Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soak

    veterán

    válasz PazsitZ #11822 üzenetére

    Egyértelmű, nem is azt mondtam, hogy szar kódot kell írni, de amikor nem csak tul kell bonyolitani egy példa kódot hanem több százezer (millió) sort kell lekódolni akkor kicsit átértékelődik, hogy mit hogyan merre , mivel emberek írják a kódot, ezért az emberek számára kell azt logikussá tenni és könnyen átláthatóvá.

    Nyilván ezt szinesíti amikor csapatban kell dolgozni és a folyamatos monitorozása annak, hogy ki-mit commitol a közösbe, mert amikor 50-60 ember dolgozik aktívan valamin akkor ha egy hibát kell javítani, az első 1óra azzal megy el, hogy feltérképezed a pontos folyamatot (és ez egy erősen OOP-s kód, viszont a projekthez mérten a lehető legátláthatóbban tartva és nagyon jól doksizva ) , na most ha itt minden sorban van két interface meg osztály akkor egy olyan hiba (vagy fejlesztés) ami amúgy egy logikus kódnál 3 óra, itt 2 nap.

    Szvsz (ha csak szigorúan azt számoljuk ami a logikát végzi ) akkor 3 fő réteggel meg lehet oldani. controller-üzletilogika-adatbázis réteg. Itt az adatbázis müveletek jelentik az elemi müveleteket amik a konkrét adatot szolgáltatják, az üzleti logika ezt tetszés szerint kombinálja (a lehető legegyszerübben) , a controller pedig gondolkozik.

    Innen már késöbb is el lehet indulni mondjuk egy bonyolultabb api megépítéséhez , vagy egy config réteget is betoldhat nagyon egyszerűen (ha indulásnál még nem volt).

    Mérlegelni kell, hogy mire van nagyobb esély : Jelentősen többet kódolok, hogy majd egyszer valamit könnyen betoldok, de ugysem gondoltam felére sem ami lehet, tehát sokkal nem vagyok beljebb, vagy az egyértelmű és általános modulokat megépítem amik közé egy kicsit több kódolással, de ugyanolyan logikusan beillesztek bármit.

    Szerk: Ahelyett, hogy a kód írást az vezetné, hogy mennyire jól tesztelhető, sokkal egyszerűbb egy komplett tesztkörnyezetet fenntartani (2 lépcsőbe- saját, aztán közös) ahol mindent rendesen ki tud tesztelni a megfelelő ember (hiba/feature bejelentője és a teszter vagy kinek mit teszik) egy jó dokumentáció mentén és jó rendszerismerettel .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák