Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    Sziasztok!

    Elnézést, ha volt már ilyen kérdés (tuti volt :B ), de az alábbit szeretném megoldani.

    Van egy routerem, ezen jön most a net kábelen is (pc-hez), meg wifin is a többi helyre. Nincs eddig semmi gond.
    De vettem ma még egy routert, mert lehet bekötnek egy digis netet a jelenlegi mellé. De addig míg nincs digis net, az alábbit szeretném.
    A tp-link-et teljesen békén hagyva (tehát, hogy továbbra is tegye a dolgát wifin) úgy bekötni az asus routert, hogy azon is menjen a net. Tehát a pc-t ha oda dugom be, akkor továbbra is legyen azon a kábelen net (a tp-linkből értelem szerűen ki lesz ez húzva). + az asus is szórja a wifin a netet, de a tp-link is.
    Hogy miért is kellene ez?
    Bár nincs nagy netem (40Mbit), de a tp-linkről még ugye ennyi sem jön a G miatt. Szerintem az asus tudná a 40 Mbitet is szórni. Plusz a média playerem is bedugnám az asusba (pc-vel legyen egy hálón), hogy a fájlmásolás gyorsabb legyen, mert itt meg a 100Mbit a korlátozó tényező.

    Aztán ha jön a digi (ha előfizetek), akkor ezeket szét fogom szedni és az asus kapja a digis netet (plusz a pc+a média player), a tp-link meg marad a másik szolgáltatónál, szóval az már nem lehet nagy kihívás.

    A 2 routert LAN-on kell összekötni? tp-link LAN3-ból mondjuk húzok egy kábelt az asus LAN1-be?
    tp-link osztani fog dhcp-n az asusnak egy IP-t? Az asuson mit kell beállítani?
    Köszi előre is.

  • nfsu17

    veterán

    Sziasztok!

    Biztos ezerszer volt már téma, halálra untatva mindenkit, ezért nem is kérdeznék, csak felvázolnám, hogy amit szeretnék, azt jól terveztem-e el fejben és ehhez max egy rábolintást kérnék. :R

    Röviden: szolgáltatói eszköz "készíti" a netet (PPPoE) (mondhatjuk modemnek is, de router funkciója is van), amúgy ez egy digis ONT (ZTE F668).
    utána kötném kábellel a saját routerem (asus n18u).

    A következőképp járnék el:

    PC - kábel - asus LAN1 port
    1. az asus routeren a 192.168.1.1-en belépek a menübe. Itt adok az asusnak egy fix IP-t, pl. 192.168.1.2 (ezt adja a ZTE amúgy dhcp-n elsőnek). Ezután ha jól értem, akkor többet a 192.168.1.1-en nem tudok belépni az asusba, hanem csak az 1.2-n? A ZTE amúgy 1.1-en van. Asus-on default gatewaynek adom az 1.1-et (ZTE).

    2. a PC-s kábel marad az ASUS lan1-ben. ASUS LAN2-re rádugom a ZTE LAN1 portját.
    Most már pc-ről elérem a ZTE-t 192.168.1.1-en? elkéne, nem?
    ha igen, akkor a ZTE-n kikapcsolom a wifit (ki lehet), és az asus routernek beállítom az 1.2-es IP-t fix-re (hisz adott neki IP-t a ZTE, igaz?), majd a dhcp-t is kikapcsolom ZTE-n.
    A ZTE-nek nem kell sem LANon, sem wifin többet senkinek ip-t adni, csak a netet kell asusnak adni.

    3. az asusnak ad most már a ZTE netet LAN1-ről, igaz?
    Innentől kezdve az asusnak kell mindent csinálnia, kábelen és wifin is eszközöknek netet adni (dhcp, szükség esetén fixálni az ip-t), ide lesznek bedugva az utp-k, mobilok erre lépnek fel.

    Tudom, hogy a legegyszerűbb lenne a ZTE-t bridge módba tetetni (lehet), de az lenne a végső megoldás, első körben ilyen parasztos megoldással élnék.
    És erre azért van szükség, mert ma egyik pillanatról a másikra a ZTE wifis része megszűnt működni. Minden más ment. Készülék ON/OFF után újra jó lett. Ha sokszor csinálja ezt, akkor beteszem az asusom, addig meg felkészülök az átállásra.
    Van ahol nem jó a számításom?

Új hozzászólás Aktív témák