Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soak

    veterán

    válasz Soak #11823 üzenetére

    Jah és amit még akartam írni , olyan szerenécs (?!) helyzetben vagyok, hogy egy 10éves legacy kódon és egy 1 éves (hasonlóan felépített kódot mint alább írtam, természtesen sok ezer munkaórával töketesítve ) kódon dolgozhatok és mind a kettővel meg lehet mindent oldani.

    Persze akármilyen mozzanat a régiben komplett részlegek refactorálásához kéne hogy vezessen, de ez nem von le abból, hogy tökéletesen (és viszonylag elfogadható erőforrásigénnyel) fut.

  • PazsitZ

    addikt

    válasz Soak #11823 üzenetére

    ha itt minden sorban van két interface meg osztály akkor egy olyan hiba (vagy fejlesztés) ami amúgy egy logikus kódnál 3 óra, itt 2 nap

    Megfelelő tesztekkel, rögtön ki kell, hogy bukjon a hiba helye. Ilyen szempontból pont jól beazonosíthatóan, mivel a felelősségi körök szét vannak osztva. Az interface pedig pont egyfajta contract, ami alapján az együttműködést lehet biztosítani.
    A szar, logikátlan kódtól persze az OOP sem véd meg egyáltalán, de ezt senki nem állította.

    százezer (millió) sor
    Olyan pedig pont nem létezik, hogy egy teljes rendszert részletesen, véglegesen lespecifikáljanak neked.
    Tehát az esetek többségében, úgyis fejlesztési iterációk vannak, ezáltal pedig úgyis vagy aránylag rugalmasan oldod meg a dolgokat, vagy refactorálhatsz.

    az emberek számára kell azt logikussá tenni és könnyen átláthatóvá.
    Itt nem tudom mire gondolsz, mi a nem logikus kód számodra. :F

    Jelentősen többet kódolok
    Én pont nem azt írtam, hogy jelentősebben többet kódolj. :N

    A nem jól tesztelhető kódot, hogy tudja rendesen kitesztelni a megfelelő ember?
    Én itt egy kis ellentmondást érzek. Avagy a kitesztelés nem az én gondom, oldja meg más, ahogy akarja? ;]
    Egyébként a rosszul tesztelhető kód a legtöbb esetben egy jelzés lehet a kódra nézve. :U

    [ Szerkesztve ]

    - http://pazsitz.hu -

Új hozzászólás Aktív témák