Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rigor Mortis

    csendes újonc

    válasz bekecs76 #7162 üzenetére

    Szervusz bekecs76!

    Nos, én már belefutottam ebbe a problémába. Tipikus (legalábbis a SIEMENS support fórum idevágó témagazdagságából erre lehet következtetni) TIA portal nyavalya, de megoldható.
    Én annyival szerencsésebb voltam, hogy kaptam egy 0086:000001 számú hibaüzenetet, amit a License Manager küldött, miközben próbáltam kiválasztani az új hardvert. Ez vezetett nyomra. (Egyébként nálam TIA V14, Win10, 64bit környezetben, a hardver elemek mellett megjelent egy piros pecsét (?) szimbólum, mint ahogyan az általad korábban csatolt fényképen is megfigyelhető.)
    A megoldás egyszerűen az, hogy a License Managert, és a TIA V14-et is rendszergazdaként kell futtatni.
    Hogy ne kelljen minden programindításnál eljátszani a jobb klikk, helyzetérzékeny menü, kiválasztom az admin futtatás lehetőséget, mindkét alkalmazás esetén a Tulajdonságok/Kompatibilitás fül/Összes felhasználó beállításai gomb megnyomás után felbukkanó ablakon pipáld be "A program futtatása rendszergazdaként" paramétert. Így a továbbiakban minden indításnál rendben lesznek a rendszergazdai jogok.
    A V14 mellett mindig fusson a License Manager is!
    Ez a módszer nálam bevált. Remélem neked is működni fog.

    RM

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák