Új hozzászólás Aktív témák

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Hege1234 #30402 üzenetére

    ADB -> TV-n be van kapcsolva a fejlesztő mód és ott a usb hiba keresés utána első csatlakozáskor engedélyezni kell a TV-n az adott eszköz hozzáférését.
    Home Assistant ADB beállítása, lehetőségekről sample a linken.
    Szkript példa a HDMI váltásra amit elégé sokat kerestem mire megtaláltam és 2019 -es philips tv-vel működik -> HDMI1 (a command rész az ADB parancs) :
    service: androidtv.adb_command
    data:
      command: >-
        am start -a android.intent.action.VIEW -d
        content://android.media.tv/passthrough/com.mediatek.tvinput%2F.hdmi.HDMIInputService%2FHW5
        -n org.droidtv.playtv/.PlayTvActivity -f 0x10000000
    entity_id: media_player.philips_tv_2
    A HDMI2-3-4 -nél a 2FHW5 -t kell cserélni 2FHW6, 2FHW7 stb...
    Míg az alap key event -el ennyi lenne :
    service: androidtv.adb_command
    data:
      command: >-
    KEYCODE_TV_INPUT_HDMI_1
    entity_id: media_player.philips_tv_2

    Aztán ott van az apin keresztüli vezérlés amihez szintén kell az előző hozzászólásomba már írt authentikáció, és itt egy példa a HA-hoz már kész komponensre amivel elég sok mindent meg lehet csinálni.
    ÉS itt vannak az API lehetőségi.

    Az IR -en keresztül meg a megtanított vagy az internetről megszerzett (mert a hozzá adott távon ugyan nincs de a TV ismeri) IR kódokat lehet használni.
    Ez utóbbival ugye a menü egy pontjára csak úgy lehet eljutni, hogy elküldjük egymás után azokat a gomb nyomásokat amiket a távon is megnyomnánk....

    Ez csak kb ízelítő, ha valakinek sok ideje van és ért is valamennyire hozzá az kb bármit meg tud csinálni.
    Pld megnyom egy ikeás zigbee távon egy gombot (vagy hangutasítással elindítja) a villany lekapcsol/átkapcsol TV nézéshez a TV bekapcsol és átkapcsol egy adott csatornára vagy bemenetre és azon bejön a közbe szintén bekapcsolt, NV shield amin elindul a PLEX, redőny lemegy és így tovább ...

    Viszont ennél többet nem akarok hozzá tenni mert végtelen időt el lehet ezekkel tölteni amit nem akarok elég volt azzal ami nekem kellet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák