Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Marci112233 #63737 üzenetére

    Annak a kiragadott mondatnak nem az AP-s történethez volt köze, hanem az elektronkához! Mérsz valamit, csak nem tudod, hogy mit és hogyan, annak úgy nem sok értelme van. Azt az időt megspórolhattad volna magadnak, amit ezzel töltöttél, ahogy mifelénk mondják ;-)
    (Műszerésznek tanultam, informatikus lettem, úgyhogy egy kicsit mindkettőhöz értettem valamikor ;-)

    Kiméred az terheletlen kábel végén a feszültséget, és megnyugszol, hogy rendben van.

    A hegesztő szakis példával párhuzamot vonva ;-)
    A szaki elindul egy 50 méter hosszú kerítést meghegeszteni az 50 méteres, 0,75-ös hosszabbítójával, de csak nem akar ívet húzni a cucc ;-) Kihúzza a hegesztőt a hosszabbítóból, rámér műszerrel: pedig milyen szépen megvan a 230V! Visszadugja - nem gyújt be. Elmegy a hegesztővel a konnektorhoz, bedugja, úgy működik a hegesztő. Úgyhogy nem érti, mi a gond, amikor a hegesztő is jó, meg a hosszabbító is! ;-)

    Lehet, hogy nálad tényleg csak annyi a gond, hogy megpusztult a 610-es (bár mintha azt írtad volna, hogy nem 50m-es kábelen működik, az 50m-es kábelen meg működik a 210-es)
    Erre írtam, hogy talán azon a határon van a kanóc végén a feszültség, amivel a kicsit megfáradt (vagy gyártási hibás, eleve kapacitásszegény kondikkal szerelt, mit tudom én) 610-es már nem működik rendesen.
    De azt is írtad, hogy az AP-tól kb. 15m-re van egy konnektor: én oda tettem volna a tápot, az tuti, mert akárki akármit mond, és akármi az elmélet ;-) , 50m passzív PoE-el szerintem már lutri. (Még 24V-os tápnál is annyit esik a feszültség azon az 50m-en arányában, amennyit 48V-os aktív rendszernél 200m ugyanolyan kábelen esne...)

    OK, új AP megrendelve, részemről a téma lezárva :-)

Új hozzászólás Aktív témák