Új hozzászólás Aktív témák

  • SLacus

    csendes tag

    kb. két hónapja használom a PHANTEKS Eclipse P400S-es házamat. Tapasztalat megosztása.

    Szép nagy ház, elég jól elfér benne minden (csak a méretek érzékeltetése miatt, egy Asrock X370 Fatality alaplap, egy Noctua 120mm-es AM4-es toronyhűtő, és egy 270-es Radeon). Amit sajnálok, hogy merevlemeznek két hely van alapból, ha többet szeretne az ember, akkor külön kell venni hozzá a bővítő keretet. Továbbá, a lemezek elhelyezése hiába egyszerű (könnyű bepattintani és berakni), nekem a 7200-es (rpm) merevlemez néha berezonál.
    A nagysága mellett elég jól is szellőzik. Hiába elől és hátul vannak elhelyezve a házventilátorok, én a tetejét is nyitom, ebben a nagyon (ugye mostanában sorra dőltek a meleg rekordok) melegben. Elvileg összehangoltam a CPU és a hátsó házventi fordulatát, de úgy látszik más a kettőnek a légszállítási képessége, mert érzem, hogy a teteje melegszik (a processzor felett), szóval a hátsó nem képes teljesen kivinni a meleget. Ezzel a megoldással, normál játékhasználat mellett sem melegszik nagyon fel a teljes gép (CPU max 60-62 fok, alaplap 50-52 nyáron, egy kb 25-27 fokos szobában)
    Sajnos nekem az első házventi nem tökéletes, bármilyen fordulatszámon búgó hangot ad, emiatt le kell cserélnem, idegesítő. Lehet valakinek még használható infó, de mindkét házventilátor 3 tűs.
    Könnyű szétszedni, az első borító panel könnyen levehető, ennek alsó és felső részén van egy-egy porszűrő, a nagyobb szöszöket megfogja, de a nagyon finom por 1,5-2 hónap után a ház belsejében meglátszik. Az oldalfalak feszesek, jól passzolnak, kicsit "tanulni kell" a le és feltételt. Alul-hátul szintén van egy porszűrő, ez a táphoz menő levegőt szűri, hasonló hatásfokkal, mint az első kettő. A tetején lévő szellőző nyílást két darab, mágneses panellel vagy két darab (lehet vegyesen is használni) mágneses porszűrővel lehet befedni.
    Viszonylag nehéz (papíron 7 kg), az anyaghasználat elég jó (a már említett merevlemez felfogatás lehetne jobb), a megjelenés (igaz szubjektív dolog) szerintem egyszerű, letisztult.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák