Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lczandris

    csendes tag

    válasz dr.bubo #9711 üzenetére

    Akkor vegyük az alap állapotokat , routert most hagyjuk, legyen csak egy gép a modemen. A gépen a csodás winfos xp futkorászik, ebbe van hálózati beállítás varázsló. mikor ezt elindítod, 3 lehetőség közül lehet választani. Az első h a gép közvetlen kapcsolatban van az internettel. magyarul bejön a kanóc a lakásba, modem, aztán gép. A második lehetőség, hogy a gép egy helyi átjárón, vagy másik számítógépen keresztül csatlakozik a netre. Magyarul kanóc be, modem, router vagy másik gép vagy egyéb, aktuális gép.
    Nos router nélkül az első lehetőséget kéne választani, és a második kerületi lakásban így is volt ha csak egy gépet használtunk, routerrel pedig a második lehetőséget kellet választani és minden vígan működött. Ebben a lakásba bejön a kanóc, rajta a modem, és ha rádugom közvetlenül az egy számítógépet akkor azon a második (helyi átjárós) lehetőséget kell választanom, mert az elsővel nem működik. Ekkor természetesen automatikus ip-t és dns-t kell neki beállítani. Ha beiktatom a rendszerbe a routert (dhcp be), akkor a net meghal, de a hálózat többi része működik. Ahogy néztem a router státuszát, lát minden rá csatlakoztatott gépet, de wan oldalról nem kap semmit. se ip, se dns se átjáró se semmi.
    Megpróbáltam, hogy mikor egy gépet csatlakoztattam a modemre kiírtam az adatokat (többszöri csatlakozás után is azonosak voltak), majd a routert statikus ip módban beállítgattam vele, de MAC-et klónozva, de még ez sem segített. A led-ekből annyi látszik, hogy a router és a modem között van adatforgalom, legalábbis mond a kettőnek villog a megfelelő led-je, de mégse működik.

    Banday

Új hozzászólás Aktív témák