Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dezsi82

    tag

    válasz Kopri 62 #4565 üzenetére

    Szia!
    Beírtam a google keresőbe, hogy modbus tcp logger, és ezt adta ki:
    http://sourceforge.net/projects/plclogger/
    Elvileg tudja, amire Neked kell (bár azt nem tudom pontosan mire van szükséged). Nem próbáltam ki, csak a leírását olvasgattam.
    Ha nem tudja, akkor privát üzenetben meg tudjuk beszélni, hogy mire lenne szükséges, és mik a lehetőségek, mert mi tudunk ilyen alkalmazást készíteni

    [ Szerkesztve ]

  • Szirty

    őstag

    válasz Kopri 62 #4565 üzenetére

    Helló Kopri 62!

    Homályos igényekre akarsz valamilyen megoldást.

    Annyit tudni, hogy Schneider M221-ből akarsz PC-n "néhány paramétert" megjeleníteni és tárolni.
    Erre gyakorlatilag majdnem minden HMI és SCADA szoftver alkalmas amelyik ismeri a PPLC által használt kommunikációs protokolt.
    Ajánlottak is ilyet, de arra azt írtad drága de az nem jó, mert neked megfizethető kell.
    Sajnos szerintem az alábbi lehetőségeid vannak:
    1. Megírod magad a kívánt programot annak minden követelményével és nyűgjével együtt
    2. Keresel egy gyárit ami tudja ami kell és nem sokkal tud többet és kifizeted
    3. Keresel egy gyárit és lenyúlod (illegális használat)
    4. Keresel valakit aki ír neked ilyet ami tudja ami kell és szerinted megfizethető

    Vannak köztes és alternatív megoldások is.
    Pl. hagyod a francba az egészet... :-)
    Vagy valamilyen open source vagy nagyon olcsó megoldást keresel (hasonéót már linkeltek is). Pl. OPC szervert és megoldod EXCEL-ben (nem mint ha az excel éppenséggel olcsó lenne) esetleg VB-ben.

    "Egyébként ha valaki ellátna egy ilyen szoftverrel megfizethető áron"

    A pénznek nincs abszolút értéke ezért nem tudni neked mi a megfizethetőként jelölt kategória számszerűen..

  • byte-by

    tag

    válasz Kopri 62 #4565 üzenetére

    halo !

    nem ismerem a shneidert , de mintha lehetne bele rakni memóriakártyát.
    ha így van, esetleg olcsó , de nagyon (!) fapados módszerrel feltételekhez kötni és kiírni memóriakártyára a szükséges adatokat, majd csv-be vagy txt-be elmenteni.
    már ha van ilyen lehetőség a programozását tekintve, vagy egyáltalán lehetőség van-e ilyesmire.

    persze így az adatok nem látszanak azonnal, le kell őket menteni pc-re, és kiértékelni.

    olcsó húsnak....

    minőségbiztosítást említettél, ebből kifolyólag céges projektre gondolok.
    ha legalább közepes cégről van szó, néha költhetnének is a szükséges eszközökre, persze ezt nem tudom, csak saját tapasztalat.

    byte

Új hozzászólás Aktív témák