Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BluEyes

    őstag

    válasz Vanos #1 üzenetére

    1GHz elég a zenehallgatáshoz. A nagyobb erő a real time digizéshez/keveréshez/effektezéshez stb. kellhet. Ha egy 3000+ Amd procit (Sempron is elég lehet talán) vissza veszel 1 gigára, akkor elég neki kb. 1V vagy még kevesebb magfeszültség (az 1,45V helyett), és máris kész a néhány vattos, passzívan, esetleg leszabályozott vagy 5 voltra átkötött ventivel hangtalanul hűthető procid. Ezért ne vegyél drága spéci-takarékos izét.
    A probléma inkább a winyóval lesz, főleg ha venti-mentes cuccban gondolkodsz, ugyanis nem lesz légmozgás a házban. Az én zene-gépem háza ilyen: [link]
    Más az eleje (nem csíftek, hanem noname, harmad áron), ugyanezzel a belsővel. Annyira szerencsétlen a vincsi helyének a kialakítása, hogy a meleg miatt rendszeresen kékhalálozott a gép, úgyhogy meg kellett barkácsolnom, és most egy külön venti (5V-ról megy, hangtalan) nyomja a levegőt a merevlemezre. Azt tanácsolom, hogy gondolkodj el a notebook vinyókon, annyival nem drágábbak, viszont csendesek (5400 rpm), hűvösek.
    Tápot passzolom. Én a linken látható mAtx tápocska ventijét átkötöttem 5V-ra, nem tökéletes, de ennyi kompromisszumot bevállaltam. Nem is a ventinek van hangja, hanem a hátsó kifújó rácsozatot kéne még kiflexelni, akkor csendben lenne.
    Amúgy ez a zajkérdés érdekes. Azt gondolnánk, hogy ha valahova, hát a zenehallgatáshoz csend kell. Viszont épp fordítva van, egy lecsendesített, ám valamennyit mégis zajongó gép hangjait már igen halk zenével is tökéletesen elnyomod, tehát nem zavaró. Ezek a kis fújtatások, halk percegések a vinyóból inkább a csendes tevékenységek közben vétetik észre magukat. Szóval szerintem pont erre a feladatra nem kell túlzásokba esni zaj terén, egy nagyon minimális szuszogást - ami egy egyébként teljes fordulaton is csendes ventinek marad a leszabályozás után - bőven el lehet viselni, és így a gép is stabil lesz, meg olcsóbb is, mint a passzív rendszerek. Persze szvsz. :)

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

  • BluEyes

    őstag

    válasz Vanos #7 üzenetére

    MicroATX formátumú lapot keress, azokon van integrált vga általában. Olyat javaslok, amin vagy nVidia 6150 a vga típusa, vagy Ati vonalról az új Xpress 1250. Zenére igazából mindegy, milyen a vga, de lehet, hogy később beindul a fantáziád a nagyfelbontású mozi irányába.
    A procifoglalat AM2 legyen, olcsó, és az AMD azt ígéri, hogy majd a K10 is belemegy az ilyen foglalatba, tehát pár évig kapható lesz bele proci, ha bővítenél idővel.
    Mindjárt a Ph főoldalán egy kis olvasnivaló: [link]

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

  • BluEyes

    őstag

    válasz Vanos #18 üzenetére

    Grat, sikerült házilag előállítanod az Amd híresen takarékos Geode prociját :) Nem vicc! Én a Bartonnal játszottam ezt, és jókat röhögtem a Geode-fanokon. Zenélni bőven jó lesz az, hangkártyát bele, oszt jóvan!
    A pontos feszt nem egyszerű megmérni, de nem is biztos, hogy lényeges. Használd pl. ezt a progit: [link] Ez kiiktatja a proci épp nem használt regisztereit, amik így idle módba kerülnek, a normál üzem töredékét fogyasztják. Van benne hőmérséklet monitorozási lehetőség, és automatikusan indulhat a rendszerrel. Jópár wattot ill. celsius fokot takarít meg, hasznos progi.

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Új hozzászólás Aktív témák