Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • itaroli

    tag

    válasz ptamas88 #13561 üzenetére

    elkezdtem írni a választ aztán csak jött és jött :D
    úgyhogy legyen ez egy beszámoló 5 hónap távlatából

    Válasz:

    a csatornákat nálam mind megtalálta - digi csak digitális - nem tudom másnál miért nem megy
    a tv résznél nem nyúltam a színekhez, nekem jó volt ahogy van, csak fényerőt meg kontrasztot állítottam

    monitoros dolgok:

    én monitorként használom "játékgép" (vagy mi) típusú bemenetként, mert így engedi állítani a színeket
    a számítógép típusú bemenet meg letilt szinte minden beállítást
    ezeket minden hdmi-re külön be lehet állítani

    a display laggja észrevehetetlen (nekem) egy másik monitorhoz képest de ez csak akkor van ha natív felbontáson megy a panel, és bizonyos javítások ki vannak kapcsolva (nem mindegyik lassítja)
    ezt még a boltban teszteltem, ott olyan 60ms (ami amúgy elég sok volt, de még bevállaltam volna) volt, viszont az első frissítés után eltűnt az is (összehasonlításképp egy lg-n 180ms volt ami pedig már rengeteg)

    4k 60Hz megy hdmi 2.0-án, papír szerint bármelyiken, nekem az 1-be van dugva

    nvidia szerint megy az YCbCr444, a panel diagnosztika szerint az is tudja, viszont mégse jó valamiért, de szerencsére ennyi pixelnél nem zavaró :D
    ha nagyítóval nézed, akkor a piros-kék átmenetek "szőrösek" illetve néhol rózsaszín foltok jelennek meg bizonyos speciális körülmények között pl index:

    ilyet máshol még nem láttam

    a háttérvilágítás az pwm-es, viszont dupla akkora frekvencián (240Hz) megy ellentétben pl az lg-kel, ezért nem bántja annyira a szemem, hiába 3x akkora mint az előző (lg - 27" monitor)

    automata standby az nincs, de hát ez mégis csak egy tv

    a philips logó fényereje állítható

    a windows-os upscalinget ne használjátok mert undorító, én csak a legnagyobbra állítottam az egér mutatóját, és az simán jó
    a weboldalak meg alapból 130%-os nagyításon töltenek be

    a multi view csak akkor megy, ha nem tv-n vagy és bemeneten jövő felbontás nem nagyobb mint fullhd - ez kicsit ciki, de én nem nézek tv-t és ezzel meg is oldottam a problémát

    Tv-s dolgok:

    az első autohangolásnál megtalált mindent

    az epg működik

    forma 1 hd szép, hang jó

    gyakorlatilag ennyi, nekem mint monitor az első

    Android:

    március körüli frissítés óta van egér, azóta sokminden használhatóbb, de böngészni még mindig teljesen reménytelen, arra ott a gép

    szokásos android beállítások megvannak

    a tv-n lévő play áruházban mintha nem jelenne meg pár program, viszont ha gépen megnyitjátok akkor onnan már lehet "pusholni" alkalmazásokat a tvre pl total commandert, és így már a tvmen is van total commander, felbecsülhetetlen :D

    total commanderben megjelenik minden szépen ahogy kell, sd-kártyákként az adathordozók az usbkben, akár több partíciós ntfs-vinyók is, és akár szét lehet hekkelni a rendszert is, de én inkább hagytam ahogy van :D

    a youtube az nagyon jól működik, és ajánlom mindenkinek az ágyból yt-zést időzített kikapcsolással, garantált a gyors elalvás :D

    szokásos beállítás állítgatással külső apk-t is fel lehet rakni

    Csatlakoztathatóság:

    wifi - na az mint most kiderült valamiért nem megy

    bluetooth - csak bt-fülessel próbáltam és tök jó - bármi hangot ad a tv, átküldi a fülesre, legyen az tv-nézés módban, vagy ha hdmi-n kapja a hangot, azt is kiküldi
    automata csatlakozás is jól működik

    ethernet - azon megy nekem a kezdetek óta, 4k is átmegy dlna-n, be lehet állítani mindent pl fix ip/dhcp stb, nekem a tűzfal adja neki a címet

    usb - külső vinyó szépen megy róla, nem akadnak a felvételek, viszont valamiért folyamatosan "pörgeti" az adathordozókat - vinyó zümmög, pendrive melegszik, kikapcsolt tv-nél is, úgyhogy ne hagyjátok bedugva

    dlna - most próbáltam ki plex-el, jól viszi a 4k-t is

    médialejátszó - nem értek az ilyen-olyan kódolásokhoz, ezért csak annyit, hogy sokmindent lejátszik, de van amit nem - mondjuk amibe a számítógép is majdnem belehalt smamsung sample azt nem is vártam hogy lejátssza :D

    Más:

    sokminden kimaradt, mert nem használom vagy elfelejtettem

    ha valakinek van valami kérdése akkor nyugodtan felteheti, ha kell, akkor ki is próbálok dolgokat

    ui.: majd legközelebb írok helyesen, addig most megyek és elolvasok 3 József Attila verset :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák