Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BluEyes

    őstag

    válasz Vanos #1 üzenetére

    1GHz elég a zenehallgatáshoz. A nagyobb erő a real time digizéshez/keveréshez/effektezéshez stb. kellhet. Ha egy 3000+ Amd procit (Sempron is elég lehet talán) vissza veszel 1 gigára, akkor elég neki kb. 1V vagy még kevesebb magfeszültség (az 1,45V helyett), és máris kész a néhány vattos, passzívan, esetleg leszabályozott vagy 5 voltra átkötött ventivel hangtalanul hűthető procid. Ezért ne vegyél drága spéci-takarékos izét.
    A probléma inkább a winyóval lesz, főleg ha venti-mentes cuccban gondolkodsz, ugyanis nem lesz légmozgás a házban. Az én zene-gépem háza ilyen: [link]
    Más az eleje (nem csíftek, hanem noname, harmad áron), ugyanezzel a belsővel. Annyira szerencsétlen a vincsi helyének a kialakítása, hogy a meleg miatt rendszeresen kékhalálozott a gép, úgyhogy meg kellett barkácsolnom, és most egy külön venti (5V-ról megy, hangtalan) nyomja a levegőt a merevlemezre. Azt tanácsolom, hogy gondolkodj el a notebook vinyókon, annyival nem drágábbak, viszont csendesek (5400 rpm), hűvösek.
    Tápot passzolom. Én a linken látható mAtx tápocska ventijét átkötöttem 5V-ra, nem tökéletes, de ennyi kompromisszumot bevállaltam. Nem is a ventinek van hangja, hanem a hátsó kifújó rácsozatot kéne még kiflexelni, akkor csendben lenne.
    Amúgy ez a zajkérdés érdekes. Azt gondolnánk, hogy ha valahova, hát a zenehallgatáshoz csend kell. Viszont épp fordítva van, egy lecsendesített, ám valamennyit mégis zajongó gép hangjait már igen halk zenével is tökéletesen elnyomod, tehát nem zavaró. Ezek a kis fújtatások, halk percegések a vinyóból inkább a csendes tevékenységek közben vétetik észre magukat. Szóval szerintem pont erre a feladatra nem kell túlzásokba esni zaj terén, egy nagyon minimális szuszogást - ami egy egyébként teljes fordulaton is csendes ventinek marad a leszabályozás után - bőven el lehet viselni, és így a gép is stabil lesz, meg olcsóbb is, mint a passzív rendszerek. Persze szvsz. :)

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

  • tlac

    nagyúr

    válasz Vanos #1 üzenetére

    Kellene egy csendes DVD meghajtó (esetleg SW, amivel a max fordulat szabályozható)

    zenehallgatáshoz bőven elég ha kb 1x sebességgel pörög a cucc, szofveresen szabályozható szerintem a nagy többség
    viszont arra érdemes odafiegyelni, mert lehet itt sem lesz teljesen csendben
    pl. az enyémnek ilyenkor is van egy kis ciripelő hangja, viszont egy régebbi darab teljesen hangtalan volt

    [Szerkesztve]

  • dabadab

    titán

    válasz Vanos #1 üzenetére

    ''A hangkártya minimum 1GHz-es procit kér''

    Ez igy, ebben a formaban, biztos nem igaz. Ahhoz, hogy zenet hallgassal, egy sima 90 MHz-es Pentium is eleg, mar az is elbir a dekodolassal (foleg akkor, ha nem veszteseges, hanem vesztesegmentes codeceket hasznalsz), a PC meg a hangkartya kozotti transzfer meg annyira nem igenyel semmilyen szamitasi kapacitast, hogy CD formatumu wavokat mar egy 386 is siman lejatszott.
    Ha tenyleg csak zenehallgatasra lesz a gep, akkor szamitasi teljesitmenyre szinte egyaltalan nem lesz szukseged, akar vehetsz egy VIA alaplapot, ami full passziv (van rajta CPU meg integralt VGA is, azokhoz se kell ventillator) es mondjuk egy 60W-os kulso taprol megy (ami szinten full passziv, olyan, mint a laptopoke).
    Ezek utan az egyetlen kerdes az, hogy hol fogod tarolni a zenet. A legjobb az lenne, ha vmi szerveren, es onnan halozaton keresztul kapna a gep, igy vagy egyaltalan nem kellene bele HDD (es a halozatrol bootolna) vagy eleg lenne egy CompactFlash kartya. Ha viszont erre nincs lehetoseg, akkor sajnos lesz nemi hangja a gepnek, de erdemes korbenezni a laptop HDD-knel, azok joval halkabbak, mint a 3.5'' testvereik, viszont a kapacitasuk viszonylag korlatozott.

    DRM is theft

  • Khaal

    őstag

    válasz Vanos #1 üzenetére

    Én egy Dell minigépet használok ilyen célokra, GX240: intel815 chipset 1,6ghz p4.
    Két venti van benne, egy a tápban, egy a cpu-n nem lehet hallani őket. Ha jól emlékszem 125w-os táp van benne, szóval a fogyasztása se vészes.
    A gond a hdd, most egy 40-es van benne, de ez a leghangosabb komponens, viszont ha minden rendben megy 1-2 napon belül lecserélem egy 2,5''-ös laptop hdd-re amivel remélem a hang és a termelt hő is drasztikusan csökkeni fog. Laptop vinyóból kapni már 120-160 gigást. Optikai meghajtóból is slim (laptopba való) megy bele azok se szoktak túl hangosak lenni.

    Ebbe a gépbe viszont sajnos csak low-profile kártyák férnek bele, abból is egy PCI-s és egy AGP a vga-nak.
    Hangkártyát az integráltat használom, nincsen rossz hangja szerintem, de nekem csak mp3 megy róla.

    Dell-nek a GX sorozatban van egy mérettel nagyobb fekvő házzal szerelt verziója is, amibe már 2 teljes méretű PCI kártya fér bele, és az optikai egység is normál méretű, bár annak lehet valamivel hangosabb a tápja.

    Olyan 20-30 körül adják ezeket kiépítéstől függően, persze ezek már csak használtan kaphatóak.

    Ha csak mp3-ra kell akkor már egy 100-150mhz-es gép is bőven jó, pl win98-cal.

    Ha a pénz nem probléma akkor meg az említett Epia az ajánlott, ha csak zenehallgatásra kell a gép. Kis méretű, alacsony fogyasztású, elmegy passzív hűtéssel és külső táppal.

    [Szerkesztve]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Vanos #1 üzenetére

    Tápról pár tipp: ha ilyen átlag mondjuk 350-400as ATX-es tápot használsz, és levett procfesz, meg kis fogyasztású alkatrészeket használsz, plusz még a ventiket is leszabályoztad, akkor előjöhetnek olyan zajok, amiket eddig a szélzajtól nem halottál. Én jártam így, az egész gépet beépítettem egy masszív fa íróasztal szekrényébe, a procit 20%-al megtuningoltam, levettem a fesz 0.2V-al, plusz használom az fsb disconnectet, valamint szoftveressen amikor nem számol 4X lesz a szorzója, ezeknek köszönhetően kissé alulterhelt lett a 350W-s tápom, és magas hangon ciripel kicsit, aminek frekije függ az aktuális fogyasztástól. Amíg házban volt a gép, ezt a zajt sosem hallottam a ventik szélzajától. A vinyó(k) csendesítését meg úgy oldottam meg, hogy élükre állítottam őket, és alájuk tettem két darab gumis radírt, így csak a kereséskori kerregést hallom, amit viszont a legtöbb vinyónál lehet szoftveressen szabályozni.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Vanos #1 üzenetére

    szsvz:

    - CPU: Ahogy látom ezt megoldottad. Egy ''geode'' szintü proci pedig elmegy egy barom nagy
    bordaval venti nélkül is.

    - Alaplap: Milyen chipsetes alaplaphoz nem kell venti? Hát pl nf7 re ha raksz egy nagyobb bordát akkor arra sem.

    - Táp: Talán ez a legnehezebb. Én semmiképp sem 300Wos passziv tápot vennék, ha 50Wal terheled őket, sok else fog indulni vagy esetleg ciripelni fog. Vannak 80-100Wos spec külső tápok kb olyanok mint a notitap 0hangal na egy olyanra van szvsz szükséged.

    - Kellene egy csendes vinyó: 2.5ös noti hdd

    Na ahogy látom így a gép totál venti nélküli eléggé eset specifikus de vszeg maradhat is így. Ha meg nem akkor minendépp egy nagy nagyon drága de gyak hangtalan 10dB(A) S-Flex venti leszabályozva.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák