Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #70215 üzenetére

    Köszöni szépen, a koffeinmentes kávéból is lehet remek kávét főzni. Én napi 4-5 csészével megiszom pl. ebből.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Mr.Csizmás #70271 üzenetére

    Dafaq? o.O

    Hogy voltál kirakva, nem látom az adatlapodon... :o

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz t_a_m_a_s #70387 üzenetére

    Ha már depis sorozatok, akkor a Black Mirrornak van új évada, továbbá nagyon várom a Szolgálólány meséinek a folytatását.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Studi #70429 üzenetére

    A hülye állat... Másik PH... :DDD

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz t_a_m_a_s #70556 üzenetére

    Azzal vitatkoznék, hogy rettenetesek a magyar reklámok. Mármint a nagy része az. De ahol mondjuk a megfelelő csapatot bízzák meg, meg mondjuk a kreatív is olyan volt előtte, akkor lehetnek nagyon jól összerakott, minőségi reklámokat gyártani. Ehhez mondjuk az is kell, hogy spórolják el a gyártásköltséget, jó magyar szokás szerint.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Reagálva a cicás topicra azt kell mondjam, hogy pont ma kezdtük el nézegetni a macskát itthon, mert hát meghízott a szentem a szokásos téli kialakításához képest is jobban (úgy, hogy alapvetően már nem jár ki, mert a másodikról nem is tud).

    Na most emellé vedlik is mint az őrült, mindent össze szőröz, így újra felvetettem Csillának, hogy mi lenne ha megborotválnánk... Most Ő is épp be volt pöccenve rá, és nem nézett csúnyán az ötlet miatt, így kibökte, hogy úgy nézne ki mint azok az szfinx macskák....

    Aztán beindult az agyam, hogy lehet hogy úgy, de ez dagadt..........

    BAZDMEG, kigúglizom!!!!! - és nem csalódtam az internetben. Ha ez nem dobja fel a napotokat, akkor soha semmi a világon, mert én szarrá röhögtem magam:

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz spanyoll #70717 üzenetére

    Én is kezdem unni a fing szeletelést. :D de komolyan, ti nem? :D

    (#70708) t_a_m_a_s: szerintem napirajz alap mindenkinél... :)

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Real_Necro #70853 üzenetére

    8 évet töltöttem ugyan azon a helyen, magyar kisvállalkozás, üzletágat vittem, de egyszerűen belefáradtam. Beleuntam a magyar mocsokba, abba is, hogy ha sikeres akarsz lenni, akkor korruptnak is kell lenned, ha nem vagy korrupt akkor meg épp hogy eléldegélsz, és ehhez mért a fizud is. Előre lépési lehetőség a cégtulajdonos és egyben ügyvezető széke lett volna, azt meg nem akarta valahogy ide adni. Az első pár évben keményen dolgoztam, de a végére belefásultam, és már undorom volt az irodába is belépni (pedig a kollégák és a főnök is tök jó fejek voltak).

    Ugrottam egy nagyot, és csobbantam a mély vízbe, amit egy pillanatig sem bántam meg. Egy évben megyek 120 napot (külföldre), lenyomok csak légi úton 120k kilométert, alig van időm bármire is, de élvezem a szabadságát a home officenak, annak hogy viszonylagosan a magam ura vagyok, a főnököm jófej, a kollégák jófejek, igazi türhő seggfej egy sincs a cégnél - és olyan embereket ismertem meg különböző kultúrákból, és világrészekből, ami eszméletlen - továbbá adott terület egyik leginkább jövő biztosabb cégéhez kerültem. :)

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz cOxeR #70950 üzenetére

    Én javaslom hogy nézd meg milyen feltételekkel vehetsz fel pénzt külföldön, mert én azt vettem észre hogy sokkal jobb árfolyamon vált a bank, mint bármelyik deviza váltó... Nem éri meg vele szarakodni, főleg ha EU-n belül vagy.

    Én már soha nem szívatom magam azzal hogy itthon váltok.

    Amúgy meg vannak ezek az EUR képes automaták, azok sem váltanak vészesen rossz árfolyamon (csak soha ne engedd, hogy az automata üzemeletetője konvertáljon, mindig bízd a saját bankodra).

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #71222 üzenetére

    Merem ajánlani az RHA MA750-et. Sennheisert én kerülném.

    Az RHA-t használom lassan 1 éve (akkor baszta fel az agyam a szifon füles, mert gallyra ment). Amit ez kapott, az undorító. Folyamatosan nyúzva, húzva, szétcseszve, minden utamon nálam van, általában a zsemben tekereg szerencsétlen, vagy a táska egyik zsebében keveredik a többi hulladékkal. Annyit megy, hogy a három pár ilyen szivacsos agybadugós bizbaszt már szétvertem rajta (de én azt szeretem), így méregdrágán vettem mellé valami speckó utángyártottat, és azóta is megy, és szól, és rendben van. Most kezdett el a bal füles kábele az Y-nál szétjönni, de csak a borítás, alatta ott van még egy vékony műanyag cső is.

    Ja és 3 év gari van rá.

    madgie:

    Yep, elmehet a picsába az összes. Az iOS-el is tele van a tököm. Na nem azért mert az Apple alultervezi a telefonok akkujait, így a 6S Plusomat Moszkvában csak power bank mentette meg a földhöz kúrástól a -20 fokos hidegben, hanem azért, mert szánalmas amit művelnek.

