Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buci30

    addikt

    válasz zapco1269 #36485 üzenetére

    En kockaztattam en itt jartam utana boltokba is nezelodtem , de amit vettem azt nem is lattam elobe milyen itt dicsertek tobben es megrendeltem :-D Nem vagtak at :-D

    iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

  • liszi70

    nagyúr

    válasz zapco1269 #36485 üzenetére

    "...élőben nézném meg, mondjuk a Panashop Ferenc Krt-i üzletének a belső helységében."

    És hogy hasonlítod össze majd a különféle típusokat? Megteszik azt neked, hogy egymás mellé teszik a más-más típusokat, hogy különböző fényviszonyok között, ugyanazzal a forrásanyaggal etetve, azonos beállításokkal "tesztelhesd"?

    "Miért, te úgy vásárolsz új tv-t, hogy elolvasod a teszteket és az alapján megveszed a készüléket?"

    Tesztek, és több, ezzel foglalkozó fórum tapasztalatai szerint. Nem erre akarlak sarkallni, csak csínján kell bánni ezzel a "boltbanmegnézősdi"-vel, mert nagyon félre is vezethet, nem egy ilyet láttunk már. Bizonyos külső tényezők és beállítások esetén tök mást is mutathatnak az elsietett, felületes összehasonlítások, mint a valódi erőviszonyok. Csak jószándékú figyelmeztetés ez részemről, mert annyira kihangsúlyoztad, hogy "élőben" akarod megnézni, hogy dönthess. Ez rendben is van, nyilván nézd meg ha teheted, de nagyon válogasd meg és teremtsd meg a feltételeit a megfelelő összehasonlításnak. És ne hagyd figyelmen kívül a teszt és fórumtapasztalatokat.

    Tudod, jönnek ám itt nekünk csőstül a szupermarketet megjárt és csalódottan a plazmát fakónak mondó érdeklődők, akikkel közelharcot kell vívni, hogy megértessük, nem úgy van ám az! Tudom, te plazmatulaj vagy, ilyenekről nem kell győzködni, de lehet, hogy egy apró beállítás különbség miatt, majd a ST-t fogod jobbnak látni, mint a VT-t, vagy nem látsz különbséget, aztán magyarázhatjuk, hogy ez azért nem így van.

    Nemrég írtam: "Én kismillió tévét megnéztem a boltokban abban az időben, amikor még LCD-t akartam venni a CRT után. Vettem is három folyadékkristályos csodát, egymás után mentek vissza a különböző boltokba. Körülbelül ennyit ér egy laikus tévé-mustrája. Persze, egy laikusnak úgysincs más lehetősége, csak a boltba bemenni, oszt' jól megnézni mellik teccik! Ezért vesznek 80%-ban gagyi képű, kicsi, rossz ár/érték arányú "lettévét".Aki meg videofil, vagy az átlagtól többet tud a kérdésről, annak ott van a rengeteg fórum és teszt-tapasztalat. Én például nem láttam élőben soha 50ST50-et, amikor megvettem az enyémet, de jól döntöttem."

    Szóval én nem nagyon hiszek a bolti tévé-mustrában, gondoltam elmondom.

  • Fantomas80

    tag

    válasz zapco1269 #36485 üzenetére

    Igen én is a tesztek alapján + az itt olvasott hozzászólások ajánlás után vásároltam meg vakon a tv-t.
    Meg sok egyéb műszaki termékemet!
    S nem csalódtam köszönöm mindenkinek aki itt vagy privibe válaszolt! :R

    Mert sajna a vidéki városokban nem vagyunk úgy elkényeztetve hogy csak úgy ki lehessen próbálni sorba akár a tv-ket! Vagy bármilyen műszaki dolgot! Egyáltalán itt alig van választék!
    Szerintem többet is ér sokak véleménye itt mint bármelyik áruház alig hozzá értő eladójának véleménye!
    Vagy boltban csili-vili üzem módba beállított tv se ugyan az mint az otthon értelmes Hd anyaggal nézve.
    Főleg ha sd adást küldenek rá akkor aztán nézheted bármelyiket! :C

    Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

Új hozzászólás Aktív témák