Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Bazs87 #6205 üzenetére

    "A mikroC-s témához tudnál nekem linkelni esetleg egy általad javasolt hardver tanulókitet? Felkeltetted az érdeklődésemet vele."
    Ehhez sajnos nem tudok sokat hozzáfűzni, mert sosem rendelkeztem hivatalos 'tanuló kittel' vagy eval board-dal. Egy akkoriban jónak számító magyar nyelvű jegyzettel (Madarász L.) kezdtem, aztán jöttek a lehetőleg egyszerű nyelvű - basic, néha egy kevés beágyazott assembly - fordítók és a kisebb 8-bites (esetemben PIC, de természetesen ez lehet egyéni preferencia szerint akármi más is) kontrollerek adatlapjai, aztán hajrá. Egy mai jobb fordító, például a MikroElektronika termékei egy rakás példaprogramot, nagyon jó help-eket és azokhoz tartozóan sok-sok áramköri részletrajzot tartalmaznak. Ugyan nem ingyenesek, de egy bizonyos kódméret eléréséig teljes értékű demóként használhatók a letölthető fordítóik, és ez sok esetben kezdő feladatokhoz, kisebb tárhellyel rendelkező kontrollerekhez - meg nagyobbakhoz is, csak azok nem teljesen kihasználhatóak ebben a formában - elegendő lehet. De ez itt eléggé offtopik.

Új hozzászólás Aktív témák