Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    üdv!

    hozzám is megérkezett az alzás 55pus8503-as tévé, már be is üzemeltem.

    rá merjem engedni a szoftverfrissítést?

    illeve, vannak javasolt beállítások? egy 7 éves Samsungot vált, ég és föld a kettő, és kb. fogalmam sincs, mit érdemes beállítani.

    eddig annyi jött le, hogy bazinagy, nagyon szép a képe youtube 4k hdr-ben, és baromi lassú a menüje:)

    köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz wizzgeri #18402 üzenetére

    írtam, egy 7 éves Samsung:)

    és tényleg baromi lassú a távirányítója. lassan mozog a menüben, néha mp-ekig nem reagál, de gondolom ez "ennyit tud". vagy még a háttérben dolgozgat, és azért.

  • Tin

    veterán

    válasz kew #18404 üzenetére

    feltoltam. megszokható amúgy. annyit érzékelek, hogy néha 1-1mp-re elgondolkozik, mielőtt csinál valamit. gondolom a háttérben ilyenkor valamit mókol, és azért. általában nincs gond. de sokkal lassabb mint a régi tévém. de nem zavar, gondolom ezek ilyenek.

    amit eddig tapasztaltam:
    - na a képet jól be kell állítani, ezt a mozgásjavítást, felkonvertálást és társait, szóval hogy a 24p filmet 24p-ben lássam majd, ki kell tapasztalni
    - néha a hang konkrétan késett a képtől, ezt is ki kell még tapasztalnom
    - bevilágítást most tudtam nézni, nagyjából homogén. sokkal jobb, mint a régi samsungom, de persze edge led, nem tökéletes (nem zavar, megszoktam)
    - böngészője lassú. úgy mindent összevetve asszem az okostévék olyanok, mint 7 éve... egyszerűen lassú arra, hogy mindennapi netezésre használd
    - nincs tv go android tv-re :(
    - beépített lejátszó csak dlna-t tud, samba share-ről olvasni nem. vlc viszont szépen visz mindent, még a 4K HDR-t is (gigabites a hálózatom), youtube is viszi a 4K HDR-t néha beröccenéssel

    a képéről viszont: HŰŰŰŰŰ! nagyon állat.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz kew #18419 üzenetére

    de minek gyorsabb?

    streamelős szolgáltatóknál 25mps a 4K stream igénye, mármint internet sebességben. és cache-el, tehát ha ugrana is, van tartaléka.

    lan-ról nekem simán viszi a 8503 a 4K HDR x265 videót, mivel az ugye sokkal tömörebb, mint az x264. mindegyiket, csont nélkül. a YT 4K HDR videókat is viszi.

    vagy 10 éve csak hálózati media playerrel nézek filmek, mindegyik 100 mbps-os linket tud, sosem röccent meg semmilyen FHD x264 stream, pedig van peak 80-ja is.

    sok értelme épp ezért nincs a gigabites lan portnak. persze, kb. 2 forintot spóroltak vele, de mindig spórolnak. és a következő 5 évben sem fog 50mbps fölé menni a 4K HDR igénye a streaming szolgáltatóknál. hiszen keveseknek lenne, és nem tudnák eladni az extra csomagot.

  • Tin

    veterán

    sziasztok,

    segítséget kérnék tapasztaltabb emberektől a 55PUS8503-as, tehát az IPS-es aktuális modell képének beállításával kapcsolatban. 3 méterről nézzük.

    elég sok dolgot lehet állítani, és még nem jöttem rá, mi az ideális, pedig szórakoztam már pár órát vele, és van pár dolog, ami nem teljesen világos. a képe nagyon jó, sőt nem is értem, hogyan képes ekkora kontrasztot csinálni egy edge ledes panel úgy, hogy a fekete tényleg sötét fekete, háttérvilágításos panelen még nem is láttam ilyet. amit sajnálok, hogy PWM-es a panel.

    tévé adásnál a szabványos módot használtam. ennek az alapbeállítása megjelenásileg jó, viszont, főleg este, SD tévéműsoroknál zavaró a képe. nem tudom eldönteni, hogy a fényerő, a magas kontraszt, vagy az "ugráló" kép zavaró, esetleg a PWM fényerőlevétel. HD adásnál ez nem annyira zavaró, de az SD-nél, ebben a méretben, nagyon nem az igazi. próbáltam az ISF éjszakai módot is, az sokkal kevésbé terheli a szemet, cserébe sokkal kevésbé "szép" a képe, és darabos a mozgás.

    ahogy láttam, a következők állítgatásával változik jelentősen a kép (a szín-lehetőségeket hagyjuk, az ízlés dolga):
    - kontraszt és fényerő
    - javított kontrasztbeállítások
    - dinamikus kontraszt
    - ultra resolution
    - mozgási beállítások
    - fényérzékelő

    a cél, hogy sima tévézésnél a kép "nyugis" legyen, ne darabos mozgású, jó kontrasztú, színgazdag, jó felmondású (SD és HD adásoknál is), és lehetőleg ne kelljen a menüben állítgatni minden nap a képstílusokat ha nappal nagy éjszaka tévézik az ember, hanem "alkalmazkodjon".

    nem vagyok biztos benne, de lehet, hogy a darabos mozgásért a mozgási beállítások felelősek, magyarul hiába csinál az esetek 80%-ában szép átmeneteket a beállítás, ha a nagyobb kameramozgásnál közben darabos lesz a kép. a kontrasztnál sem jöttem rá, hogy mire van szükségem, mert bár baromi jól néz ki a magas kontraszt, kicsit mintha az is zavaró lenne. lehet, hogy célszerűbb lenne azt kikapcsolni? az ultra resolution, meg az ilyen zavarelnyomások, ahogy láttam, a kép felbontására vannak hatással, a mozgásra nem igazán. a fényérzékelőt meg nem értem, azt gondolnám, hogy a szoba fényerejéhez mérten állítja a fényerőt a tévén, de a kontraszt és a fényerő ettől függetlenül még állítható, nem is értem, miért.

    szóval, megosztanátok a tapasztalataitokat?

    köszi előre is!

  • Tin

    veterán

    válasz anrab #18432 üzenetére

    a film mód se jó alapbeálláson. sőt, igazából egyik mód sem, mindegyik kb arra jó, hogy kiveszed a dobozból, bekapcsolod, és azt mondod "hű de jó". de amúgy szerintem egyik sincs úgy beállítva, hogy tartósan és kényelmesen nézhető legyen. valaki írta ezt korábban, és igazat kell adjak neki. be lehet ezt állítani nagyon jóra, csak szórakozni kell vele.

    valójában, ha az ember tudná, hogy melyik menüpont PONTOSAN mit csinál a képpel (mozgás, színek, kontraszt, stb), akkor elég jól be lehetne állítani, hogy ki milyen képet akar.

  • Tin

    veterán

    válasz Tin #18431 üzenetére

    na pár dologra már sikerült rájönni mindenféle tesztábrával és tesztvideóval.

    - a kontraszt alapból túl magas, én levettem 40-re, így egész jó.
    - színjavítás ki, de a színterjedelem lehet magas, mivel nincs kalibrálva. ez esetben nálam a színhőmérséklet egyéni.
    - a kontraszt üzemmódot kikapcsoltam, a hdr felkonvertálás viszont maradt be, mert az nem rossz.
    - a dinamikus kontraszt ízlés dolga, szerintem kikapcsolva is jó, nem annyira zavaróan széles a kontraszt, és a feketéje még így is egész jó.
    - a fényérzékelőnek van értelme, besötétítettem, majd kivilágosítottam, és tényleg alkalmazkodik a körülményekhez. világosban sem túl sötét a sötét szobához beállított kép.
    - az ultra resolution jópofa dolog, én bekapcsolva hagytam. 480p-vel sokat nem tud csinálni, de 720p-től felfele már használható, 1080p-n simán javít nem keveset.
    - a zavarelnyomás meg mpeg zavarelnyomás tökmindegy, sok hatását nem láttam.
    - a mozgás viszont baromira nem mindegy. "ki" állásban mozgás esetén darabos a kép, de egyenletesen darabos. ez nyilván közelről nézve nagy képnél zavaró, főleg erős mozgásoknál, de stabilan "remegős". ha viszont be van kapcsolva (és ebben talán az "egyenletes" üzemmód a legjobb), akkor betesz a képek közé "átmeneti" képkockákat, és sokkal folyamatosabb lesz a kép tőle. viszont, bizonyos irányú mozgásoknál nem tökéletes a "közberakott" képkocka, és fura mozgások alakulnak ki.

    alapvetően asszem bizonyos műsorkészítési stílusnál, ahol mindent "zoomolva" vesznek fel, és gyorsan a mozgások, a tévé méretéhez képest túl közelről nézzük, és ezért lehet furcsa a kép. a mozifilmeket bazinagy mozivászonra tervezik, és nem rángatják a kamerát sem, abban az esetben nyilván sokkal kényelmesebb a "nagy" képernyő.

  • Tin

    veterán

    válasz kew #18438 üzenetére

    a filmnézéshez teljesen más beállítások kellenek, mint a tévézéshez. a mozinál a 24p-nek megvan a hangulata, arra bekapcsolni szerintem bűn, de a tévéadásnál, amit a digi 25p-ben ad, szerintem simán elmegy. azon csak javítani lehet. tévén meg úgyse nézünk filmet. most még próbálgatás alatt van, de tévézéshez egyelőre jobban bejön bekapcsolva, mint kikapcsolva.

    tök sötétben sötét képernyőnél nincs bevilágítás. ha nagyon kötözködni akarok, talán a jobb felső sarokban egy minimális, de az is inkább ips glow. szép, homogén a panel, nyilván lehetne benne hibákat keresni, a pixeleket át se néztem, nehogy találjak döglött vagy világító pixelt, de szerintem az edge ledhez képest nagyon rendben van e téren. középen világos résszel (még) nem néztem, de azt már feleslegesnek tartom, hiszen az már magának a tévének az adottsága, azt meg már megvettem, szóval "ez ilyen".

    miért, te mit tapasztaltál?

  • Tin

    veterán

    ti tapasztaltatok az androidos philips tévéknél (mert gondolom ez nem egyedileg a 8503-ra vonatkozik) olyat, hogy hdmi-ről lejátszva a dts (ac3 is) hangsáv kicsit csúszik (a tévé hangszóróit használva)? néha jó, néha meg kicsit el van csúszva. nem determinisztikus, de nem a lejátszó, mert az előző tévén sose csinálta.

    a hangkimenet "eredeti" vagy "haladó", és minden javítás ki van kapcsolva, de attól nem igazán függ.

    tévéről, belső lejátszóról, akár az androidos vlc-ről nem csinálja, csak hdmi-n.

    olvastam róla, hogy a tv-re dugott külső sound bar-okkal is csinálja ezt, és nem csak ez a tévé vagy márka. ott is kifejezetten ugyanez: sztereónál jó, surroundnál meg el van kicsit csúszva.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz G_N #18462 üzenetére

    Teljes TV-hangolás megismétlése, és a TV állapotának visszaállítása arra az állapotra, amelyen a legelső bekapcsoláskor volt
     Beállítások > Minden beállítás > Általános beállítások > TV újrahangolása.
    Adja meg a PIN-kódot, és válassza ki az Igen lehetőséget. A TV teljesen újrahangolásra kerül. Minden beállítás megváltozik, a beállított csatornák pedig kicserélődnek. A telepítés több percet is igénybe vehet.

    ezután húzd ki 1p-re a konnektorból, dugd be, dugd rá a netre, és kapcsold be. aztán állítsd be a dolgokat. ha akar frissíteni, hagyd neki.

    ha ez se segít, akkor philips support.

