Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    válasz shev7 #3354 üzenetére

    Szia.

    Ping bent kiválóan megy, kifelé egyáltalán nem. Tracert azt mutatja, hogy a 2. pc eljut az én gépemig, és a köv. lépcsőben már nem érkezik válasz :(
    A 3.hálózati kártya egy 10/100-as,és azért lenne jó, ha az is működne (..és ez az a pont, ahol az XP ''kényszeresen'' hálózati hidat csinál) mert akkor a létező normál 5 portos swichemre ha rákötnék valamit, akkor az is lát(hat)ná a netet..
    Én sem értem mi van.. A wlan kapcsolat, 80-95%-os erősségű, távoli asztal-lal a 2 pc közül bármelyikkel bármelyiket simán átveszem. (pl. főgépen megosztottam a cd-olvasót, és a másikon gond nélkül olvastam róla, szóval a belső kapcsolat az megvan.) A 2. gépen megjelenik egy olyan hálózati ikon az óra mellett, hogy ''internetátjátó'', és ha rákattintok, valóban mutatja is az internetre/ről forgalmat..
    ..de akkor mi a fenéért nem megy?? ZoleAlarm-ban megadtam, hogy a 192.168.0.x-es tartományt mind trusted, mind internet zonákba engedje át, a win tűzfalakat meg mindenhol lelőttem + ellenőriztem N-edszer is....

    Mr.CsiT

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Aktív témák