Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz Szabest #2520 üzenetére

    Helló Szabest!

    Nem kell resetelgetni, fölösleges. Amúgy szerintem a reset nem törli a vételi puffert.
    De nem is kell azt törölni, mindegy mi van benne, szól amikor jött valami és azt is megmondja hogy az adat milyen hosszú.

    "arra gondoltam, mi van ha tényleg 3 ilyen RS485-ös kártyát akasztok rá , és ugye más címek lesznek, és így nincs esély a kavarodásra...járható út ez is, nem??"

    Természetesen. Csak így jó drága :)
    Azonban ha azok az eszközök amik adatot küldenek nem támogatják a multipoint működést, akkor egyszerűen nem nagyon marad más választásod.

    "Amúgy egy ilyen küldött adat, milyen formátumban fog megérkezni? Milyenek az elterjedt átviteli módok, mert gondolom ezt még valahogy kódolnom is kéne, hogy pl egy DEC számot kapjak belőle...(0-32767) jól sejtem?"

    Az adat olyan formában fog megérkezni, ahogy azt elküldték.
    A vételi pufferben pontosan azt fogod találni, amit a küldő eszköz elküldött bitről bitre, byte-ról byte-ra!
    Hogy a külső eszköz mit küld és az amit küld mit jelent pontosan (azt hogyan kell értelmezni) nekem halovány lila elképzelésem sincsen, ahogy azt az előző üzenetben is már megjegyeztem.
    Ez teljes mértékben a küldő eszköz magánügye és én még annyit sem tudok róla hogy mi a neve, nem hogy azt mit küld és a küldött adat hogyan értelmezhető.
    Ez a kérdésed olyan, mint ha tőlem kérdeznéd meg, hogy az az e-mail, amit 1 perce kaptál valahonnan - olyan valakitől akiről én soha nem hallottam, nem hogy ismerném - mit tartalmaz. Mennyi esélyem van kitalálni szerinted? :)

    Egyszerűen meg kell nézni az adott eszköz leírásában, hogy mit és hogyan, milyen formában küldözget.

Új hozzászólás Aktív témák