  • Tin

    veterán

    válasz G_N #18465 üzenetére

    nem tudom, mitől függ, én eleve kábelen tudtam a netre, és ment minden rendesen. lehet, hogy a wifinél valami el volt állítva, és net nélkül az "okos" funkciók egyszerűen nem működtek. lényeg, hogy most már megy.

    azon meg ne lepődj meg, hogy nem valami gyors a menüje. ez ilyen. és bár múltkor azt mondtam, hogy "mindenre elég a 100 megabites csatoló", ez nem igaz: 4K HDR filmeket már nem tud lejátszani belső hálózatról. tegnap kipróbáltam, az már akadt néha. usb-ről viszont tökéletesen ment az is, egyetlen akadás nélkül. a "sima" FHD filmek pedig mennek hálózaton is. VLC media playerrel, akadás nélkül, szóval nem olyan rossz ez a lejátszó része, a hangokat is rendesen kezeli. plusz, szerencsére külön átállítható a lejátszónál a képstílus, és meg is jegyzi, szóval így nem kell külső hálózati lejátszó, max annak, aki 4K tartalmat akar belső hálózaton keresztül lejátszani. bár ac WIFI-n még talán az is tud menni. ezt nem tudom lemérni, mert a routerem csak "n"-es. ha valaki megtenné, megköszönném: analiti nevű android tv-s alkalmazást kell felrakni hozzá, meg nem árt egy gyors (digis 1000 mbites) net.

    remélem, hogy az oreo frissítéssel csak gyorsulni fog a tévé, de nem jönnek újabb problémák. ez a nougat a lassúságán kívül elég stabilnak tűnik.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz Dinsdale #18467 üzenetére

    simán lejátssza a 4K HDR tartalmat USB-ről. simán viszi a 4K youtube-ot. a LAN csatolója viszont 100Mbps, így az korlát. WiFi ha valaki kipróbálja, mit tud, akkor azt is tudni fogjuk.

    a belső lejátszója csak simplyshare-ről és usb-ről tud lejátszani. az androidos lejátszók viszont tudnak NFS-t vagy Samba-t is, és mennek gond nélkül. ettől függetlenül egy külső lejátszó nyilván jobb, mint a belső, de nem követelmény.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz hedgehog #18485 üzenetére

    hdmi-n tudja a 24p módot, de maga az android (belső lejátszó) nem. a kodinak van valami trükkje, kapcsold be, hátha tudja az, de ha nagyon zavar, vegyél külső lejátszót.

  • Tin

    veterán

    válasz hedgehog #18489 üzenetére

    sztem sehogy. vlc-ben és kodiban le van maszkolva az "i" gomb, ahol kiiírja a bemenetek esetén, hogy milyen a felbontás, frissítés, hang, és így tovább. "sima" menüben pedig nincs benne. a lejátszott képen mondjuk látszik, hogy "élesebb" belső lejátszóval, de nem tudom, hogy ez igazából probléma-e.
    úgy értem, "sima" fhd tartalom esetén jobb a kép felkonvertálással és minimális élesítéssel, mint "mindent kikapcsolva", 4K tartalmat meg a tévén kívül nem játszik le nálam semmi, és az szintén jó képet ad.
    külső lejátszónál meg tuti jó a 24p.

    ha valaki meg tudja mondani, hogyan lehet megnézni androidos app esetén az aktuális üzemmódot, írja már meg légyszi nekem is (vagy ide).

    amúgy az nekem tök érdekes volt, hogy a belső lejátszóját képes voltam "film" üzemmódra váltani, miközben a tévé maradt "standard". és 4K filmnél pedig "hdr film" az üzemmód. szóval mintha tudná külön kezelni ezeket, és nem csak bemenetenként.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz #99499520 #18496 üzenetére

    nekem az 55pus8503 full hd-ban biztosan tudja a 24p-t. 4K-s külső lejátszóm nincs.

    de a leírása szerint is:

    25.6
    Kijelző bemeneti felbontása
    Videoformátumok
    Felbontás — frissítési gyakoriság
    • 480i – 60 Hz
    • 480p – 60 Hz
    • 576i – 50 Hz
    • 576p – 50 Hz
    • 720p – 50 Hz, 60 Hz
    • 1080i – 50 Hz, 60 Hz
    • 1080p – 24 Hz, 25 Hz, 30 Hz
    • 2160p - 24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz, 60 Hz

    Számítógépes formátumok
    Felbontások (többek között)
    • 640 x 480p – 60 Hz
    • 800 x 600p – 60 Hz
    • 1024 x 768p – 60 Hz
    • 1280 x 768p – 60 Hz
    • 1360 x 765p – 60 Hz
    • 1360 x 768p – 60 Hz
    • 1280 x 1024p – 60 Hz
    • 1920 x 1080p – 60 Hz
    • 3840 x 2160p – 24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz, 60 Hz

  • Tin

    veterán

    válasz wizzgeri #18508 üzenetére

    rábeszélést vagy lebeszélést szeretnél? :) vagy őszinte véleményt?

  • Tin

    veterán

    válasz wizzgeri #18512 üzenetére

    Philips 55PUS8503 tapasztalat (a leírtak a többi PUS8503-ra és PUS8303-ra is igazak, de utóbbinál a hangfal "gyengébb")

    részletes specifikáció itt

    külső:
    szép megjelenés, alu keret körben, hátlap műanyag, de jó minőségű, a talp tömör alumínium, viszont azért lehetne stabilabb, mert ha az ember megfogja, azért lehet előre-hátra mozgatni rajta a tévét. persze ez ilyen, felborulni ettől még nem fog. alul egy 2-3 centi magas "soundbar"-t kapott, a kijelző hátulján pedig egy mélynyomó van. a 8303 talpának csak a kerete alu, és nincs soundbar. ennyi a különbség. a készülék a talpon nem forgatható oldalirányban.

    kép:
    - 120Hz-es LG IPS panel, és állat! az én példányom homogén, nincs sehol észrevehető bevilágítás, ips glow van, de ez a technológia ilyen. viszont az lg nanocell panel miatt oldalról nézve sem csúsznak szét a színek, ami előny, mivel nem forgatható.
    - a színek baromi jók (azért nyilván nem oled), és fogalmam sincs hogyan, de baromi jó, kontrasztos a kép, még kikapcsolt dinamikus kontraszttal is. a "nem HDR" színeket egyébként ki tudja terjeszteni a tévé, és szerintem nem csinálja rosszul. még most, 2 hét után is meglepődöm néha, hogy mennyire királyak a színek.
    - a "felbontás felkonverzió" teljesen jól működik, FHD-ból csinál mondjuk "3K"-t, 720p-ből meg simán FHD minőséget, persze a nézési távolságot betartva.
    - a dinamikus kontraszt is jól működik (annak, aki szereti, én nem)
    - a mozgásjavítás szintén jó, folyamatos képet csinál, de azért nem tökéletes, annak ellenére, hogy a tesztek szerint a piac egyik legjobbja. gyors mozgásnál a háttértől elkülönülő blokkoknál néha bekockásodik, amitől a kép természetellenesebb lesz, minthogy "remeg" (mivel ugye csak 25 fps a tévéadás)
    - SD csatornákat nézni nem a legjobb. túl nagy ez a panelméret már ahhoz (vagy messziről kell nézni), és a mozgásjavítás itt már zavaró, ha hibázik. HD adásokra viszont teljesen rendben van, ott mindent szépen kezel, és a mozgás "blokkosodása" néhol szintén nem zavaró, mert kis területeket érint
    - szerintem IPS panelben nagyjából ez a felső kategória, mindegy, minek nevezzük. biztos van "kicsit jobb", meg "kicsit szebb", de egyetlen véleményt sem olvastam, ahol a képét fikázták volna
    - készülj fel, hogy 1-2 hétig el fog tartani, mire minden forrásodhoz beállítod a neked tetsző képet, színeket, mozgást, és így tovább

    hang:
    - tévéhez képest jó
    - külső hangrendszerhez képest szar
    - én végül kézzel vettem feljebb a mélyet az 5 pontos EQ-n, mert túl cincogó volt. azóta meglepően jó lett. ez nyilván függ attól is, hogy milyen környezetben helyezed el, és mennyire van a faltól (a mélynyomója miatt)

    ambilight:
    - 3 oldalas (alul nincs)
    - király
    - tud képet, hangot, követni, színt beállítani

    szoftver:
    - jön rá android 8 (oreo) még tavasz előtt
    - a menüje lassú, de megszokható
    - az epg (műsorújság) baromi lassú (megnyomod, és 5 mp, mire betöltötte a műsorokat), nekünk digin legalábbis, és kár, hogy nincs kint kicsiben mellette a tévécsatorna képe (magyarul csend van közben)
    - a menüje több szempontból is átgondolatlan és vacakul struktúrált, de szintén megszokható
    - a menüben ugrálás sem az igazi, a vissza gomb kilép, a balra gomb meg egyet felfelé a menüben. elég béna
    - az android szoftverek közül van minden, hbogo, netflix, amazon, youtube, googleplay, vimeo, amit akarsz
    - van kodi és vlc is
    - szerencsére a képmód beállítása külön állítható, így ha mondjuk vlc-n filmezel, akkor ott mindig ugyanaz a képbeállítás jön elő (nem mondjuk a tévéadásé)
    - saját lejátszója elvisz szinte mindent, de hálózaton csak ilyen simplyshare-es megoldást tud, nfs/samba olvasást nem. azt viszont tudja a vlc vagy a kodi
    - oreoval állítólag valamivel gyorsabb lesz, amúgy így is használható, de nem egy csúcstelefon-élmény, és az oled csúcsmodellben is ugyanez a hardver
    - csont nélkül lejátszik amúgy mindent 4K 60FPS HDR-ig bezárólag, szóval a lejátszó kapacitásával nincs probléma

    külső lejátszóval (hdmi):
    - szintén külön képmód
    - itt tud 24p-t is a kijelző, tehát aki kadencia-fétisiszta, az használjon külön lejátszót, tudja
    - nekem viszont a hang néha picit csúszik hdmi-n a tévé hangszóróin, nem mentem nagyon utána, mert jó a belső lejátszó, és olyan, mintha csak akkor csinálná, ha beletekerek, és addig a pár másodpercig, amíg nem "szinkronizálja" a képet és a hangot. ez tesztelésfüggő. nagy gond biztos nincs, mert akkor tele lenne vele a net

    távirányító:
    - tök jó, a hátoldala egy mini billentyűzet
    - nincs háttérvilágítás, ami szar
    - vastag
    - nekem hiányzik pár funkció külön gombra rakva, mint pl. a kép- és a hangmód
    - a settings gomb nem infrás, hanem egyszerre küld Bluetooth jelet is, így nem lehet külső távirányítóra programozni. ezért szar, amit az előző pontban leírtam
    - a négyirányú navigáció gombja nem a legjobb, rossz helyen van a nyomáspont
    - egy párezer forintos lidl távirányítóval amúgy tökéletes a tévé, leszámítva a settings gombot. ahhoz sajnos kell az eredeti táv

    na és amit most írok, az szigorúan szubjektív vélemény, és nincs összehasonlítási alapom, mert 7 éve vettem utoljára tévét, nem követtem a piacot, és fogalmam sincs, mit tud ez az árkategória más tévében.

    3 kilóért nem vennék ilyen tévét. de mást sem, inkább megvenném 2K-ért az elérhető bestbuy "alapabb" 4K HDR tévét, aztán pár év múlva cserélném OLED/MicroLED-re, amikor azoknak lecsúszik az ára. mivel én Xbox-al együtt vettem ennyiért, így tévé BestBuy volt. nem bántam meg, és baromira tetszik, még a fenti hiányosságait/hibáit leszámítva is. gyönyörű a kép, igényes tévé, időtálló is az IPS miatt, és remélem ez is kiszolgál legalább 7 évet, amikor átmehet még "B" tévébe, ahol tovább szolgál.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz wizzgeri #18518 üzenetére

    persze, működik a műsorújság, csak lassú. a csatornák közötti váltás is 2mp kb. tehát nem valami villámgyors a tévé ebből a szempontból. de működik minden. meg tudod, jön az oreo, lehet, hogy sokkal jobban felgyorsul vele. majd kiderül.

    megérni amúgy persze, hogy megéri a 266-os árat is. nálunk annyira nem, de EU-s oldalakon nézed, €1100 körül van az ára, és viszik annyiért. amazonon írta talán valaki, hogy valami baromi nagy akcióban vette €850-ért, szóval persze hogy megéri.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz #99499520 #18522 üzenetére

    enyémen nincs felhősödés és bevilágítás. ips glow van, de az mindegyiken, a va-n is, csak máshogy. horrorhoz, sötét szobába biztos jobb a va, de amúgy ízlés dolga. az oled meg világos térben való használatra nem jó, mert szétég.

    ebben a philips nanoled technológiája van, ami az lg nano cell technológiájának saját elnevezése, ami meg a samsung qled továbbfejlesztése. valószínűleg azért olyan baromi jó a képe.

  • Tin

    veterán

    válasz Digiflex #18529 üzenetére

    8503-ról, de az már nem kapható.

    annak a menüpontnak a neve elég gázosul lett lefordítva. én is letöltöttem az angol leírást is hozzá, hogy megértsem, hogy ez valójában a "gyári beállítások visszaállítása"-nak felel meg. mert tényleg olyan, mintha egy csatorna újrahangolást jelentene...

    (#18530) Yocee: fura, pár napja néztem meg rajta a Venomot. 4K UHD HDR, meg se röccent egyszer sem. töltöttem le egy tesztpakkot, mindenféle formátumú 4K videó, HDR, anélküli, de egyik se akadt meg. volt 1-2, ami formátumot nem ismert, de az ilyen. mindent nem tudhat.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz Yocee #18533 üzenetére

    jaj hagyjuk ezeket a kendácsolt ncore-os szarokat. bocs, de ez egy rossz vicc, hármasával töltik fel a "gyorsban" összevissza kódolt release-eket, aztán a javításokat, és óvodások versenyeznek, hogy ki szerez több virtuális plecsnit azzal, hogy mennyi mindent töltött fel.

    amúgy a venomot se vitte el a lejátszója. aztán elindítottam vlc-ből, az meg csont nélkül elvitte. próbáld ki.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz Toth_Jani #18536 üzenetére

    én nem ezt mondtam!

    azt mondtam, hogy ne az ilyen legyen már a hivatkozási alap. kicsit elmásztunk a tévétől, hogy "nem játssza le a pistike által összebarkácsolt emkávét". hát nem. de még mindig ott a kodi, meg a vlc, ami simán lehet, hogy lejátssza akadás nélkül, mint az én esetemben. vagy az se. de hamarosan jön az új android, talán az. a szabványos cuccokat viszont lejátssza, akadás nélkül.

    (#18535) Digiflex: nem tudom, de amilyen átgondolatlan néhány helyen a szoftvere, azon se lepődnék meg, ha sehogysem lehetne kikapcsolni.

  • Tin

    veterán

    válasz Yocee #18538 üzenetére

    :D

    na, látod, pont ez a "nagyjából" kell ahhoz, hogy teljesen szabványos legyen. talán emlékszel, mi ment a divx/xvid időben ugyanezek miatt, aztán az mkv-nál, évek kellettek, mire a release-ek 95%-át elvitte szinte az összes lejátszó. most ugyanez van a hevc-vel. tényleg azt mondom, pillants rá vlc-vel meg kodival, lehet, hogy az egyik-másik le fogja játszani. nekem a venomot a saját lejátszója el se indította, sötét volt a kép, a vlc meg vígan végignyomta. az ilyeneket a tévék sose fogják kezelni.

    az indítóban talán nem fogalmaztam jól: arra gondoltam, hogy a tévé hardvere vígan lejátssza a HEVC UDH HDR tartalmat, röccenés nélkül. tehát elég a "kraft" benne. az, hogy aztán az ilyen-olyan alvariánsokkal hogy boldogul, más kérdés. a YT-ról lerántott 8K Peru videó pl. már szaggatott, oda már a HW volt kevés.

    meg tudod, ez az egész 4K hype is olyan, hogy ahhoz olyan kamera is kell. szerintem a HDR nagyobbat üt önmagában, mint a 4K, mert a tévé az FHD-ből simán felkonvertál annyit, hogy megfelelő nézési távolságról már az is "4K"-nak tűnik, főleg, hogy egy BD-ről lerántott FHD-ből majdnem szebbet lehet felkonvertálni, mint mondjuk egy streamelt 4K-ról. tegnap néztem meg a Searching-et FHD No1 release, VLC-vel, a tévéről. szimplán be volt kapcsolva az Ultra Resolution, és valami állat jó 4K-szerű felbontást csinált belőle. nem tudom, a 4K változata mennyivel lehetne élesebb, de sztem semennyivel, mert onnan meg már nem is látnám a különbséget.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz Szaszabond #18604 üzenetére

    nem tudja sajnos. androidból a vlc vagy a kodi tudja. én sem értem, miért nem, tök kézenfekvő lenne.

  • Tin

    veterán

    válasz bonat #18657 üzenetére

    a LAN interfésze 100 Mbps-os. sima tesztprogrammal se nagyon megy 80 Mbps fölé a letöltés. a Wifi ac-n lehet bírna többet de sajna nincs ac-s routerem. valaki kipróbálhatná.

  • Tin

    veterán

    válasz TIT #18849 üzenetére

    8503 hangja se akkora durranás, persze mihez képest. én a belső ekvalizeren feljebb húztam a mély tartományt, és sokkal jobb lett a hangja átlag filmnézéshez. de persze mi többnyire halkan nézünk filmeket, normális hangerővel egész más, úgy sokkal jobb a hangja.

  • Tin

    veterán

    válasz pr1muska #22012 üzenetére

    Amit megprobalhatsz, hogy par hatarozottat racsapsz a teve hatuljara. Nem izombol, de ne is csak simogasd. A benne levo diffuzorlap egyenetlensege okozza a felhot, ilyenkor elofordulhat, hogy "helyre razod". Probald meg, tipustol fuggoen bevalhat, vagyis atkerulhet a felho mashova, kevesbe zavaro helyre vagy mertekben.

  • Tin

    veterán

    válasz kisbalazs83 #22014 üzenetére

    Nekem VLC player van fent a teven, belso halozaton (LAN) mindent lejatszik. Csak annyi, hogy kabelen van bekotve a teve, mert a WIFI-je csak 100 megabites. Kabelrol megy minden, es nem kell szenvedni az USB stickkel sem. A belso lejatszoja sajnos bizonyos filmeket/hangsavokat egyszeruen nem visz.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz kchris78 #22017 üzenetére

    Vagy az, de nekem a VLC is gond nelkul visz mindent, x265-ot, HDR-t is. 4K-s tartalmat is (elvileg), de azt nem igazan nezek, mert akkora tavolsagbol mar tokmindegy.

Új hozzászólás Aktív témák