Új hozzászólás Aktív témák

  • Krystal_s

    addikt

    üdvi. adsl netem van. routeren 2 gép...
    a router a ház alsó szintjén van, én a második emeleten vagyok és UTP kábellel kapom a netet...van egy notim ,amire a PC-ről szeretném megosztani néha a netet firewire kábellel...( tudom sokan nem ismerik és idegenkednek tőle, ezért azt mondják vegyek még1 hálókártyát stb de nem ! ez adott, ezt szeretném használni,gyors, file megosztás is simán megy ftp progival, de az nem osztja meg a netet...
    tehát most nem akarok megosztani fájlokat csak a netet. olvastam h mit kéne tennem XP alatt. Internet Connection Sharing - Allow other network users to connect through this computer's Internet connection...ami miatt nem merem megcsinálni az ez-->
    When Internet Connection Sharing is enabled, your LAN adapter will be set to use IP
    address 192.168.0.1
    . Your computer may lose connectivity with other computers on
    your network...
    mindenhol ezt írják ez a jó beállítás :
    IP Address 192.168.0.2
    Subnet mask 255.255.255.0
    Default gateway 192.168.0.1

    de nekem a routerben ( SMC ) az IP címeket 192.168.2.100 - 199 közötti tartományban osztja ki és a default gateway alapon 192.168.2.1....azaz ha nekem átírja 192.168.0.X-re az IP-t akkor nem lesz netem ?

    Létezik számos alternatíva az xp beépített megosztáson kívül pl ezproxy , freeproxy....amit azok tudnak nekem jó lenne...akkor a notin lehetne net (a fő gépem lenne a proxy server )
    Abban kérném a segítséget, aki véletlenül ismeri ezeket a programokat, tudna nekem segíteni h kell beállítani pl az ezproxy-t ? nem mertem még feltelepíteni nehogy bekavarjon...légyszi vki segítsen. :U

Új hozzászólás Aktív témák