Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    Sziasztok!

    Elnézést, ha volt már ilyen kérdés (tuti volt :B ), de az alábbit szeretném megoldani.

    Van egy routerem, ezen jön most a net kábelen is (pc-hez), meg wifin is a többi helyre. Nincs eddig semmi gond.
    De vettem ma még egy routert, mert lehet bekötnek egy digis netet a jelenlegi mellé. De addig míg nincs digis net, az alábbit szeretném.
    A tp-link-et teljesen békén hagyva (tehát, hogy továbbra is tegye a dolgát wifin) úgy bekötni az asus routert, hogy azon is menjen a net. Tehát a pc-t ha oda dugom be, akkor továbbra is legyen azon a kábelen net (a tp-linkből értelem szerűen ki lesz ez húzva). + az asus is szórja a wifin a netet, de a tp-link is.
    Hogy miért is kellene ez?
    Bár nincs nagy netem (40Mbit), de a tp-linkről még ugye ennyi sem jön a G miatt. Szerintem az asus tudná a 40 Mbitet is szórni. Plusz a média playerem is bedugnám az asusba (pc-vel legyen egy hálón), hogy a fájlmásolás gyorsabb legyen, mert itt meg a 100Mbit a korlátozó tényező.

    Aztán ha jön a digi (ha előfizetek), akkor ezeket szét fogom szedni és az asus kapja a digis netet (plusz a pc+a média player), a tp-link meg marad a másik szolgáltatónál, szóval az már nem lehet nagy kihívás.

    A 2 routert LAN-on kell összekötni? tp-link LAN3-ból mondjuk húzok egy kábelt az asus LAN1-be?
    tp-link osztani fog dhcp-n az asusnak egy IP-t? Az asuson mit kell beállítani?
    Köszi előre is.

Új hozzászólás Aktív témák