Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz efi99 #60417 üzenetére

    Jó hát nézd az a helyzet, hogy ha nem vagy teljesen kasu akkor magad is látod, hogy mennyi az a brightness ami még sötét részletet hoz, de nem ad általános panel dithert. Ez egyébként a 65vt60-nál 9-es érték. Aztán azt is könnyű belátni, illetve ezer helyen le van írva, hogy 2.4-es a gamma target.
    A rec 709 is adott - illetve a panel hajtás fényerő is, mert low-n dupla a fekete, high-on nézhetetlen. Ezek a sarok értékek, e mellett lehet játszani a kontraszttal ami attól függ, hogy milyenek a fényviszonyok - ezt a hibát elismerem - lehagytam, hogy éjszakai filmezéshez való értéket közöltem. Egyébként meg azért 46 mert itt a legjobb a fényerő/dither zaj/árnyalat értéke a panelnek.

    Egyébként olyan messze nem állhatok az igazságtól, mert tőlem függetlenül DM-Fan TV-jén is ezeket az értékeket láttam, mert ő is itt látta a sweet-spot-ot.

    Én nem azért írtam le azt amit írtam mert ez a szentírás, pusztán egy támpontnak esetleg valakinek jó lehet, aztán majd úgy is tekergeti ahová akarja, illetve 500 óránál meg be kell kalibráltatni.

    Azt viszont sajnos nem tudom elfogadni, hogy ahány szem annyi féle helyes érték van - erre a kalibrálás a legjobb bizonyíték: egy helyesre kalibrált mód van, minden ami eltérés az rontott kép.

    Egyébként meg nem lőttél mellé azzal, hogy "bele kéne égetni a helyes beállítást a szoftverbe" - igen külföldön ez történik: PIN kóddal van zárva a pro mód, pont azért mert egy helyes érték van - tehát igen is teszik ezt eléggé hozzáértő emberek.

    Illetve én úgy gondolom, hogy a THX is ilyen, nem tudod eltekergetni, kár, hogy 2.2-es gammára van belőve...

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák