Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka78

    senior tag

    válasz t_a_m_a_s #40430 üzenetére

    Nekem egy ilyenem van, ha akarom betudom állítan úgy, hogy majdnem egyenes testtartással üljek a bringán. Ha ezt még megtoldod egy ilyennel, akkor eléggé szabadon mozoghatsz. Én úgy gondolom, hogy eléggé egyéni az, hogy az embernek mi a jó a bringán, mi kényelmes. És itt most csak az urbánus felhasználásról beszélek, a sport teljesen más. Sőt, hogy minden jó legyen, nem ártana próbálni is. Persze ez nem mindig megoldható, de esetleg ismerősöktől, barátoktól lehet mondjuk nyerget, pedált kölcsön kérni, mert még egy drága pedált is meg nyerget is szívesen kibaszna az ember pár kilóméter után ha nem jó. Nekem tavaly a harmadik pedálom volt olyan amire azt tudtam mondani, hogy ez király. Persze ettől is megszabadúltam már de más okokból. Galyra ment az amúgy is szar cipőm amivel bringáztam, és vettem egy kifejezetten bringás cipőt, úgy is csak arra használom. Ezt lehet használni sima pedállal, meg spd-vel is. Októberben kaptam kölcsön egy spd pedált meg stoplikat kipróbálásra, mentem vele egy 110km utat, a következő héten az volt az első, hogy vettem spd pedált. Nyeregnél szerintem nincs olyan, hogy tökéletes. Olyan van amit nem akarsz kibaszni az első 10 percben, és még másnap is tudsz ülni rajta nagyobb nyűg nélkűl. Nekem szerencsém volt elsőre sikerűlt belenyúlnom, nem töri a seggem, pedig nem is nevezném drágának a maga 7e árával. Jó olyan van, hogy 60-100km után néha kiállok a nyeregből lejtőn, de ott már a derekam is mozgatom egy kicsit. És ahogy víz is írta jók a bringás ruházatok is. Bár én mindennapos közlekedésre nem használok sem kesztyűt(telet kivéve), sem betétes gatyát. Viszont ha túrázni megyek, akkor jön a kesztyű is, meg a betétes gatyó is. Szóval tényleg az a lényeg, hogy ki kell egy kicsit tapasztalni mi a jó neked. Meg azért néha kell kompromisszumot is kötni a felhasználást tekintve. Én pl. szeretem a vékony gumikat, eddig 32-es városi gumit használtam, de berepedezett és cseréltem. Mivel nyáron lesz egy 6 napos túránk Romániában és Szerbiában, ahol lesz egy 60km rész a Retyezátban ahol nincs beton út, így egy ilyen szélesebb 37-re váltottam. Érezni is, hogy egy kicsit lasabb a jószág, nagyobb a gördülési ellenálása, de nem hajt a tatár. Viszont már bemerészkedtem vele oda is, ahova előtte nem.

    szerk: szar az első link helyes

    [ Szerkesztve ]

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák