Új hozzászólás Aktív témák

  • byte-by

    tag

    válasz redon13 #3604 üzenetére

    halo redon !

    a cj1m-hez a nagyon jó csatlakozó a cs1w-cn226.
    ennek hiányában egy omronosra forrasztott soros kábel (http://www.lammertbies.nl/comm/cable/plc-omron.html ) és egy sima soros -usb átalakító (pl. aten, stb.) is létrehozza a kapcsolatot, csak a memóriák betöltése elég lassú lesz.
    rádugod és elindítod az autó keresést és csatlakozást.az alapértelmezett kapcsolat ne usb legyen, hanem soros port , esetleg az eszköztárban érdemes utánanézni, hogy hányas portot jelölte ki az op rendszer az átalakítónak.még annyi, hogy ha túl magas a portszám, esetleg nevezd át egy szabad alacsonyabb számúra.

    ha nem találja a kapcsolatot , valóban a 4-edik ( vagy az 5-ödik, most nem emlékszem pontosan, de most nem tudom megnézni) DIP kapcsolót kell átkapcsolni ON-ba.de csak azt az egyet.

    én így szoktam csatlakozni, ha nincs nálam a cn-226.persze az usb-soros átalakító ehhez is kell, de jóval gyorsabb.
    illetve egyszer egy cj1m-nek a microportja halott volt és csak sorosan tudtam kommunikálni.

    ha meglenne a forrás program abban fellelhetnéd az ip címet, vagy esetleg próbálkozhetsz a gyári címmel is.
    azt a manuálban esetleg megtalálható, de nem biztos , hogy a modul konfigurálva van a rendszerrel.
    ezért inkább érdemes a soros kommunikációt használni.

    szerintem hagyd a cif-31-et.
    átalakító+ omronos rs232+DIP kapcsoló és mennie kell.

    byte-by

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák