Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Speeedfire #11906 üzenetére

    Nekem sokkal jobban tetszik az IIS, mert van hozzá egy elég értelmesen kialakított grafikus felület, és én régen eleget konfigoltam az Apache-ot ahhoz, hogy megutáljam a szöveges fájlokban való buzerálást, a véletlen elírásokat, nehézkes beállításokat, sokszor túl sok időt vett el a fejlesztésemből az, hogy utána kellett olvasni, valamit hogy lehet rendesen belőni. Az IIS-t is meg kell ismerni ahhoz, hogy tudd használni, de utána szerintem (legalábbis számomra) minden sokkal gyorsabb. Ráadásul így az ASP.NET-es alkalmazások is "natívan" futtathatók, ha majd ismét lesz időm fejlesztgetni benne egy kicsit. Az IIS-hez tartozó PHP Manager segítségével pedig szintén grafikus felületen tudod állítgatni a php.ini dolgait menetközben, tudsz engedélyezni/letiltani extensionöket, ezenkívül tudsz váltogatni elvileg különböző PHP-verziók között.
    Csomó mindent be tudsz állítani az egész szerver újraindítása nélkül. Az egyes site-ok egyébként egyenként is újraindíthatók.
    Meg én valahogy Windows-os környezetben (mivel Linuxon az IIS nem is megy :D) gyorsabbnak érzem az oldalaim sebességét IIS-en, mint Apache-csal. (De Linuxon Apache-csal futtatva ugyanolyan gyors, vagy még gyorsabb, szóval furcsa.)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák