Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khaal

    őstag

    válasz Vanos #1 üzenetére

    Én egy Dell minigépet használok ilyen célokra, GX240: intel815 chipset 1,6ghz p4.
    Két venti van benne, egy a tápban, egy a cpu-n nem lehet hallani őket. Ha jól emlékszem 125w-os táp van benne, szóval a fogyasztása se vészes.
    A gond a hdd, most egy 40-es van benne, de ez a leghangosabb komponens, viszont ha minden rendben megy 1-2 napon belül lecserélem egy 2,5''-ös laptop hdd-re amivel remélem a hang és a termelt hő is drasztikusan csökkeni fog. Laptop vinyóból kapni már 120-160 gigást. Optikai meghajtóból is slim (laptopba való) megy bele azok se szoktak túl hangosak lenni.

    Ebbe a gépbe viszont sajnos csak low-profile kártyák férnek bele, abból is egy PCI-s és egy AGP a vga-nak.
    Hangkártyát az integráltat használom, nincsen rossz hangja szerintem, de nekem csak mp3 megy róla.

    Dell-nek a GX sorozatban van egy mérettel nagyobb fekvő házzal szerelt verziója is, amibe már 2 teljes méretű PCI kártya fér bele, és az optikai egység is normál méretű, bár annak lehet valamivel hangosabb a tápja.

    Olyan 20-30 körül adják ezeket kiépítéstől függően, persze ezek már csak használtan kaphatóak.

    Ha csak mp3-ra kell akkor már egy 100-150mhz-es gép is bőven jó, pl win98-cal.

    Ha a pénz nem probléma akkor meg az említett Epia az ajánlott, ha csak zenehallgatásra kell a gép. Kis méretű, alacsony fogyasztású, elmegy passzív hűtéssel és külső táppal.

    [Szerkesztve]

  • Khaal

    őstag

    válasz Vanos #11 üzenetére

    Nekem a GX240-es Dell van, most, hogy beleraktam a laptop hdd-t már nem is hallani a hangját, csak úgy kb fél méterről van némi elektromos búgása. Három fajta házban lehet, ebből van egy kisméretű vékonycd-s álló / fekvő amiben csak egy PCI van és abba is csak félmagas kártya fér bele, meg van egy kicsit nagyobb álló / fekvő-házas normálcd-vel, amiben két normál méretű PCI van. Ezen kívűl van még ugyanez sima minitoronyban is.

Új hozzászólás Aktív témák