Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beniii06

    őstag

    válasz gypiero #1180 üzenetére

    Inkább rádiózzanak, mint egyszer-kétszer láttam, hogy közben megy az FB és a messengerezés, már van olyan sofőr, amelyik nem is egy telefonnal, hanem két telefonnal egyszerre chatel, na ilyenkor a hajam is égnek áll, az oké, hogy monoton munka, főleg a villamoson, de azért ez már túlzás. Ha rákérdezel, úgy csinál mintha nem hallaná. Az ilyet ellenőrizhetnék szigorúbban is vagy rakhatnának kamerát a fülkébe is, nem csak az utastérbe. Azt nem tartom megoldásnak, hogy felveszem videóra és elküldöm a híradóba a felvételt vagy a dkv-hoz.

    Az istván úton nem tudok buszgarázsról, hanem 1 utcával arrébb a salétrom utcán tudok egy garázst, ahol a villamosokat is "pihentetik" a buszokkal együtt tudomásom szerint. Ha ott haladtál el az istván úton mellette, lehet azért hallottad őket jobban.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz gypiero #1180 üzenetére

    "A DKV központi irányítása valóban rádión kommunikál a járművekkel, de annak a frekijét még nem találtam meg, ráadásul ott minden hívás DKVxxxx azonosítóval kezdődik és rogerrel ér véget"

    Időközben volt alkalmam rápillantani a használt rádióra kisebb távolságról és szerintem azért nem találtad meg, mert DMR rádiót használnak. Típusát nem láttam, de egységesen motorola, bal oldalt alul XLR csatlakozón mikrofon(mobil rádió), felette hangerő szabályozó lehet(knob), középen csatorna kijelző, alatta két ovális alakú gomb fektetve szimmetrikusan elosztva a távolságot, jobb oldalt a kijelző mellett két gomb függőlegesen egymásra rakva. Azért gondolom, hogy DMR, mert tisztán hallatszott a beszéd, illetve 1-es csatornára volt állítva és azt analógon már rég lefüleltem volna vagy te is. CB meg szerintem már kiment a divatból, így kizárásos alapon az lehet. Próbáltam jól leírni a rádió előlapját, hátha felismeri valaki a típust.

    "Got any other secret weapons?"

Új hozzászólás Aktív témák