Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 30z.Samu

    félisten

    válasz Sirandrish #157618 üzenetére

    Én inkább lehet ahhoz hasonlítanám, hogy megvetted az autót négy éve, ami ugyan működik jól, de már kicsit idejét múlta és ráköltesz egy összeget hogy korszerűsítsd. Pl kijelzős fejegység a kocsiba, egy jobb vezérlés, új gumik stb. Mert maga a játék/autó ugyanaz marad, csak jobban megfelel a mai "elvárásoknak".

    Sic Parvis Magna

  • F-ECT$

    titán

    válasz Sirandrish #157618 üzenetére

    Érdekes ezeket a gondolatmeneteket olvasni, ugyanis 10+ éve CRM-mel foglalkozok. (Kb úgy lehet ezt a tevékenységet leírni, hogy hogyan lehet úgy minél több pénz elköltésére sarkallni az ügyfeleket, hogy ennek még örüljön is.) Így én azon dolgozok, hogy pont azt érezze az ügyfél, amit itt is írtok páran: tök jó ez a deal. (Bármennyire is szeretik úgy beállítani a vállalatokat, mint lelketlen pénzlehúzó förmedvények, ha az ügyfelek többsége valóban így érez az adott cég iránt, akkor az előbb-utóbb csődbe fog menni.)

    Az emberek általában a pénz időhöz kötöttségét nem tudják kezelni. Ahogy KKaresz45 is írja, ezt a 3.000 Ft-os DLC-t külön tranzakcióként kezelik a korábbi vásárlástól. Nem adják őket össze, nem veszik számításba, hogy a mostani vásárlás csak azért lehetséges ennyiért, mert korábban már fizettek a cégnek. (És pont ez a cég érdeke is.) De hasonló okból nem értik sokan pl a hitelszerződések működését sem. ("Kifizettem már x millió forintot a banknak, hogy lehet most több a hitelem, mint amennyit felvettem?")

    Nem azt vitatom, hogy ez a 3.000 Ft megéri-e a mostani DLC-ért vagy nem (szerintem sem rossz deal egyébként). De azért ne kezeljük már úgy, hogy 3.000 Ft-ért kapsz egy tök új 25.000 Ft értékű játékot, mert ez a játék 90%-ban ugyanaz, ami már megvolt neked, csak kaptál egy kis grafikai update-et, meg egy új játékmódot.

    Arra meg pláne nem vállalkozom, hogy megítéljem, hogy ezért a 3.000 Ft-os további fizetésért hány órányi és milyen minőségű élményt kapsz.

    Dive ever, work never.

Új hozzászólás Aktív témák