    - Vigyorgó és beszélő animált szar
    - Véresre reszelt design (ami csak évről-évre rosszabb)
    - bugos szoftver (forgatás után bizonyos szoftverek ezen a tepsin szarul jelennek meg, és ez csak 1 a millió bugból)
    - még mindig meglévő régiós korlátozások szoftverekre, csak tudnám mi az anyám hajcihős picsájáért
    - olyan forradalminak számító újdonságok bejelentése a mobil iparban, mint a nyitottabb fájlrendszer

    - 0 lokalizáció. De tényleg. Mikor fognak rájönni, hogy azzal nem fognak további teret nyerni, hogy:
    Az apple maps 5 évvel a Google Maps után ismerte meg végre az itthoni tömegközlekedést.
    - Azt hogy ha Sirivel akarok beszélgetni, akkor azt angolul kell megtennem. Azt hogy Siri az USA-n és a UK-n kívül kizárólag arra alkalmas, hogy megkérdezzem tőle hogy milyen az idő. Mert pl. semmilyen izgalmas funkciót nem tud, amit tud Ámerikában.
    - Hiába van a rendszerben egy tök jól működő beszédfelismerési algoritmus, ha ezt nem használják semmire.
    - Nincs ApplePay itthon, mert mi a faszomnak, ha van egy ilyen szolgáltatás, talán hasznát vennék a parasztok.
    - Jack kinyírása. Mert kell a hely. KEEEEEEEL. Vagy csak a fülhallgatók piacából még nem kanyarítottatok ki elég pénzt, és így a lightningos változatokért szedhettek jogdíjat. Parasztok. Aminél amúgy nagyobb baromság kevés van, mert ha pl. esett a telefon lefelé, akkor a Jack néha meg tudta fogni, hogy ne essen pofára a 300k-s készülék. Most már ez sem lesz, mert a köcsög lightning nem teszi meg ezt a szívességet. De majd lesz az új készülékhez átalakító. Jaj dejó. Nem lesz bazári meg dzsunka basszus.
    - Úgy általánosan röhejes hogy akár készülékről, akár a rendszerről beszélünk, reszelgetik a fingot. Majd bejelentik az iOS X-et, és verik a nyálukat hogy mekkora teljesítmény. Ja, lett volna két éve. Talán.
    - FaceID. Persze, hisz az NSA-nak most már a komplett arcomat is át szeretném adni az ujjlenyomatom mellé. Mekkora buli ez.
    - És no home gomb, mert egybekijelző az egész mobil. Majd használod a guesture-öket. Ja, pl kocsiban vezetve tök egyszerűen lehet váltani a home gombbal mondjuk a navi és a telefon app között (kihangosítva). Ezt próbáld meg guesturökkel.

    Hülyék gyülekezete. Amúgy azt a designer főfaszt kellene kirúgni már végre onnan (Ive papát), és talán, talán akkor mozdulna valamerre ez a tetves nagy mammut.

    A Google-t meg hagyjuk is. Lassan már csak azt nem tudják a saját felhasználóikról, hogy a kolonoszkópiájukat mekkora análstücnivel tágították elő.

    És elmegy a picsába a Microsoft is, hogy elindít egy rendszert, felvásárol egy komplett patinás európai gyártót, képtelen összekapni magát a fejlesztőbrigád, képtelenek ötletekkel előállni, majd utána egy jó koncepciót úgy húznak le a WC-n, mintha soha nem is lett volna, döntve magával mindent. Gratulálunk.

    Most meg ott tartunk, hogy két szar között kell válogatni, miközben a márka fanok egyik vagy másik oldalon nyáladzanak örömükben, hogy mennyire jó ez vagy az, és fúj fúj a másik meg hulladék, és az se százas aki azt használja. Gyakorlatilag érdemi fejlesztés egyik oprendszeren sincs évek óta.

    Arról ne is beszéljünk, hogy a Jobsi érában kínos precizitással ügyelt az Apple a részletekre, ma meg úgy adnak ki egy MacBook Pro-t hogy 1 millió baszi. 1 millióba kerül, és a legnagyobb fejlesztése egy használhatatlan OLED taskbar. Amúgy semmivel sem érzed jobbnak vagy erősebbnek mint az egy évvel ezelőtti modellt.

    A MacPro-t anno tönkre baszták, mert hogy kellett az a henger forma, mint egy falat kenyér, utána a Sonnet vagy Lacie és hasonló gyártók nem győztek kapkodni hogy olyan Tunderboltos külső dobozokat tervezzenek, amibe lehetett PCIe kártyákat dugdosni. Marhára letisztult, amikor van egy designer hengered az asztalon, és milyen szép, na ja csak mellé kelett rakni egy dzsunkán hajtogatott rackszervert, hogy használni is tudd professzionális munkára.

    A Smart eszközökbe meg már bele sem megyek. Vegyél okosórát, kijelzi hogy ki küldött SMS-t neked. Érted. Meg üzikét, meg likeot. Most már a telefonom mellett az órám is berreg percenként, ráadásul 1, jó esetben 1,5 nap alatt halálra merül. De az Apple Watch is képes ám Mickey Mouse hangján felolvasni az időt és bemondani ha rákoppintasz. AJVÉ!

    Arra mondjuk alkalmatlan mindegyik, hogy valódi fitness kiegészítő legyen, mert olyan köcsög drága, hogy nem mered a karodon hagyni. Arról ne is beszéljünk, hogy a kurva nagy digitalizációban lassan attól kapok agyfaszt, hogy a rámmerülő tabletem és telefonom után ha leülök elolvasni egy könyvet, akkor jó eséllyel az is rám fog merülni, ahogy a cigim is. Picsába a sok töltőkábellel.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #71245 üzenetére

    Impedencia is a bitch.

    spanyoll: nem ihatok.Sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Isten áldja meg azt aki a Noise cancellationt kitalálta. Szombaton örökbefogadtam egy ilyet, és a legcsöndesebb utam volt valaha egy repülőn. Meg a legszomorúbb is, mert zokogtam az árától. De pont az áprilisi amerikai út előtt úgy kellett mint egy falat kenyér.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz t_a_m_a_s #71547 üzenetére

    Egy húszassal olcsóbban vettem mint az árgépes árak. Éljen a reptéri Duty Free.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz t_a_m_a_s #71550 üzenetére

    Fájt bőven persze :DDD - főleg így az esküvő évében :D

    Asszonynak meg sem mondtam mennyibe kerül, mert szerintem leütött volna egy lábos paprikás krumplival. :)

    Amúgy ez a cucc nem a BT miatt fájt ennyibe, a feléért már simán rohadt jó BT képes füleseket kapsz. Sokkal inkább a Noise cancellation miatt, ami viszont ha egyszer ültél 9 órát egy folyamatosan síró gyerek mellett egy fémhengerbe össze zárva, akkor pontosan tudod hogy mennyire kurvára hiányzik az életedből, pedig addig nem is gondoltad hogy valaha szükséged lesz rá :DDD

    Btw. úgy ki vagytok az árán akadva, mintha nem a fél topic gadget buzi lenne, és nem költött volna el mindenki legalább fél milliót fotós cuccokra, meg egyéb kacatokra :D :P

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz spanyoll #71555 üzenetére

    Itt írtam arról mennyit megyek. Egy évben kb. 120 000 km a levegőben. Órában nem számoltam össze hogy mennyi az annyi, de sok. A tengeren túlra egy évben 3x megyek legalább, ez 6 út, változóan 8,5-11 óra között/út (és persze soha nem direkt járatokról beszélünk, hanem mindig átszállhatok még az USA-n belül is, Pestről meg csak most lesznek közvetlen járatok - de azok is Lufthansa partner LOT üzemeltetésében, nekem meg a KLM-el vannak pontjaim, meg arany kártyám - magyarul nem sokat fogok LOT-al közlekedni).

    Emellé rengeteg a 1,5-2,5 óra közötti utam (70 fölött), ami legalább annyira irritáló ha a piától visongó brit csatakancák társaságában vagy, vicces kedvű mobilról zenét ordíttató oroszokkal, vagy ha egy síró kisgyerekkel kell végigülnöd.

    A tavalyi évet még végigcsináltam egy egyszerű RHA MA750i-vel, de az ilyen fülbedugósok nem az igaziak a levegőben, mert a légnyomás változás amúgy is szétszedi a dobhártyát, főleg ha le is szigetelsz egy ilyen fülessel. Plusz hiába agybadugós a füles, nem szűr zajt, nem zár ki teljesen, így ahhoz hogy elnyomd a környezeti zajokat ordíttatni kell, ami nem is egészséges, plusz nem segít amikor aludni akarsz.

    Plusz le fogom cserélni a jelenlegi telefont az év végén, és persze minden buzi gyártó újítása az, hogy a jacket lehagyják. Ugyan ennek a fülesnek a BT képes verziója 45-50k (RHA), és itt vettem egy nagy levegőt, hogy ha már úgy is ki kell baszni ennyi pénzt rá, akkor olyat veszek ami elketyeg egy pár évig, és kiszolgálja minden ügyes bajos hisztimet.

    Most meg imádom azt is, hogy headsetnek is kiváló - igaz nem épp helytakarékos kompkat megoldás, de valamit valamiért. 20 óra üzemidőhöz kell az akku kapacitás.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz j.bravo #71559 üzenetére

    Pont ezért nem is szoktam hisztizni azokkal a szülőkkel, akiknek a gyereke sír a repülőn. Mi a szart tud vele csinálni, próbálkozott, csitítgatta, egyszerűen ha a poronty elkattan mert fáradt, lökheted a tudományod. Felnőttként sem egyszerű aludni a turista osztályon, nemhogy gyerekként. Láttam olyan anyukát amúgy, aki végig sétálta ölében a gyerekkel a 9 órás utat. Emeltem kalapom előtte, de senkitől nem lehet ezt elvárni.

    Az ülés rugdosás az más kérdés. Azért ütök.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Real_Necro #71578 üzenetére

    Real_Necro:

    Addig keress új helyet amíg tudsz. Komolyan.

    (#71582) Byk01: Na nem, ezt nem. Más az amikor sír a gyerek, mert kialvatlan, fáradt, vagy épp fáj a füle a légnyomás változástól, és más amikor egy hisztis kis szar, és igazából csak meg kellene agyalni.

    Nincs (még) saját gyerekem, és amúgy rohadtul zavar ha más gyereke tönkre vágja a nyugalmamat, de vannak dolgok, amikkel természetesen megértő az ember, mert majd Ő is fog hasonló helyzetbe kerülni. Tiszta sor.

    De ezt nem. Ha ilyen hisztis kis pöcs a kölyköd, akkor autózzál b.meg, vagy legközelebb kérd meg apát hogy húzzon gumit a cerkára, mert úgy tűnik a reprodukciónak csak az élvezeti szakasza volt meg, aztán nevelni már elfelejtettél.

    Econ: Sajnos a cég nem fizeti a drágább jegyeket. A turista megvan $1100-1200 körül, míg a business alaphangon $3500. Nem igazán téríti senki, saját zsebből meg nem fogom kifizetni. Az összegyűjtött mérföldekből tudnék amúgy upgradelni, de azokat a nászutunkra gyűjtöm, mert sajnos a "ahova az életben el szeretnék jutni bakancslista" 8 pontos Arial szimpla sorközzel írva is hosszabb mint a varázsló szakálla, pedig csak város neveket és régiókat tartalmaz.

    Egy amcsi út meg mocsok drága ha saját zsebből fizeted (ez az egyik úticél a mézeshetekre, a másik meg egy európai körút... Skócia, Brugge (újra), Maldív-szigetek, Lisszabon, Vissza Luganoba, Bergen, Provance és Toscana... sorolhatnám... És akkor még nem beszéltünk az olyan helyekről mint a Ha-long öböl, vagy Patagónia, amit egyszer a saját szememmel szeretnék látni. Áh, végtelen.

    Jah, és amúgy én is 190 cm vagyok, mellé 145 kg.... kész kínszenvedés egy-két légitársaság economy osztálya. A hosszú utak után meg úgy nézek ki, mint egy rommá klopfolt rövidkaraj melegítőbe öltözve (egyszer repültem övvel, farmerben, zakóban 11 órát. Soha többé. Paraszt dolog melegítőben lenni, de leszarom már. Ahogy Freddy mondta, ha ennyit kell menni, tegyük kényelmesen.

    Btw. ha már itt tartunk még a Vegasi út előtt Tiranaba menet tesztelhetem újra a Wizz járatokat, meg mehetek Manchesterbe is, valamint lehet hogy át kell ruccannom a Vatikánba :D

    Tavaly voltak olyan ötletek is, hogy megkapom a közép és dél-afrikai régiót, és repülhetek oda is... hát nem volt őszinte a mosolyom... Nairobi még okés, vagy épp Fokváros... de vannak ott olyan országok, ahova nem szívesen mennék már.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz aleister #71642 üzenetére

    Én nagyon ritkán, és csak elmegyek mellette.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz spanyoll #71673 üzenetére

    Nekünk is belengette a főbérlő apja, hogy hazaköltözik a család, Csilla meg rápörgött ezerrel. És addig nem is nyugodott meg, amíg fel nem hívtam a főbérlőt, hogy megbeszéljük a dolgot, hiába mondtam neki hogy nem eszik azt olyan forrón.... Mint kiderült jövő júniusig tuti kint maradnak.

    Szerencsére határozott idejű a szerződésünk - május 1-ig szól - szóval akkor sem lett volna óriási para ha esetleg hazajönnek, bár a macerát én is elkerültem volna. És emelni sem emelnek (mert azt mondta a faszi, hogy úgy tervezte hogy ha neki emelnek Bécsben Ő is emel, szerencsére ez nem történt meg - plusz a jelenlegi 160k-s bérleti díj felé már én sem mentem volna, azért nem a belvárosban lakunk).

    Amúgy az a 100k sajnos szinte esélytelen, ha mindent tartani akarsz :/

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Mercutio_ #71701 üzenetére

    Alapvetően a kivándorlás az egyik oka a magas ingatlan áraknak.

    Sokkal inkább felhajtó erejű az, hogy a fővárosban koncentrálódik a legmagasabb fizetőképes kereslet (meg az osztrák határ mellett), a kivándorlás megemelte a kereseteket sok embernél - valahogy a versenyképes munkaerőt pótolni kellett, és ez egyenes út volt a szolgáltatások árának emelkedéséhez is. Továbbá sokan olyanok is kivándoroltak, akik már itthon is összekapartak ezt-azt, így tett az én főbérlőm is, és az itthon kiadott ingatlana többek között fedezi egy részét a kinti bérleti költségeknek (vagy a lakáshitelét).

    Továbbá a CSOK is bebaszott a lakáspiacon mint az állat, mert hirtelen 30-40%-al lett drágább építkezni, illetve lakást venni, mert ugye nem hülye senki, ha teheti pénzt keres.

    A menőbb egyetemek és jobb munkalehetőség miatt is sok vidéki költözött fel a fővárosba, ami az albérlet piacon megint egy kisebb boomot okozott (akit elszívtak az EU-s munkahelyek, azt vidékről pótolták a munkaadók).

    Arra leszek kíváncsi, hogy ha majd az építkezés áfája vissza mászik jövő év végén az 5%-ról 27-re, mekkora lakásár robbanás várható újra.

    Amúgy a legszebb az egészben, hogy itt vagyunk a menyasszonyommal, 32 és 31 évesen - és ha nincs az új állásom valószínű 40 éves korunkig sem lett volna új lakásra való pénzünk, de így is küzdünk mint malac a jégen érte, hogy legalább a következő két évben elindítsunk egy lakáshitelt.

    A melóm miatt meg mindenképp egy nagy lakás jöhetne csak szóba, esetleg egy kertes ház, legalább 2+2 fél szobával, mert kell egy külön iroda, és ha már veszek, akkor olyat veszek ahol gyerek szobát is ki lehet alakítani. Egy ilyen új lakás, amit előtte még nem fingott tele valaki 45 millió körül van jelenleg itt a mellettünk épülő lakóparkban. 45 millió. Ha össze tudok rakni 6-ot két év alatt, akkor már boldog vagyok. És hol van akkor még a vége? De a jelenlegi lakás is olyan, hogy 30-32 alatt nem tudnám megvenni, de semmi luxus, csak nem panel, hanem egy tégla építésű sorház második emeleti lakása, kint a külvárosban. Az előbbire 9 milla lenne a beugró, az utóbbira 6, kb.

    A mi korunkban már a második gyereknek kéne jönnie, de meg sem fordult még a fejünkben a dolog, pedig egyikünk sem az egyetemen vesztegette a húszas éveit (én is végeztem 23 éves koromra, Csilla meg most küzd levelezőn), csak sajna a büdös nagy magyar valóság az ezt kínálja a fiatalok számára.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Mercutio_ #71717 üzenetére

    Akkor még nem volt olyan melóm, amiből ki tudtam volna gazdálkodni egy lakásra való önerőt. A jelenlegi párommal épp akkor jöttünk össze, Ő is albérletet fizetett. Szerinted?

    Egy iroda helység bérlete tök jó lenne - na árban azért nem -, de senki meg nem fizeti nekem. Ráadásul nem vagyok ÁFA körös, így leírni sem tudok semmit, főleg nem a bérleti költségeket.

    Sehonnan nem éri meg.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Srácok, mindig megy itt az autós buzulás...

    Nézegetem a választékot, és egyre jobban hajlok a 2010-14 között gyártott Mondeók felé. 2 literes TDCI, Automata, Titanium felszereltség körüli, Nem igénylem azt hogy minél kevesebbet fusson, ha rendben volt tartva... van valami tanács mellé?

    Nem azonnali a vásárlás, olyan 2-3 hónap, de már most nézegetem a kínálatot, meg próbálok utána olvasni mindennek.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Real_Necro #71746 üzenetére

    Igazából a kényelem miatt érdekel az automata. Azt olvastam hogy a Powershiftek kényesek a 60000-kénti váltóolaj cserére, de ha az megvan, azok is gondmentesek. Elvileg.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz rbalint88 #71754 üzenetére

    A használata igen vegyes lenne. A városban inkább hétvégén, illetve ha menni kell a város másik pontjára napközben akkor (mondjuk egy héten 4-5 alkalommal, de nem melóba járni kellene).

    Havonta legalább egynapos 4-5 nagyobb vidéki út, illetve havi 1-2 külföldi út van tervben vele (a Ljubjana, Prága, Bécs, Zágráb, Belgrád, Pozsony vonzáskörzetben), továbbá esetleges nyaralások, pihenések - vegyesen országút/pálya használatban.

    "Ha csak ketten hasznalnatok es azert akarsz ekkora hombart, hogy te elferj, de a hatso ules es a csomagter helykinalata nem annyira szempont..."

    De szempont. Ha "business" miatt utazom, akkor szükség lesz a hombár seggére, mert lesz mit pakolni bele.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #71784 üzenetére

    A gyerekkori legjobb barátom apja kitett FB-re egy migráncsozó cikket. Az hogy távolabbi ismerőseim között vannak Fidesz hívők, és fossák a baromságukat, azt mondom rá hogy oké... legyen, ritkán jut el hozzám, de ha mégis, és zavar, akkor leiratkozom a feedjükről. Viszont itt jött el az a pont, amikor már beleálltam a vitába, mert egy olyan emberről beszélgetünk, akit gyerekkorom óta ismerek.

    Idézem a beszélgetést:

    "Mi nem ezt akarjuk. Erről miért nem eszélnek az rtl klub híreiben. Szégyelheti magát minden ,, magyar" ember aki a bevándorlásra szavaz. Ugyan ez van Svédoszágban, Finnországban, Belgiuumban, Franciaországban stb. Szavazásnál erre gondoljon minden migránssimogató hazaáruló."

    Válaszom:

    "Tudod Pista, a tévénézés helyett menj körbe Európában (ahogy én teszem), és láss a szemeddel, ne csak az eléd tálalt fals propagandát fogyaszd. A helyzet nem idilli, és valóban tenni kell valamit egy olyan helyzetben, ahol szó szerint egy kontinensnyi ember kezd el menekülni a háborúk, víz- és élelemhiány elől. Vagy dönt úgy, hogy neki mindenhol jobb, de ott ahol van éppenséggel nem, mert az élete forog kockán, vagy azt látja, hogy senki és semmi nem akadályozza meg azt, hogy Ő átkelhessen egy jobb jövőt ígérő helyre. Kezelni kell? Persze. Legyen ez a mindennapok kérdése olyan embereknél, akik az életben nem találkoztak még csak arab vagy afrikai emberrel, nem hogy menekülttel? Kötve hiszem.

    Köszönik szépen amúgy, az általad említett országokban (és még egy párban ahol jártam az elmúlt két évben), élik az emberek a mindennapjaikat. Igen, van egy-két idióta, akit ha épp erőszakolnak, akkor is foggal-körömmel küzd a liberális világképéért (és őket sem épp piedesztálra emelném), de azzal sem leszel beljebb, ha vakon fújod azt amit szó szerint a kormány média eléd szór. London, Amszterdam, Brüsszel, München, Manchester csak egy pár város ahol jártam (nem beszélve az USA-ról). Valahogy ott nem jellemző az ilyen jellegű propaganda, pedig ők valóban érintettek. Náluk valóban vannak terrorcselekmények, valóban halnak meg emberek oktalan, esztelen és visszataszító kegyetlenségek miatt.

    "Panem et circenses - kenyeret és cirkuszt" a népnek, tartja a mondás. Sokkal egyszerűbb itthon szétszórni ezt a szar propagandát, mint az olyan dolgokkal foglalkozni, ami valószínű el sem jut sokakhoz, hogy miért lejt a pálya a választásokkor, miért szerezhet a Fidesz 2/3-addal, amikor kevesebb szavazatot kap, mint amennyivel 2006-ban elvesztett egyet, miért kell hónapokat várnia egy közeli családtagomnak szövettan eredményre, miért él az általános iskolai osztálytársaim harmada külföldön, miért kell nekem egy évben 120 napot a páromtól, barátaimtól, családomtól távol töltenem, hogy versenyképesen megfizessenek, miért álltunk rá a gyári melós képzésre, ahelyett hogy a jövőnkbe és az oktatásunkba invesztálnánk, miért tart ott egy átlagos 30 éves pár, hogy saját lakást éppenséggel alig bír megvásárolni olyan árak vannak, mellé viszont elenyésző épphogy túlélésre elegendő fizetések, miért nem épült még meg a mai napig a 3-as metró Káposztásmegyerig, miért gazdagodnak megint olyan emberek és olyan rétegek akik gyakorlatilag ha meg kellene élniük a munkaerő piacon valószínű éhen halnának annyira alkalmatlanok bármire, és mégis ők vesznek milliós villákat, nyaralókat, jachtokat, juttatják helyzetbe a haverokat, családokat, és még sorolhatnám.

    Tudod 2010-ben mindenki jóízűen szajkózta az elmúltnyócévet, hát a helyzet az hogy megint elmúlt 8. 16 év az én felnőtt életemből, 16 a tiédből és a te korosztályodéból, és nem hiszem hogy akár te, akár bárki más előrébb tartana, mint tartott 16 éve, viszont nem élünk örökké, hogy ezek a dolgok másodlagosak legyenek.

    Szóval ha idáig eljutottál az olvasásban, azt javaslom hogy gondold végig hogy valóban az-e a fontos az életben, hogy valaki migránssimogató, vagy nem, hanem inkább az, hogy a gyereked, vagy a leendő unokád egy kicsit is jobban éli-e le az életét, mint akár te tehetted, és megtehet olyan dolgokat, ami a te korosztályodnak pont nem adatott meg, egy hasonló rendszerben.

    Én nem sokat éltem abban az érában, de elég fellapoznom egy történelem könyvet ahhoz, hogy tudjam - nem is szeretnék, és ha azon múlik én leszek a következő, aki 30-as évei elején emeli a kalapját, és elindul a világba, ahol lehet hogy hangyányit nagyobb az esélye annak hogy valami állat felrobbant, de legalább élhetek egy normális életet."

    A válaszát már ide sem másolom, mert kb. annyi volt hogy igazam van egy pár dologban (szerintem amúgy mindben), de én nem jártam "no-go" zónákban, így nem is érthetem Ő miről beszél... És itt feladtam a dolgot, mert felesleges. Felesleges a billentyűzetet koptatni. És ez az eset azért is esett nagyon rosszul, mert a csávó nincs elzárva a hírek elől, mint a vidékiek jó része. Ő ezt választja.

    Ahogy Freddykém megfogalmaztad, "puhos-kancsöcsös középkorú malacok" a fotelből okoskodnak, úgy hogy a valósághoz semmi közük. Ez az ország. Ez az Országunk. Ebben élünk. Együtt. Még egy ideig. Ha itt megint 2/3 lesz, én veszem kalapom, és költözünk kifelé az asszonnyal valami migránsövezetbe, amíg lehet és Viktorka nem dönt egyszer úgy, hogy útlevelet sem adnak már ki csak úgy, csak a haveroknak.

    Szörnyen igaz az amit mondtál. "Nem értem, miért kell ekkora kurva nagy árkokat ásni ebben a szegény országban. " Én sem. És rettenetesen szarul érint az, hogy egyre inkább úgy néz ki a dolog, hogy két újabb fiatal fogja itt hagyni az országot és a lelkes árokásó elvtársakat. Mert elegem volt ebből a közegből.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Balinov #72459 üzenetére

    Nagyon messze van a Moanatól. Az sokkal jobb lett. Cuki volt a Coco, de csak cuki.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz jjeahh #72554 üzenetére

    Hozd ide a hegyeidet, meg a medvéidet, én tekerek veled... amúgy is most délutánonként picsa fogyasztási céllal, meg mozgás élvezetének hiánya miatt tekerek.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz rbalint88 #72573 üzenetére

    Itt Augusztus 31 az esküvő... :)

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #72601 üzenetére

    Barcelona, Lisszabon, Porto. Földközi -tenger vagy az Atlanti Óceán, tengerpart van, történelem és néznivaló szintén. Oda repülötök, bérled az autót, és boldog vagy.

    Szervezett útban nem tudok segíteni mert azoktól a hideg ráz.

    Esetleg Monaco, de ahhoz még egy pár embert be kell perelned, hogy kifizesd :D

    Nekem ez a három régóta a bakancs listán van, majd ha végre oda jutok akkor elmegyünk. Ha nem muszáj a tengerpart, akkor menjetek Bohinjba, nekem nagy szerelmem az a tó.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #72733 üzenetére

    Nem, abszolút nem faszság.

    Nem egy filmtörténeti műremek egyik sem, nem lesznek tengermély diskurzusok, de a szórakoztató, lélegzetelállító, CG csillivilli, pár humoros betéttel.

    Nem kell tőle hasraesni, de képes vagyok én is újra és újra elővenni. Mert szórakoztat. Ennyi. Nem kell ezektől a filmektől se többet, se kevesebbet várni (bár Michael Bay vehetne leckéket arról, hogy kell robbantásésfémütközikfémnekpornót csinálni, és akkor talán a Transformers sorozat nem lett volna minen idők legszemetebb akciófilm sagaja, miközben az oldschool animációs sorozat rajongói örjöngve zokognak, Bay úr kasztrálásáért tüntetve).

    Tényleg nézd időrendben .

    Az Infinity War pedig lenyűgöző, kicsit kevésbé vicces, a képregényeket nem ismerő, filmrajongónak pedig sokkoló élmény volt. Megérte a mozijegy árát, főleg a Pink moziban, felirattal, nagy fotelben elnyúlva.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #72775 üzenetére

    Öcsém itt dolgozik az Aquaworldben. Úgy döntött tegnap (mert a budaörsi be volt állva ahogy Freddy írta), hogy köszöni, vár inkább nálunk, iszik egy kávét, megvacsorázik, és csak utána megy haza. Este 10-kor indult el, a Budaörsi még akkor is állt.

    Kápmegyeren az M2-es felújítása borzolja a kedélyeket amúgy, tonnaszám állnak az autók minden délután a Külső-Szilágyi úton, és mind az M0-s lehajtók, mind ez az út szakasz órákra beáll. Szóval jóóóó...

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz jjeahh #72823 üzenetére

    Én magam csak 25km-t tekertem le múlt hétvégén, és attól is fájt a seggem. Igaz, azóta minden nap még legalább 8-10 km csak a poén kedvéért (meg hogy égjen a zsír a dagadékról).

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #72874 üzenetére

    Azzal kifogtad a legalját a Marvel univerzumnak. Nézd meg az Antmant. Nem gondoltam volna hogy valaha érdekelni fog, de az egyik legviccesebb Marvel film lett, vagy a Dr. Strange is jó ahogy Madgie mondta.

    Btw. a Hidden Figurest én is ma néztem végig sokadjára, imádom azt a filmet. Hasonló témakörben (kevésbé boldog végkifejlettel, de ugyanez a fekete egyenjogúság, plusz fehér felsőbbrendűség rombolása) a Help! egy nagyon kiemelkedő film, és a Remember the Titans is hasonló (plusz én imádom az amerikai focit, szóval azért is plusz jópont, mert az egyik legjobb amerikai focis film).

    Szigorúan eredetiben. Rájöttem hogy annyi filmen sikerült már a szinkronnak rombolnia... Jesus.

    Jó mondjuk én a magyar antiszinkron klubbot is megalapíthatnám, annyira rühellem a szinkronokat.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Freddy, láttad a Bánáti levelét?

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #73034 üzenetére

    Ah... Magas listaárat generálni, majd onnan rohadt sokat engedni: sales rule 101.
    A Ford még mindig küzd a megbízhatatlan bélyeggel, pedig már az MKIV-es Mondeo is egy elég pöpec és megbízható jármű lett, tele van Ford taxikkal a város.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Na szóval korábban írtam hogy Powershiftes Mondeokat nézegetek, meg hogy autóvásárlás, meg faszom... Hát ez lett a vége... Majdnem limuzin forma, majdnem középkategória, majdnem kisfogyasztású, majdnem olcsó fenntartani.... Ja egyik sem :DDD

    A barátomék adták el, mert vesznek egy új autót, de az elmúlt két évben gyakorlatilag minden olyan fontos alkatrész cserélve lett benne, ami nagyon fájna. Az átnézetésnél az is kiderült, hogy gyakorlatilag patika állapotban van, majd 5000 km múlva kellene cserélni rajta egy hátsó fékbetét párt.

    Tudom, drága lesz... Az is. Leszarom. :)

    Ja és képzeljétek, a közhiedelemmel ellentétben, széria az index! :Y

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Real_Necro #73113 üzenetére

    Na most a kihangosító működik, de aki ezt így kitalálta, azt addig ütném, amíg Freddy jogászkodni tud. Mire párosítod a telefonnal... -.-

    Viszont A2DP-t nem tud, szóval a következő beszerzés az autóba egy Dension Gateway Pro BT, azzal megoldódik a kettő egyszerre.

    m3ss: Ne is mond, úgy parkolok vele mint egy mazsola, mert mindig azt hiszem hogy már rég nekimegyek valaminek akkora orra van, de legalább a seggét sem érzem hol van. Amúgy rohadt kényelmes, bézs bőr sport ülésekkel. Mondjuk a futóműve pattogós, de gondolom a Miatáé sem épp egy leányálom ezeken a szar utakon.

    A motor meg a híres hirhedt rosszéletű 2.0 Diesel, N47-es. Szerencsére baj nincs vele, semmije sem lóg, vezérlést meg cseréltek benne 50e km-el ezelőtt.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz t_a_m_a_s #73150 üzenetére

    Pl. az enyém ilyen, mert a cég központ 7 órával tőlem nyugatabbra fekszik. Szóval ha valamit érdemben el akarok intézni akár a sales teammel, akár az engineeringgel, Q&A-vel vagy a supporttal, akkor bizony este 10-kor, vagy néha 11-kor is akár levelezek.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #73166 üzenetére

    Ha gyorsítani akarod kicsit a gépet, akkor érdemes ezeket a szarokat kilövöldözni. Esetleg low priorityt be lehet ezeknél állítani, hogy majd egyszer utolsókként betöltsenek, ha esetleg már minden máson túl vagy, vagy ha valóban nem kellenek indításkor akkor lődd ki őket a halálba. Ehhez szakember sem kell már, bemégy a task managerbe és a Startup fülre kattintva meg tudod határozni hogy mi induljon el indításkor, és mi nem. Persze itt csak ésszel, bár a startup menüben elvileg csak 3rd party applikációk jelennek már meg, így nagyon nem tudsz magaddal kitolni, de ha pl. a Bonjour servicet kilövöd, onnantól az iPhonet marhára nem fogja felismerni a géped, amíg vissza nem indítod a dolgot.

    Azt vettem észre amúgy mostanában, hogy a 8GB memória Win10-en mint halottnak a csók, tetszik nem tetszik. Ugyanis megnyitsz egy Chrome böngészőt, vagy egy Firefoxot, elindítasz két-három tabot rajta, és hoppp elszaladt vele 1,5-2GB rendszer memória. Ha esetleg van még nyitva egy Word, egy Excell meg egy Outlook, már az is lezabbant vagy 500 MB-ot, kérdés nélkül.

    És innentől már nem is kell sok hozzá, hogy a rendszer által elfoglalt memória terület + a böngészők + irodai programok együtt 80% fölé lökjék a memória használatot. És akkor még nem fut egy MediaEncoder a háttérben, vagy tesztelésre nem fut párhuzamosan 7-8 VLC (ezzel hálózaton keresztül játszok ki videósávokat az eszközeinknek egy speckó protokollon, ezzel tesztelem pl. a nagyobb képpultjaimat itthon).

    További érdekesség, hogy az Edge talán az egyik legjobban megírt böngésző jelenleg a piacon memória felhasználást tekintve (Operát nem mértem mostanában, arról nem tudok nyilatkozni)... Szóval elmehet a sunyi faszba a Google is, meg a Mozilla is - egyedül a kényelem menti még meg a Chromeot a gépen, mert hozzászoktam.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz zolka78 #73184 üzenetére

    ez a világ napijegy. Ez magától nem aktív, valaki aktiváltatta az elofizeteseden. Az a szitu hogy a mai okos telefonoknál ha nincs automatikusan kikapcsolása a data roaming akkor még jobban is jársz egy ilyennel, mert a sok szar applikáció ott mászik fel a netre, ahol tud és mondjuk pont Montenegróban vagy Boszniában ilyen elcseszett roaming díjak vannak hogy 300 Huf/10kbyte vagy még rosszabb.

    Viszont ha ez be van lőve, telefonhívásra vagy egy SMS-re is aktiválódik, és levonja a 3k-t. Én sokat megyek EU-N kívülre is, és marha jó hogy akár Moszkva közepén is napi 3 gurigából megúszom a mobilnet roamingom, meg a hivásokat.

    Szóval szerintem ott van a kutya elasva, hogy a feleséged eredeti csomagján ez ott volt, és amikor kötötted a szerződést akkor lehet hogy bepipáltattad véletlenül.

    Mondom, ezt külön aktiváltatni kell ezt a szolgáltatàst, automatikusan (eddig) nem élt egyetlen elofizetesen sem.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #73309 üzenetére

    Gorgo, próbáltad már ezeket?

    Mert már csak azért kérdezem, mert anyám is vett magának egyet, és a legjobb barátomat is rábeszéltem arra, hogy vegyen egyet, mert a felesége épp akkor került kinder surprise állapotba, és ugyan az asszony gyémánt fülbevalót kért ( ;] ), de helyette kapott egy Xiaomi-t. A cucc tisztán tart (tényleg jól dolgozik), bemászik oda is, ahova te már nem hajolsz le - ahol a papok táncolnak effektus, akkor is elindíthatod amikor nem vagy otthon - távolról, és nem kell elmagyarázni egy gyakorló apukákból álló társaságban, hogy mekkora könnyebbség anyának ha nem kell még ezzel is baszódnia, mikozben a jobb melléről a gyerek lóg, próbálja a lakást közben renben tartani, és az ügyes-bajos faszságok miatt szaladgálni össze-vissza.

    Jó dolog a robot porszívó, csak nem szabad 50-60k-ért valami szart venni, hanem utána kell menni hogy melyik a jó, és melyik éri meg a pénzét. A Xiaomi pl. simán.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz spanyoll #73302 üzenetére

    Ez amúgy a szopikupon netovábbja. Részvétem. Mi lett a sztori vége?

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz rbalint88 #73395 üzenetére

    4. évadra lett belőle elegem. Aztán a barátom mondta, hogy a következő évad vállalhatóbb lesz, de nekem már sok volt a főszereplő csaj szenvedése, szóval kaszáltam. Aztán meglátjuk....

    Amúgy ha jó sci-fi, akkor a "The Expanse".

    Simán lever minden Sci-fit az elmúlt 10 évből.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz jjeahh #73605 üzenetére

    Ha még nem nézted: Bron avagy Broen - magyarul A híd. Nagyon jó sved/dán krimi sorozat.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Mr.Csizmás #73675 üzenetére

    Nem kell túlbonyolítani a szerződést, de én a helyedben ilyenekre figyelnék (a szokásos szerződéses formaiaságokon kívül).

    Meghatároztok kauciót, amit általában el is veszítesz ha szerződési idő lejárta előtt felmondod a kecót. Ha Ő mondja fel a szerződés lejárta előtt, akkor a kaució duplája jár neked. Mindenképp határozott szerződést köss, vagy ha határozatlan, akkor három hónap felmondási időt köss ki minimálisan, nehogy eszébe jusson a tulajnak, hogy akkor eladja a fejetek felől a lakást, és van két hetetek kiköltözni, meg új kecót találni.

    - Írjatok le minden mérőóra állást egy mellékletbe, vagy átadás-átvételi jegyzőkönyvbe. Ebből se lehessen vita. Rögzítsétek itt, hogy a rezsi elszámolás hogy történik. Nekem nincs a főbérlőmmel bajom, mindent rendben utal, de nah... Láttunk már karón varnyút.

    - Tisztán legyen leírva, hogy adott hónap melyik napjáig kell a bérleti díjat és a rezsit utalni. Általában a kettő nem egyszerre kerül fizetésre (nálunk úgy van hogy a bérleti díjat 10-ig megoldjuk de az előre van, az előző havi rezsit pedig utána fizetem valamikor 15-20 között, mert addigra kerülnek ki a pontos számok).

    - Mérjétek fel az állapotát a beépített eszközöknek, közösen egyezzetek meg benne hogy milyen állapotban van a sütő, hűtő, klíma vagy akármi ami a lakás gépesítéséhez tartozik, ez később ne lehessen vita tárgya.

    Én anno a saját szerződésünkben kikötöttem, hogy míg az okozott kárt megtérítjük (ami természetes), a természetes amortizáció okozta hibákat nekik kell elhárítaniuk, azonnal (vagy én megjavíttatom, és a főbérlővel elszámolunk később, levonjuk a lakbér árából).

    Ilyen volt pl. hogy a szagelszívó tönkre ment, vagy a garázskapunk beszart a motor. Persze a klíma tisztítást nem vertem rá, hiszen én használom a klímát, vagy a véletlenül eltört redőny roló dobot.

    Beszéljétek meg és rögzítsétek ha pl. internet vagy TV szolgáltatás van, hogy azt ki- és hogy fizeti tovább. Te is átveheted (én is átvettem végül az övékét egy idő után), mert egyszerűbb volt így.

    Tisztázzátok azt is, hogy mennyit fúrhatsz-faraghatsz. Milyen állapotban kéred az ingatlan, és milyenben várja vissza (tisztasági festés, bútorozott, bútorozatlan, etc).

    Első blikkre ezek jutottak eszembe, ha van kérdés jelezd nyugodtan :)

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Real_Necro #74266 üzenetére

    Városi kisautó, ovijárat, két gyerekkel, pakolható legyen -> Honda Jazz?

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz rbalint88 #74281 üzenetére

    Ez még a halloweeni. A karácsonyi az ilyen:

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák