Új hozzászólás Aktív témák

  • byte-by

    tag

    válasz thre #3147 üzenetére

    halo !

    látom a gép-csatlakozás-vezérlők háromszög generált egy jó kis diskurzust.
    én a tapasztalataimat tudom megosztani.
    régebben egy dell d630 laptopot használtam, win xp-vel ami kimondottan alkalmas mindenféle plc-s dologhoz, van rajta ilyen-olyan port, pc kártya hely , meg minden.

    aztán kiszálltam abból a cégből ami biztosította és vettem magamnak egy samsung laptopot.
    életem egyik legjobb döntése volt.na, nem hogy samsung, hanem ugy általában.
    (megjegyzem azért ezt választottam, mert "kopasz" gépet vettem és kikötésem volt, hogy win xp és win 7-es driverek is legyenek hozzá.nos, ez a gép ilyen.)

    win 7 utli 32 bit fut rajta, és leginkább omronnal foglalkozom.szerencsére az omronnak szinte mindegy az op rendszer, ment xp-vel , win7-el(32-64 bittel is.)

    a csatlakozáshoz nem feltétlenül értek egyet a gyári cucc használatával.én vettem egy sima 1850 forintos soros-usb átalakítót , és kifogástalanul működik.lehet kifogtam.a másik oldalára az omron kábelek alapján forrasztottam magamnak egy soros kábelt.
    a CPM1 -2 sorozattól a CS1 sorozatig ezt használom(vagy a mikroport-ot, ha van), illetve az adott HMI-k hez.
    a CJ1-ben van mikroport (és soros, de az lassabb) ezért vetettem az egyik megrendelővel magamnak (:) egy CS1W-CN226 kábelt. ez volt a legnagyobb befektetésem 24.000 ft.volt.
    CJ2 sorozat meg elmegy usb (nyomtató) kábellel.a CP1 sorozat szintén, vagy az említett CS1W-vel.

    a sorossal megy a Festo szervo, az SMC szervo, (az smc küldött drivert win7 -hez, simán működött)
    sőt az Atlas Copco csavarozó vezérlő is.

    a szoftverrel kapcsolatban, a cx-programmer csak a .net1.1 -et kérte, de ezt tartalmazta a program csomag.telepíteni kellett amikor kérte.
    mondjuk mintha jobban , gyorsabban működne, mióta frissítettem netről a cx-server-t.de lehet, hogy csak képzelgés.

    siemens nagyon ritkábban van, de ahhoz vetettem az állandó megbízómmal egy PPI-MPI usb adaptert, hogy jó legyen s7-200 és s7-300/400 hoz is.na, az még egy drágább dolog volt. bár egy S7-300 volt eddig amihez használtam.
    a gépen lévő S7 V5.5 32 biten simán ment, az átalakítóval.

    byte-by

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák