Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • süti5

    őstag

    válasz #94529552 #7803 üzenetére

    Éreztem, hogy innen fúj a szél. Gondolom az elsők között voltál, aki ellenezte a hd ready vagy full hd bejövetelét az analóg sd felbontással szemben:)
    Ezzel sincs gond, de nem értem, másoknak miért ne jöhetne be egy adott felbontás, egy részletgazdagabb kép. Én egyébként nem hittem már a fullhd-ban sem először, de valahogy annyira hozzászokott a szemem, hogy egyből kiszúrtam, ha nem hd adás ment. Ez sem nagy kunszt, ahogy azt is gondolom, hogy az ellenzők sok dolgot nem gondolnak át, és mindig a nézési távolság jön szóba. Azok egyrészt átlagos értékek, van aki jobban lát, van aki kevésbé. A másik dolog, hogy mondjuk adott tv-nél megmondják, 2 méterről nézd fhd-ban, 1 méterről uhd-ban, viszont ez azt jelenti, hogy 1-2 méter között is részletgazdagabb képet mutat az uhd, csak kevésbé nagy az előnye, mint 1 méterről.
    Régen fullhd tartalom sem volt, és ugyanúgy voltak olyanok, mint most te, hogy hát észre sem venni a különbséget. Miért jön ki egyre több film trailere 4k-ban? Szerintem kis idő és beindul a dolog.

    Arra alapozni véleményt, hogy valaki a talpa miatt vesz uhd tv-t, kb. annyi, mintha egy nő rózsaszínben vesz egy renault twingot és azt mondom, hogy a red bull renault szar, mert ilyenek a renault-sok......

Új hozzászólás Aktív témák