Új hozzászólás Aktív témák

  • byte-by

    tag

    válasz levelko #3130 üzenetére

    halo levelko !

    csinálhatod komparátorral is, az egyszerü.
    bár azt tudni kell, hogy óránként, egyszer vagy többször, vagy esetleg naponta kell kapcsolgatni, mert a megfelelő regisztert alkalmazni kell.

    ebben az esetben ,mivel az A351 perc/másodperc felosztású , a W10 minden megadott perc megadott másodpercében aktív lehet, ha d10 -ben megadott érték egyenlő lesz.
    a d10 és d11 -ben bcd formában a perc/másodpercet adod meg.
    a d11 ha egyenlő akkor reseteli.(ha egy idő után kell resetelni , akkor érdemesebb inkább hozzáadni a d10-hez a szükséges értéket, aminek az eredményét egy memóriában eltároljuk, majd azt hasonlítjuk össze a dátum/idő regiszterrel.)

    tehát ha percenként kapcsolgatod akkor ez oké.

    ha óránként többször kapcsolgatod , vagy akár csak egyszer, vagy naponta ,akkor kell az A352 is, ami nap/óra felbontású.
    nagyobb léptekhez az A353 is kell ami év/hónap.
    a memoriatáblázatban monitorozás alatt szépen látszik (ha bcd-re váltottál) , hogy telik az idő, az aktuális óra és naptár alapján.

    viszont ha óránként vagy naponként , vagy egy napon de több órában is kapcsolni kell, akkor detektálni kell az óra és/vagy nap váltást.
    ez az a probléma amivel én is szembesültem egy hónap és év váltás projektem kapcsán.

    irtad , hogy kiötlöd a többit, remélem nem túl káosz amit irtam.

    byte-by

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák