézünk filmet kb, annyira kézenfelvő. A Plex, bár remek cucc, nem hiányzott/hiányzik az overhead miatt, amit jelent.

    Amire kerestem még a választ, hogy DLNA-n illetve Plex-en keresztül is gond nélkül megy a HDR, DV, 4K, stb. - korrekt?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák