Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jenne

    senior tag

    válasz Gergely0809 #7349 üzenetére

    Finomítanám az állításodat picit ha meg nem haragszol érte.
    Megvan még az elején tartaléknak vett PT730-asom is. (vaterkán 3 ezerért árulták vadi újonnan anno) Azt is használom, de kevesebbszer. Havonta szoktam elővenni ezt a körkésest és egy hétig szoktam használni, vagy addig amíg le nem merül az akkuja, utána felteszem töltésre. (akku karbantartás miatt) Vagy akkor, ha reggel csendben kell itthon megborotválkoznom. Sajnos ez a PT730-as nyolc órás töltést igényel és nem tudja kezelni sem a Philips tisztítóállomását.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Gergely0809 #7349 üzenetére

    Én a fórumtárs stílusára reagáltam azzal a képpel, és nem a tartalmára.

    Egyébként ha már újra szóba hoztad. Mivel van már összehasonlítási alapom, így bizton kijelenthetem, hogy a körkéses filipszek, legalábbis a HQ9-es késekkel vagy attól felfelé, de talán már a HQ nyolcasokkal is - nyugodtan partiban vannak a legdrágább braunokkal (is).
    Sőt! Szerintem néhány tulajdonságukban jobbak is a körkésesek mint a rezgőkésesek. Ez megint csak magánvélemény, de tapasztalat is egyben. Jobb az ergonómia formájuk, ezáltal jobb a fogásuk, jobban kézre állnak, jobban követhető velük az arc vonala; csendesebbek(!); a körkések formája és a sziták több irányba való billegőségük miatt jobban hozzáférnek a kritikusabb helyekhez; kevesebb idő kell - legalább is nekem - a borotválkozáshoz a körkésessel (2-3 perccel hamarabb végzek); és a vágási végeredmény ugyan az már egy HQ8 vagy HQ9-es késsel is nálam mint a Braun hetesnél.
    Csak hogy hű maradjak a körkéseshez, tegnap vettem egy újabb körkésest, egy Philips S9031-es borotvát. Az egyik hirdetőportálon volt meghirdetve (nem a vaterkán), vadonat új, bontalan csomagban, minden tartozékával a bolti ár alig feléért sem. Garancia nem jár hozzá, de a bolti ár alig feléért (26 ezerért) vettem meg. Kibontattam az eladóval és kértem, hogy nézze meg veszi-e a töltést, működik-e rendesen és nem sérült-e. Megtette.( telefonon beszéltünk és akkor kértem erre) Szekszárdi az illető és hétfőn délután jön a városomba valamit intézni, és hozza a borotvát. Ha esetleg mégis valami gond lenne a borotvával akkor még mindig elállhatok a vételtől.
    Ezt csak azért mondtam, mert ha meglesz akkor ez lesz az első számú borotvám, újra körkéses :K
    A PT730-as meg jó lesz majd a telekre. A braun hetest meg pihentetem mert engem eléggé zavar a körkésesekhez képest jóval hangosabb működése. Ezt eddigre sem tudtam megszokni.
    Reggelente amikor ezzel a hetessel borotválkozok, akkor felébred rá a lépcsőház összes lakója. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Új hozzászólás Aktív témák